Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan utasítsam vissza az...

Hogyan utasítsam vissza az alkoholt és hogyan rázzam le ha este felcsenget?

Figyelt kérdés

Néhány rokonnál, ismerősnél állandóan erőltetik az alkoholt.

Hiába mondom, hogy köszönöm, de én nem iszom.

Akkor jönnek a hülye dumák, hogy "Megsértesz", "csak egyet", "ezt én főztem, ezt nem szabad kihagyni nagyon finom" és ehhez hasonlók.

Közben látszik, hogy amikor pálinkát isznak,akkor olyan arcot vágnak, mint ha egy üveg ecetet húztak volna meg.

"de ez nem olyan ám, mint amit a boltba kapsz"

Nem hát, mert ennek magasabb az alkoholtartalma, még inkább mérgező.

" ez igazi gyümölcsből készült"

amiből igazából semmit sem érzel, csak a tömény alkoholszagot.

És még sorolhatnám az ehhez hasonló sablonos szövegeket, de egyszerűen végtelen a kifogások sora.

Mit lehet mondani ezeknek?

Az egyik volt évfolyamtársam középiskolából most 20 éves, péntekenként szoktam látni az utcán a haverjaival, akik között van 30-40 éves is és lent isznak.

Ha észrevesz ugyanígy erőltetni próbálja, néha még fel is csönget este 10 körül, hogy "nem jössz le?" volt hogy nyitva hagyták a lépcsőház ajtót és kopogott is.

Nekem a péntek esték a pihenésről szólnak, olvasgatásról, internetezésről, korai fekvésről, ahogy a hétvégék is.

Hogyan tudnám lerázni, hogy soha többé ne csinálja ezt?

Rendőrség vagy mi?


2019. szept. 25. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Gyógyszert vettem be/fogok bevenni, vezetni fogok, holnap reggel meló stb.
2019. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Kihúzod a gerinced és azt mondod, hogy "nem, köszönöm". Pont. És becsukod az ajtót, kihúzod a telefont, nem veszed fel, ha alkesz keres, nem állsz vele szóba. Sem rokonnal, sem ismerőssel.


Nem kell hazudozni. Erpszakos embereket, akik nem hajlandóan tolerálni és tudomásul venni, hogy te nem eszel/iszol velük rogyásig, le kell rázni végleg magadról, ha élni akarsz. Volt osztálytársat is, rokont, mindenkit. Keress másokat!

2019. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyógyszert vettem be, vagy fogok bevenni, esetenként jó lehet, de akkor rákérdez, hogy milyen gyógyszer, milyen bajra...

Egyszerűen megmondani neki: köszönöm már ittam, nekem nem tetszik, ha te szereted, igyad, engem hagyj békén!

Ha felcsönget, bocsi, most más programom van: itt a barátom, barátnőm, randira készülök, családi vacsora van... és idővel meg lehet neki mondani, hogy kopjál le rólam, keress magadnak más ivócimborát.

2019. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Nem szeretem az alholt, beteg leszek Tőle!" Vagy vmi ilyesmit.
2019. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*az alkoholt bocsi
2019. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem iszok, sosem. Nem csak azért, mert utálom már a szagát is, hanem egyszerűen szánalmasnak tartom, hogy egyesek hogy képesek a sárga földög lerészegedni és ezzel kellemetlenebbnél kellemetlenebb helyzetekbe hozni magukat. A szűk társasági körben ezt már megtanulták, nem is szoktak kínálgatni, de ha egy másik társasággal vegyülünk, nem a megszokott helyünkre megyünk, stb.- stb. akkor mindig van egy-két alak, aki mindenáron rám akarja tukmálni a finomabbnál finomabb italokat.


Biztosan te magad is megtapasztaltad, sajnos számos olyan ember, aki nem ért a "Nem."-ből és ilyenkor valaki kifogást mindig kell keresned, külünben nem száll le rólad. Okosat mondott az első válaszadó, én is mindig ezeket szoktam felhozni kifogásként. Csak ritkán szoktam menni az ilyen bulikba kocsival, de ha mégis azzal mennék, ez a legkézenfekvőbb kifogás. Másik opció, embertől, körülménytől függ, de vagy azt szoktam mondani, hogy No Spa-t vagy Cataflam-ot vettem be. Gyanítom, te férfi vagy, szóval rád ez nem érvényes, de ha a No Spa-s verziót adom elő, még a szex alól is kibújhatok.

Ha a volt osztálytárssal találkozol az utcán, hazaérvén az első dologod legyen, hogy melléteszed a kaputelefont és ezzel meg is van oldva a probléma, hogy esetlegesen felcsöngetne.

2020. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!