Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy ha valaki úgy születik...

Hogy ha valaki úgy születik hogy már süket akkor az milyen nyelven gondolkozik?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Amilyen nyelvet ismer.
2019. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ez egy piszok érdekes kérdés.
2019. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Én el tudom képzelni. Ugyanúgy gondolkodik, mint te, csak nem csatol hozzá szavakat, képekben, néma videókban vetül le előtte, esetleg jel nyelvel együtt.
2019. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, viszont tetszik ez a kérdés. Sose gondolkoztam még ezen..
2019. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég általános dolog képekben gondolkodni, én se folyamatosan szavakban gondolkodom. Képekben, érzésekben, absztrakt gondolatokban is szoktam és ezekhez egyikhez sem szükséges nyelv.

Miután pedig megtanultak egy nyelvet, akkor valószínűleg ők is képesek szavakban gondolkodni, mint bárki más. Olvastam ilyet siket embertől, hogy "hall" egy hangot a fejében amikor olvassa az emberek szájáról, hogy mit mondanak és ugyanezt hallja a fejében amikor gondolkodik. Gondolom persze nem azt hallja a fejében, amilyen a nyelv valójában, hanem annak egy sajátos értelmezését.

2019. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Te sem nyelvel gondolkozol. Az elme nem ezt csnálja. A felszínhez közel, vagy konkrét gondolat lefolytatásnál van csak nyelvi keret és szavak használata.

Amikor gondolkodunk, egy nagyon komplex energiahalmazból asszociálgatunk, ez független a 3d-s szintű nyelv korlátozottságától és szavaktól.

2019. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!