Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vegánok! Mi a véleményetek...

Vegánok! Mi a véleményetek arról, hogy kukorica súrlás közben egy kővel agyonütöttem 6 egeret s odaadtam őket a macskának?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltok erre, mint mikor a vágóhídon ölik meg az állatokat, vagy elfogadható nektek. (mivel a macska ette meg őket, csak megspóroltam neki pár vadászatot)


Illetve hogy viszonyultok a többi kártékony állathoz is?



Mert valamennyire megértem a vegánokat azon szempontból, hogy nem akarják, hogy az állatok szenvedjenek, nem akarják leölni őket, (meg van az a réteg, akik szerint az állatok túl cukik...). De mi van akkor ha az állat árt az embernek előbb? Vagy mi van magával a tápláléklánccal?


2019. szept. 6. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg ilyen síkhülye vagy, vagy pedig csak simán hülye vagy és rájátszol?


A vegánok nem esznek húst. Az nem azt jelenti, hogy nem ütik le a szúnyogot.

2019. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Jelentve


Egy húst hússal evő

2019. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

# 1


De az hogy nem esznek húst (meg más állati eredetű élelmiszert, meg olyan dolgokat sem használnak miket állatokon teszteltek) javarészt abból adődik, mert a csirke, szarvasmarha, sertés, stb is érez féjdalmat, szenved míg felnevelődik, s meghal, csak azért mert valaki azt úgy akarja.


Az egér meg megdöglik (nem valami jó körülmények közt), azért mert nekem nem tetszett hogy hugyol és sz@rik össze mindent. De legalább odaadom a macskának, hogy megegye. De azok az egerek, patkányok s hasonlók amiket pl méreggel írtanak, azok még értelmes sorsra se jutnak, pedig ugyan úgy emlősök, mint egy malac.



Vagy nekem jött le rosszul a vegán felfogás, s hiába próbálok értelmet keresni ebben az egészben, mert tényleg az a lényege hogy ,,Szegény boci, olyan cuki nem eszem meg''?

2019. szept. 6. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok vegán, nem is tudom, hogy lehetnék-e az, hiszen még húsevés mellett is sokszor vérszegény vagyok. De hát nem eszem húst hussal, csak mértékletesen.

Na de szerintem a lényeg az lenne, hogy ha tartunk is állatot fogyasztára, emberségesen tartsuk és ne okozzunk neki szenvedést.

Sajnos vannak kártevők, amiket akár tetszik, akár nem, irtani kell. De lehetőleg azokat is emberségesen. Hát azért én nem ütném agyon az egeret, a macska úgyis elintézi, nem kell megspórolni nekik a vadászatot,szívesen vadásznak.

Használhatsz egérragasztót, egérfogókat is. Mondjuk, ez sem lesz kellemes az egér számára, de ezeket nem kímélhetjük, ahogy a poloskákat sem pl.

Mivel van macskád, mérget ne használj, mert ha mérgezett egeret levadássza, akkor meghal a macska is.

2019. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!