Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az azonos vezeték név alá...

Az azonos vezeték név alá tartozó emberek között fellelhető esetlegesen vér rokoni kapcsolat?

Figyelt kérdés
Tehát az érdekel engem , hogy van egy vezetéknév , az csak egy családról ágazik le? Vagy volt olyan régen ,hogy pl nem csak egy család hanem kettő vagy annál többnek volt ugyanaz a vezetékneve ?
2019. szept. 17. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de pl.: az én családi nevem nagyon egyedi és ritka.


Facebookon a vezeték nevemmel én vagyok az egyetlen Norbert.


Viszont a falu, ahol a nagyszüleim élnek (nyílván apai ágról) tele van ezzel a névvel. Ha a temetőben végig sétálnak valaki kb minden 6. síron lenne egy ilyen név.


Szóval az én esetemben gondolom 1 családra vezethető vissza, de vannak olyan gyakori nevek hogy nehezen tudom elképzelni.


Nem értek a témához csak gondoltam példának leírom.

2019. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, a legtöbb családnév inkább foglalkozásnévből ered. Sok Szabó van, akinek a felmenői szabók voltak, sok Kovács van, akik meg kovácsok...
2019. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg sok Lakatos, akiknek a felmenői is lakatokat törtek fel
2019. szept. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:

Vannak a nemesi nevek, ott egy családból származik

Vannak a foglalkozásból származók mint írták előttem, akár falunként lehetett egy Kovács család

Vannak az eredetnevek, pl Németh, Miskolci stb akik onnan kapták ahonan jöttek, ebből is lehet több; vagy Sánta mert sánta volt az apa mikor bejött a vezetéknév

Vannak a ...fik akik apjuk keresztnevét kapták, ők sem tartoznak össze.

Vannak a honosított nevek, ők sem


Meg vannak a random nevek, mint az enyém amiből van 2 család a világon, a miénk meg egy aki poénból vette fel.

De ezek is lehetnek külön családok

2019. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, főleg a nagyon gyakori vezetékneveknél.

Pl ott van a "Nagy" Magyarországon több mint 200.000 embernek "Nagy" a vezetékneve, jó nagyra nőtt a Nagy család. De ugyanilyen a Szabó a Kovács a Tóth.

2019. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!