Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen rossz az élet?

Ilyen rossz az élet?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy Magyarországon mennyivel rosszabb az élet mint külföldön. Külföldön sokkal jobb. Jobb ételeket lehet venni és egészségesebben táplálkoznak (sok zöldség,hal) Itt magyarországon idén nem tudtunk dinnyét sem venni. Sok ember mo-on ilyen hústermékeket eszik ami nagyon káros.

Az emberek viselkedése is sokkal másabb külföldön. Itt magyarországon fásultak, fáradtak, nem kedvesek. Volt amikor bementem a boltba és nem is köszönt vissza a pénztáros. Külföldön sokkal kedvesebbek , aktívabbak az emberek és persze egészségesebbek is. Valahogy úgy látom hogy Nyugat Európa jobb helyzetben van sokkal.

Magyarországon miért rossz minden miért nem érdemeljük meg a jót , a jólétet?



2019. okt. 2. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jobb az élet, akkor olyan dolgok miatt, amit mi nem látunk.

Ez pedig: erkölcs.

2019. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy vetted észre ezeket? Elmentél és megtapasztaltad, vagy a sajtóban olvastad? Ha ilyen könnyen befolyásolható vagy, olvass ufómagazint, aztán rohamozd meg az 51-es körzetet!
2019. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Voltam külföldön , tudom hogy milyen ott.
2019. okt. 2. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól látod, Magyarországon tényleg más a mentalitás, az emberek nagy része kárörvendő, irígy és bunkó. A nyugatabbra lévő országokban az emberek általában kedvesek, segítőkészek, még ismeretlenül is rád köszönnek, nemtudom valahogy sokkal lazábbak, annak ellenére, hogy pl. itt New Yorkban mindenki szalad dolgozni vagy boltba, ebédelni stb. azért persze itt is van ellenpélda. Habár ez a pozitív szemlélet valószínűleg az anyagi biztonság miatt is lehet.
2019. okt. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Éltem Hollandiában és magyarként nyílván Magyarországon is.


Kicsit azt veszem észre, hogy menő a külföldi életet fényezni és az itthoni életet kritizálni.


Itthon főleg Auchanban vásárolok, Hollandiában pedig Plus-ban.


Kb ugyan olyan kategóriát minőséget képviselnek és árérték arányt.


Szó szerint mindent lehet itthon kapni amit ott, pár extra olcsó holland márkát kivéve. Meg annyi még a külömbség, hogy ott több előre bepácolt húsokat árulnak, ami nem hiszem hogy egészségesebb lenne bármivel is sőt ... nem tudod mit raknak bele.


Ilyeneket itthon is lehet kapni csak jóval kevesebben veszik így nem eltejedt annyira.


"bementem a boltba és nem is köszönt vissza a pénztáros"


Nekem ilyen még Magyarországon nem volt soha, de tapasztalatból mondom, hogy mindenhol vannak bunkó és fáradt emberek. Ez egy csúnya általánosítás volt.


Itthon is legalább ugyan olyan jó az élet, csak annyi hogy vidéki kis településeken megjelennek olyan extrémek, amik nem jellemzőek hollandi falukra, de a városi lét ugyan olyan.

2019. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Népünknek erre van igénye...
2019. okt. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Nem értek egyett.

Az akkor miért van hogy ott a mogyoróvajt sokkal nagyobb üvegben kapni?

Sokkal jobban meg lehet venni a halat stb.

Itthon meg sokan löncshúsokat , meg ehhez hasonló hústermékeket esznek mert olcsó.

Nagyon nem azt vettem észre hogy egyformák a bolti kínálatok itt csongrád megyében!

Tehát nincs igazad.

