Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Ha...

Külföldön élő magyarok! Ha visszajöttetek Magyarországra, akkor miért, ha nem, akkor miért nem? Illetve tudtok mesélni siker történeteket is?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok, mert jövő hónapban költözöm az Egyesült Királyságba.
2019. szept. 6. 18:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem jöttem vissza, nem is fogok. Miután megtapasztaltam, hogy máshogy is lehet élni, mint az ottoni mentalitásban, egyáltalán nem vágyom vissza, de egyébként sem, egy percig nem volt még honvágyam. Angliában is éltem, azt mondjuk utáltam, de még ott se fordult meg a fejemben a hazaköltözés, egy harmadik országot választottam inkább. Itt nagyon jól érzem magam, pár évig még biztosan maradok, de utána szívesen élnék máshol is, ahol kicsivel jobb a klíma.. De ez sem Magyarország lesz, ez teljesen biztos. Oda jó évente egyszer visszalátogatni, de ennél többre nincs szükségem.
2019. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló, miért volt rossz Anglia, ill. most éppen hol vagy? :)
2019. szept. 6. 18:34
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Sok barátom, es a párom, valamint kozeli rokonsaga is kinn elnek, bar nem angliaban. Aki haza akar jonni, az azert mert 1. szentimentális, hianyzik neki apuka, anyuka, tesó stb. es tele sirja minden este a párnáját 2. eleve nyelvtudás nélkül mentek ki, es évek után is csak törik a nyelvet, ebből kovetkezik, hogy 3. odakinn nem tudnak jo allast es barátokat szerezni, nem erzik otthonosan magukat az adott nép kozott, es haza vágynak az egyedüllét miatt.

Ha te ezeket ki tudod küszöbölni, vagyis elobb utóbb szerzel olyan munkát amit szeretsz, tudsz benne előrébb lépni es tudod igazi partnernek kezelni az angolokat (barátkozás stb.) es olyan parod lesz akinek hasonlo ambíciói vannak, akkor nem akarsz majd haza jonni.

En egy 1-2 belül tervezek kiköltözni a páromhoz, ő jelenleg nem akar haza jonni, a nagyon jo fizetes miatt, meg szereti a munkáját is. Max miattam jönne haza, engem viszont semmi nem kot ide, gimis korom ota független vagyok, igy en megyek ki, mert nem aldozok fel semmit. Reméljük a legjobbakat. :)

2019. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem?

Nem érzem magamat jól ott, erről nem minden ember tehet de sajnos egyszerűen nem megy, rossz érzés tölt el ha Magyarországra megyek.

Rövid ideig éltem Angliába, nem volt rossz csak nem bírtam hogy sokat esett olykor így Lichtensteinben életem egy darabig ott is jó volt, most pedig Spanyolorszàgban élek és köszönöm szépen jól vagyok.

2019. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves "kettes" válaszoló!


Én sem tökéletes angollal megyek, meg azt mesélték, hogy egészen más ott a nyelvjárás, mint amit Magyarországon tanítanak. Nyelvvizsgán egy skóciai magyarral voltam párban, és nem csak én, de a vizsgáztatók sem értették, amit mondott, annyira más volt a kiejtés és a szóhasználata is.

2019. szept. 6. 18:42
 6/19 A kérdező kommentje:

Négyes?

Milyen Spanyolország? :)

2019. szept. 6. 18:44
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Az nem számít ha nem tökéletes, mar hetek alatt is sokat fogsz fejlődni, az akcentust is megszokod. En arrol beszélek hogy egyesek tudasa evek mulva is annyi, hogy az a1-et közelíti max, es bolton kívül semmi mast nem tud intezni maganak. Es ez tapasztalat sajnos.
2019. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Marmint nem sajat tapasztalatom, hanem ismerőseim kozott vannak ilyenek.
2019. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ó, hát ez tényleg tragikus tényező.. Egyik ismerősöm pont ezért is ment inkább vissza Magyarországra, mert 4 év után sem beszélt angolul.



Köszi a válaszokat amúgy, mindenkinek nyomtam a zöldkezet!

2019. szept. 6. 18:47
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok. Nekem az emberek miatt nem jött be Anglia. A szemedbe jópofiznak, fényesre nyalják a hátsód, de amint megfordulsz, állítják is a kést a hátadba. Hétköznapi szituációkban is kibukott sokakból az udvariasságba bújtatott lenézés, én pedig ki nem állhatom a kétszínűséget. Persze találkoztam normális angolokkal is, de főleg más népek közül lettek ismerőseim. A munkám nagyon szerettem, a szakmámban dolgoztam ott is, anyanyelvi szinten beszélek angolul (már oda is erős, magabiztos angollal mentem), de összességében egyáltalán nem éreztem ott jól magam. Most Írországban vagyok, itt ezerszer nyitottabbak, kedvesebbek, őszintébbek az emberek, nyilván mindenhol vannak sggfejek, de itt valahogy kisebb koncentrációban. Az időjárás és a kaja itt se az igazi, de egyelőre ez legyen a legnagyobb gondom. Itt sokkal hamarabb találtam barátokat, még mindig ugyanolyan jól érzem magam, mint 6 éve, amikor idejöttem.
2019. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!