Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az olyan...

Ti mit gondoltok az olyan emberekről, akik nem akarnak jobban lenni, és az öngyilkosságot választják?

Figyelt kérdés
Van esélyük, hogy javítsanak a helyzetükön, de nem élnek vele, elutasítják a segítséget, nem akarnak jobban lenni, és végül öngyilkosok lesznek.
2019. szept. 28. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Népszerűtlen vélemény: megértem őket.
2019. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Gyávák és önzők. Már bocsánat.
2019. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Az ő életük, az ő döntésük. Se megérteni, se elítélni nem tudom őket.


A szeretteiket sajnálom. Mert a fájdalom, amit a halálával hátrahagy, az elviselhetetlen.

2019. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Ezt te gondolod csak, hogy "van esélyük javítani a helyzetükön", de a legtöbbnek nem ér semmit, amit mások segítségnek tartanak.

Aki pl igazán depresszív (NEM rosszkedvü, hanem genetikailag az), annak nem sokat érnek a segítségek, meg a gyógyszerek sem. Átmeneti javulást okozhatnak, de többet nem.

Másrészt ha valaki egyáltalán nem tudja magát jól érezni az életében, annak miért ne lenne joga arra, hogy kilépjen belöle?

Ez mindenkinek magánügye, a saját döntése - ennyi.

2019. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértem ôket
2019. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Bátor embereknek tartom őket. Feladni az életösztönt és szembenézni a halállal a legbátrabb dolog.
2019. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyávaság?

Gyávaságnak véled ha valaki képes felvágni az ereit vagy felakasztani magát? Ha szerinted az öngyilkosság gyávaság,az életben maradás meg bátorság lenne? Mert én semmi bátorságot nem érzek abban ha továbbra is levegőt veszek. Te képes lennél megtenni ezt habozás nélkül? Mert én nem. Nagyon könnyű más emberek döntése felett itélkezni. Aki ezt teszi az inkább a saját dolgával foglalkozzon és ne másokat nézzen le a döntése miatt mert még ő is lehet depressziós.

2019. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Joga van dönteni,hogy élni,vagy halni akar.



"Van esélyük, hogy javítsanak a helyzetükön"

Sajnos sok ilyen ember nem látja azt,hogy tudna javítani az életén.

2019. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszerűen csak túl fáradt és kimerült, túlságosan úgy érzi, hogy nincs értelme javítani. Mert nem is számít a léte.

Aki meg a szerettekkel jön.. Sokszor a család nyakig sáros abban, ha valaki ide süllyed. Nem egy esetet tudnék felhozni.


Tényleg irigylem az ilyen emberek bátorságát. Én csak álmodok róla, de nincs merszem, félek a fájdalomtól és a sikertelenségtől. Úgyhogy igenis kell hozzá bátorság és erő. Aki nem hiszi, próbálja meg alaposan megvágni magát. Nem menne.

2019. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Metionin ***** válasza:
81%
Semmi. Az ő dolgok. Szerintem mindenkinek joga van akkor és úgy befejezni, ahogy akarja.
2019. szept. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!