Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok adni kéregetőknek?

Szoktatok adni kéregetőknek?

Figyelt kérdés
Ha igen, ha nem, miért? Ha igen, mennyit? Hogy állapítjátok meg, kinek adtok, és kinek nem?

2019. szept. 19. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nem

régen adtam, sokan kamuznak, vagy csak piára költik


max olyannak adok aki vidám zenét játszik, vagy valami kreatív dologgal próbálkozik, de sima kéregetőket offolok hamar

2019. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Aki kéreget, annak nem, mert cigire és piára költik. Aki valamire gyűjt, pl bkv- vagy vonatjegyre, annak veszek egyet, ha elfogadja rendben van, ha nem akkor nem kap semmit. Az utcazenészeknek szoktam adni nagyobb összeget is (papírpénz), ha nem zavarja, hogy ha már fizetek neki nem elhúzok, hanem szeretnék hallani egy műsort. Ezzel általában nincs gond, de köztük is akadnak fura alakok, pl aki egy 30 másodperces részletet játszik végtelenítve negyed órán át.
2019. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BRUTAL TV ***** válasza:
50%

A látszólag kamus vagy full kamu indokokra sose adok.

De volt már olyan hogy odajött egy csöves hogy ő alkoholista és piára kell neki kezébe nyomta egy 5ezrest.

Állatoknak gyűjtő szervezeteknek szoktam adni néha ha látok ilyen standot persze lehet hogy elbsszák a pénzt de mind1 mert nekem apró úgyis.

2019. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Kéregetőknek nem, mert tele van a városunk huszonéves suttyó fiatal drogosokkal, akik életének semmi értelme.


Van egy idős néni, akit nagyon sajnálok, mert a lánya kisemmizte az élettársával, és a nénit be sem engedik az otthonába, még a nyugdíjáért sem mehet haza. Ő viszont sosem kéreget, ül a padon és ott szépen el van. Múltkor bevásároltam neki a boltban és szegény alig akarta elfogadni. Neki szoktam adni, és ilyenkor odaadom neki az aprót is, ami van nálam.


20/F

2019. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem,azért mert leginkább alkoholra,drogra költik el a pénzt, vagy mint külföldön ezek román,bulgár vagy másfajta nemzetiségi emberek akiknek ez a munkájuk,nagyfőnöknek oda adják ők pedig kapnak egy kicsit belőle amit általában hülyeségekre költik el.
2019. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban volt hogy adtam aprót, de ismerem őket, évek óta ugyanazok kéregetnek, pedig munkára alkalmas mind, nem öregek. Ennyi idő alatt ha valaki nem áll talpra, az nem is akar. Mondjuk ezektöl el is veszik a pénzt, hajléktalanmaffia. Akkor meg főleg miért adjak. Ha látnám az igyekezetet hogy javítani akar az életén, segítenék, még munkát is adnék nekik de konkrétan meg is kérdeztem hogy miért nem dolgozik mint a normális emberek erre "50 éves vagyok, hol dolgozzak? Nem sajnálsz meg?" Na ekkor röhögtem ki és elküldtem az anyjába. 50 évesen ki az aki nyugdíjazza magát? Talán aki milliomos/milliárdos. Az utolsó csöves meg akinek a legjobban kell a pénz, nem akar semmit se csinálni
2019. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem adok. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy kikerüljön a sz@rból, csak nem élnek vele (tudom mi folyik a hajléktalan ügy mögött a városokban).

Csak olyanoknak adok, akik zenélnek és jól nyomják, vagy festenek, kézművestárgyakat árulnak, vagyis akik kicsit próbálnak tenni is a jó ügyért.

2019. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, de volt, hogy mondjuk üvegeket vittem nekik, hogy váltsák be, esetleg ha valaki éhes és kérne kaját a szatyorból annak vennék ételt, de pénzt nem adnèk. Kisvàros, ràszàllnak az emberre. Mióta meg nagyvàrosban lakom brutàlis dolgokkal próbálkoznak kèregetni, például piros lámpánál áll a kocsisor és egyesèvel kopognak be az autók ablakàn, meg hasonlók.
2019. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tőlem mindig buszjegyre kérnek. Minek jöttél ide ha nem tudsz hazamenni?
2019. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!