2019. okt. 3. 09:18
 8/11 anonim ***** válasza:
6 év és 2 ország után igazat adok a kérdezônek. Ha valaki nem látja a különbséget az azért van, mert ugyanazokat a szutykokat veszi külföldön is. Aki vágyik normálisabb élelmiszerekre, friss halakra, az egyből észreveszi, hogy mennyivel könnyebb egészségesebb élelmiszert vásárolni. Legyen szó halakról, különféle sajtokról, adalékanyanyagokkal nem teleszórt felvágottakról. Pl naked bacon
2019. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó èszrevètel. Én még azt is észrevettem, hogy az ország különböző pontjain is hatalmas eltérések vannak az emberek között. Például én eredetileg Észak-Keleten élek, ott az emberek nem akarnak dolgozni, bunkók, kibeszèlik egymást, kötekednek egymással, de ha megàllítanak az utcán útbaigazítàst kérni, akkor általában adnak, és tudnak összetartók lenni. Nem rég leköltöztem Debrecenbe, hát itt már más a helyzet. Az emberek itt is oltári bunkók, jàtszàk a hülyèt, mindenki rongyràzós "Ahhh, 25 milliós panelban lakom, ahh 50 milliós a kocsim." Mindenki eljàtsza, hogy kur va jól él, miközben egy putriban laknak és a fűtèsen spórolnak, aztán a gyógyszeren, ha megfàznak. Mindenki nagyon pénzcentrikus, mindenhol tartjàk a markukat, nálunk Borsodban ami ingyenes, az itt ötezer alaphangon. Valamilyen papírt kellett kikèrnem múltkor, nálunk azt tudom, hogy ingyen csinàljàk, itt kétszer kellett érte fizetnem! És egy A/6-os lapról van szó egy pecsèttel, ráadásul 6 hetet kellett várnom rá(Borsodban 3 nap alatt megvan ugyanez).

Az, hogy az emberek milyen bunkók az utakon is észreveszem, nem enged be, nem enged át a zebrán, stb.

Emberekkel foglalkozom, hát siralmas milyen vendégek vannak. Volt, hogy egy felnőtt férfi kezdett el velem elmebeteg módon ordítani, mert nem engedtem meg neki, hogy a gyerekèvel csússzon egy gyerekcsúszdàn(aztán ha összeszakad az is az én hibám). Buszmegàllóban volt, hogy egy elmebeteg nő elém vágta a gyerekèt, és amiért én mentem fel hamarabb a buszra még így is, ezért lehordott engem mindenféle fa sszopo, seg gfej, senkihàzi idiótànak. Nagyon alpáriak az itteni emberek, eddig kivétellel nagyon kevéssel találkoztam. :( Kezdem elveszíteni a reményt, de hátha!

Jártam Dunántúlon is, ott találkoztam a legkedvesebb és legsegítőkèszebb emberekkel, azóta is oda vágyom vissza.

Külföldön(Ausztria, Németország, Görögország) is szinte csak kedves emberekkel találkoztam, de biztos nem minden az aminek látszik, csak azt tudom írni, amit tapasztaltam.

2019. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7# Elhiszem, hogy Csongrád megyében rossz a helyzet, de nem arról beszélek.


Itthon a Fóti Auchanban szokbam vásárolni. Mindent lehet kapni. Egyedül a különféle Coca Cola ízeket hiányolom, ami angliában van, de olyanok még Hollandiában sem voltak.


A Fóti Auchanban is óriási hal pultban. Rengeteg előre csomagolt hús, rengeteg előre pácolt. Ha végig nézed azt az áruházat kb mident megtalálsz.


"Itthon meg sokan löncshúsokat , meg ehhez hasonló hústermékeket esznek mert olcsó."


Én ma csikrét eszek, tegnap is azt ettem. Szerdán marhát, kedden lazacot, előtte meg már annyira nem emlékszem, de a lényeg hogy nem mindenki ugyan az.


Itthon is meglehet vásárolni a legjobb dolgokat.


Sőt ... ha van kedved tudok olyan élelmiszerboltot mutatni Budapesten a Markó utcában a Parlament mellett ahol kb minden 2x annyiba kerűl viszont rettenetesen jó dolgok vannak.


Nem értem ezt a haza utálatot. Ha van pénzed itthon is jól el lehet lenni. Ha a löncshúsra van pénzed az gáz, de az külföldön is gáz...

2019. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!