Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem miért estek így...

Nem értem miért estek így nekem a szüleim?

Figyelt kérdés

Tehát ma reggel nem ágyaztam be és estig az ágyamban hagytam a tálat, amiből reggeliztem. Anyukám mikor bement a szobámba kis híján agyérgörcsöt kapott, hogy hogy lehetek ilyen trehány meg itt lopom a napot és nem telik ki az időmből. Nagy nehezen sikerül kibékülnünk, de nemrég megint összevesztünk, mert megint felelevenítette a témát de most még messzebb ment, hogy én semmit nem csinálok itthon, mostantól nem fog rám mosni és különben is már önálló háztartásom lehetne. Ill., hogy reméli az elkövetkezendő 20 évben megtanulok majd rendet tartani magam körül, ha meg nem majd a pasimat fogom kiszolgálni.

Nem is kérdésnek szánom ezt a történetet, csak muszáj leírnom mert nagyon igazságtalannak érzem. Tény, hogy nem szakadok bele a házimunkába, de kampányszerűen ha rámjön, akkor magamtól segítek abban amit észreveszek. A szobámat és az emeletet is én takarítom. A lopom a napot pedig kifejezetten rosszul érint, mert egyetemista vagyok, ma elmaradtak az óráim, így itthon maradtam és egész álló nap tanultam, ami persze nem azt jelenti, hogy nem lett volna időm beágyazni de így jött ki a lépés.

Anyukámnak elkezdtem sorolni, hogy azért az nem igaz, hogy semmit nem szoktam csinálni és mindenre az volt a válasza, hogy még szép hogy azt te csinálod, ezért ki kellene tüntetnem téged.

19 éves vagyok, lány, egyetemista és nagyon szomorú.



2019. szept. 23. 22:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul pont estére kellett összeveszni megint, biztos jól fog így mindnyájunk aludni.😔
2019. szept. 23. 22:31
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Jó fárasztó egy anyád van, az biztos. Aztán miért is kéne neked majd a jövőben a pasidat kiszolgálni? Mert ő ezt tette? Ha amúgy rendet szoktál tartani és tudod magadról, hogy nem vagy trehány, akkor engedd el a füled mellett az ilyen lehúzó szövegeket. És ne sokáig lakj otthon.
2019. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy valami siman idegesitette ma es igy jott ki. Elpakolhattad volna, teny, de ez nem a vilagvege, szoval nyugi, kibekultok
2019. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Rossz kedve volt és rajtad vezette le. Az király, hogy te takarítod az emeletet, de egy lépéssel még tudod tovább is vinni. Én amikor otthon voltam régebben, akkor külön gyűjtöttem a szennyesem, külön mostam és külön teregettem hogy azzal se kelljen másnak foglalkoznia. Abban azért igaza van, hogy étkészletet tartani az ágyban igénytelenség.
2019. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy bambusz tálról van szó, nem egy egész garnitúrát hagytam ott és tudhatnák a szüleim, hogy máskor még a szobámban se nagyon szoktam enni, nemhogy ott felejteni a tálkát. Most ahogy gondolkoztam arra jutottam, hogy holnaptól magamra fogok mosni és megpróbálok többet segíteni, amiben tudok. Figyelmesebb leszek, mert valamilyen szinten igazuk van a házimunkával kapcsolatban de a szónak ereje van..
2019. szept. 23. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Te tudod, mit csinálsz, de máskor meg majd másba köt bele, ha hagyod magad. Szülőkkel szemben is ki kell alakítani, hogy merre meddig, pláne felnőttkorban. Nem tízéves vagy már...
2019. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló hogy anyukádnak nem az a baja hogy ott maradt a tálkád az ágyban, sokkal inkább más valami(k) miatt stresszel. Az én anyám is ilyen de úgy 18-20 éves koromra kinyílt a csipám és szemtől szembe megmondtam ha problémái vannak, beszélje ki egy terapeutával, de ne hagyja hogy napról napra gyűljön aztán hirtelen valami kis semmiség miatt rajtam vezesse le a feszkót
2019. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Vannak nehéz esetű szülők (meg persze gyerekek is). Próbáld meg ne véresen komolyan venni, még ha bántó is (nekem is mondtak már hasonlókat, hogy haszontalan semmirekellő vagyok mert egész nap nem mozdultam ki, hanem tanultam + este filmeztem és nem segítettem anyának főzni).

Annyit tudok javasolni, hogy esetleg menj el ilyenkor könyvtárba, ha látszólag nincs semmi dolgod (a tanulás nem elég látványos a szülőknek).

2019. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Újabb veszekedés a láthatáron..
2019. szept. 26. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!