Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éve történtek a Szeptember...

18 éve történtek a Szeptember 11-i terrortámadások Amerikában, ti, hogyan, hol, mikor hallottatok róla, és hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
a kérdés azokhoz szól, akik már éltek akkor, és akkor értesültek róla, ha lesz jó néhány érdekes válasz, akkor én is leírom, én akkor 9 voltam.

2019. szept. 11. 00:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%

En is kisebb voltam.


Annyi ragadt meg bennem hogy terroristak voltak es ezen a szàlon agyaltam csak.

Szoval a terroristak egy mas nemzet "hivalkodo"/nepszerü pontjàt teszik tönkre. Miert pont azt? Népszerüsegre van tehat szüksegük. Miert van arra szüksegük? Miert akarnak nepszerüek lenni es akkor miert igy? Ez kb az amikor az ovis lerombolja a masik homokvàràt mert ö nem tud olyat epiteni? Vagy ennél többet jelenthet?

Es miert nem kapjàk el öket? Magàt a szervezetet? Nem tudjàk? Erre nem kepes egy àllam? Nincs nemzetbiztonsag? Vagy képes lenne rà megszüntetni a terrorszervezeteket csak nem érdeke valahol? Ez egy szükseges rossz globalisan nezve ahogy a szervezetünk is szimbiozisban van a bacikkal?


Kb megannyi kerdes volt csak bennem aminek a hatàsàra kb csak bamultam mint borju az uj kapura hogy a felnöttek vajon mit miert csinalhatnak. Talan meg tudom ha nagy leszek.


Hàt nem tudtam meg..:)

2019. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

Habàr felnöve annyit megtudtam hogy a hirekböl meg tusositasokbol Soha nem fog miértekre vàlaszokat kapni. Azaz az összes hir akàr balesetröl is kb egy részinfot közöl csak le. Azaz teljesen hiànyos tájêkoztatàsokat nyujtanak mindig.

Kb ahhoz hasonlo mikor egy könyvet összefoglal valaki két mondatba es arrol magyaraznak, hogyan lett a könyv bekötve, meg milyen betüformatumban nyomtattàk es hàny oldalas.

2019. szept. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy már akkor is össze-vissza beszéltek róla mindenféle összeesküvés-elméletet, hogy hogyan történt meg miért, aztán én már akkor belefáradtam az egészbe, úgyhogy hamar túltettem magam rajta.
2019. szept. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

Én hét hónapos voltam, épp anyummal játszottam otthon, amikor hirtelen a tv átváltott a tragédia közvetítésére, percekkel később jött a hívás édesapámtól, hogy édesanyám hallotta-e, hogy mi történt.


Ezt utólag mesélték nekem, nyilván nem emlékeztem rá.

2019. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
12 voltam, suliból hazaérve délután tévéztem, aztán megjelent a csík a műsor alján, meg voltak megszakítások a hírekkel. Nem mondom, hogy lesokkolt volna, inkább érdekesnek találtam.
2019. szept. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
25 voltam, anyukám felhívott hót pánikban, hogy megtámadták Amerikát, kitört a 3. világháború! Na, mondom kafa, most újítottam fel a lakásomat, hamarosan meg lebombázzák.
2019. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Furcsa, mert már nem is emlékszem, hogy történt, mert abban az évben már elkezdtem a sulit, és most utánanéztem, de keddi nap volt... én valamiért mégis otthon voltam vagy anyukámmal vagy apukámmal - erre se emlékszem, hogy melyikükkel, csak arra, hogy mi ketten otthon döbbenten néztük a tévében a híradót, és telefonon tájékoztattuk a másikukat, aki épp délutános műszakban dolgozott.

Nem teljesen értettem, hogy mi történik, csak hogy valakik megtámadtak valakiket, és sok ember meghalt, és hogy libabőrös lettem hogy mennyire abszurd ez, hogy repülőgépeket vezetnek bele épületekbe, ilyenről még nem hallottam.

2019. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%

Fiatal felnőtt voltam.

Először arról értesültem, hogy a hírekben bemondták, hogy "a történtek miatt" az egész Egyesült Államok felett repülési tilalmat vezettek be. Mivel ott a menetrend szerinti járatokon kívül boldog-boldogtalan repül magángépen, az egész olyan hihetetlennek tűnt, hogy azt gondoltam, félreértettem, vagy rosszul mondták be.

Nem is foglalkoztam vele tovább, aztán később mondták, hogy az ikertornyokat lerombolták. Akkor nem értettem, miért pont azt. Logikusabbnak tűnt volna pl. a Fehér Ház elleni terrortámadás, az sokkal jelentősebb szimbólum.

Igazából akkor esett le a tantusz, hogy mekkora balhé van ott, amikor közölték, hogy Bush elnököt katonai géppel egy légibázisra szállították, nehogy bántódása essen.

2019. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

Még annyit, hogy a madridi vonatrobbantások sokkal jobban megdöbbentettek.

Akkor ui. épp külföldön, Írországban voltam. Este, szállásomon néztem a CNN-t, és amikor bemondták ezt, azt gondoltam, hátha félreértettem valamit, hisz angolul nem tudok tökéletesen. Aztán mikor alul egy csíkban is ment az ezzel kapcsolatos szöveg, akkor döbbentem meg igazán. Szüleimnek nem mertem említeni a telefonban, nehogy idegeskedjenek. Persze ők is tudták, de ők se merték nekem mondani, nehogy én féljek. :-) Aztán mikor gond nélkül hazaértem, akkor beszéltünk róla, hogy mennyire aggódtak értem, nehogy a repülőgépen vagy odakint bajom essen.

2019. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%
Sokkoló volt, néztem a tvben. Főleg a második repülő, az nagyon felzaklatott. Aztán, amikor össze dőltek az épületek, tudom hangosan mondtam, hogy itt mindenki meghalt.
2019. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!