Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha közel állok a tükörhöz...

Ha közel állok a tükörhöz miért tünök kövérnek?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de tényleg nem értem. 155 cm vagyok és 46-47 kg, nem vagyok nagyon vékony alkat, van mellem azért de kövérnek se mondanám magamat(vékony a derekam, csipőm se széles, combom is 47 cm kb.) Ha távolabb állok a tükörtől akkor teljesen normálisnak látom magam. Miért van ez? Melyik a valós kinézetem?

2019. szept. 23. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve napi több órát sportolok és nem eszem rizst, kenyeret, tésztát, krumplit!
2019. szept. 23. 21:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Testképzavar.
2019. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a sullyal nem lehetsz kövér!

Talán kevesebbet kellene tükröznöd. „Tükröm, tükröm :D

2019. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hány éves is vagy?
2019. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hülye kérdés, kicsit bonyolult, gyakorlatilag a fénytan alapjaival kell tisztában lenni.

Mást- mást látsz a 2 szemeddel, és ahogy közelebb vagy távolabb állsz, úgy a fókuszpont is változik.

Közelebb állva jobban hasonlít a képalkotás pl egy kamerához, aminem 1 fényérzékelő lencséje van, ellentétben, a te 2 szemeddel. Tehát inkább látsz "mono"-ban. Távolabb állva a 2 szemeddel jobban látod a tükörképed oldalát is, mert onnan is érkezik fény a szemedbe. Mivel látod magad egy picit oldalról is, soványabbnak hisz az agyad, ha viszont csak szemből, mert túl közel vagy, akkor szélesebbnek, kövérebbnek hisz az agyad.

Mindkettő igaz, és egyik sem. Az igazság relatív.


Ez

[link]


nem teljesen ugyanaz a jelenség, (pláne, hogy az azonos mérethez pont a teleobjektívvel kellett távolodni az arctól) de végső soron jól mutatja, mennyit számít a nagy látószög.

A fényképész által meghatározott optimális érték pedig inkább annak felel meg, mint ha távol állnál a tükörtől.

Mármint ha azt vesszük igazságnak, ahogy mások látnak téged.

2019. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!