Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenkit sokkal szebbnek...

Mindenkit sokkal szebbnek látok magamnál, miért van ez?

Figyelt kérdés
Magamban/magamon mindig csak a hibákat látom. Bemegyek az egyetemre és minden lányt szebbnek látok magamnál, ugyanez van az utcán, villamoson..etc. Úgy érzem, hogy én senkinek nem vagyok a zsánere. Hogyan lehetne legyőzni ezt az egész gondolatkört, mert felmarcangol?

2019. okt. 2. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a Hőfehérke gonosz mostohája szindroma.
2019. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ill. lemaradt, hogy konkrétan szinte mindenkit értékesebbnek tartok magamnál.
2019. okt. 2. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is pont úgy érzek, mint te, úgyhogy nyugodj meg. Tőlem biztos szebb vagy. :D

Viccet féltretéve engem is érdekel, hogy hogy lehet megszabadulni ettől a depresszív sötét gondolattól mert lassan felemészt.

2019. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem és nem snow white szindróma, mert nem a korommal van bajom meg nem irigy vagyok, hanem a fent leírtak. :)
2019. okt. 2. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Magában hamarabb megtalálja a hibákat az ember, a pozitív dolgokat pedig kevésbé.

Önbizalom növeléssel, sportolással.

2019. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy esetleg egy ogre? ;)


Egyébként nekem önértékelési problémának tűnik, innen messziről nézve. Egy kis önismeret elsajátítása segíthet talán, mert az növeli az önértékelést és az önbecsülést.

2019. okt. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogad el, hogy te vagy a legrondább lány az országban.


Majd változtass...


[link]

2019. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Köszönd a szüleidnek, első sorban édesanyádnak. Gondolom, egész eddigi életedben azt hallgattad tőle, milyen szépséges a szomszéd lány, milyen gyönyörű a kolleganője lánya, stb. Rád gondolom nem "pazarolta" a dicsérő szvakat. Minek, Te "csak" a gyereke vagy.

Nincs itt semmifèle hófehèrke szindróma. Az esetek mögött nagyrészt az ilyen szülők állnak.

2019. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!