Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet elérni, hogy...

Hogy lehet elérni, hogy felnőttként kezeljenek úgy, hogy közben fiatalnak nézek ki?

Figyelt kérdés

Már nem tudok hova fordulni tanácsért, az ismerőseim mind elintézik egy vállveregetéssel, hogy "örülj neki, hogy fiatalnak nézel ki"...

A helyzet viszont az, hogy mostanra nagyon zavar, hogy t@knyos kölyökként kezelnek az emberek. Nemsokára 27 éves leszek, évek óta végeztem az egyetemmel és dolgozok, elköltöztem a szüleimtől egy másik városba a párommal, a család már a gyerekvállalással nyomaszt. Mindeközben kamasznak nézek ki, ha alkoholt veszek, vagy betévedek egy dohányboltba, akkor MINDIG elkérik a személyim, de ez még a legkevesebb.

Ami zavaró, például hogy ahányszor köszönök valakinek (bolti eladó, ügyfél, rokonok ismerősei, utcabeli lakó stb.) magázódva, mindig hellóval köszönnek vissza... Ha szüleimmel megyünk valahova, és összefutunk egy régi ismerősükkel, mindig megkérdezik, hogy "mi újság a sulival", tudom-e már, hogy melyik egyetemre megyek majd, stb. :D Munkahelyen is kicsit nehezen tudok érvényesülni, úgy érzem egyszerűen nem vesznek komolyan az emberek. (Velem egykorú, velem egyszerre végzett, velem kb. egyforma tudású/tapasztalatú kollégámat szívesen meghallgatják, rábíznak dolgokat.) A csúcs az volt, mikor mentem egy partnerhez munka ügyben megbeszélésre, és az épületükben a portás megkérdezte, hogy a szüleimhez jöttem-e, szóljon-e nekik..... :DDD De mindenki simán letegez és becézget - amit még a szüleimtől se nagyon szeretek, drága nagymamámnak engedtem csak hosszú távon - de hivatalos ügyben meg munkahelyen is.

Őszintén szólva 1-1 ilyen eset még vicces is lenne, vagy legyintenék rá, de már nagyon bosszant.

Amit tudok, megteszek, szóval nem gyerekes a stílusom, teljesen felnőttes elegáns ruhákat hordok, stb., nem viselkedek/beszélek gyerekesen.

Ezeken túl mit tehetnék, hogy végre ne valami pisis gyereknek nézzenek az emberek, hanem felnőttnek?


2019. okt. 3. 10:04
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ja, ha jön villanyórás, vagy szerelő, vagy bárki hasonló, akkor mindig első kérdés, hogy "szüleid itthon vannak"? :D
2019. okt. 3. 10:05
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Te felnőttként viselkedsz, öltözöl, gondokodsz, és aki téged nem felnőttként kezel - puszta kinézet alapján -, azt ignorálod, helyreteszed és többé nem állsz vele szóba.
2019. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem örülni kéne mert azt jelenti hogy fiatalnak néznek. Inkább lennél 40 éves ?? Még bőven van időd arra hogy idősebbnek nézz ki.
2019. okt. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#2

Oké, de csak kell boltba, bankba, utcára járnom, dolgoznom, ilyesmik. Ez pedig számomra ezzel jár, szóval nem ignorálni szeretném, hanem megoldani.


#3

Végigolvastad egyáltalán?

2019. okt. 3. 10:51
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
novessz szakallat. az bejott nekem. mast sajnos nem tudsz csinalni. vagy torodj bele. ha valaki gyerekkent kezel akkor szolj, h 27 vagy es szerintem egy elnezest utan helyen fog kezelni
2019. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#5

Nő vagyok. :D

2019. okt. 3. 11:22
 7/35 anonim ***** válasza:
12%

#4

Tévedsz. Nagyon is végig olvastam.

Vagy akkor öltözz be fiatalos öregasszonynak. :D

2019. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#7

Ha végigolvastad: pontosan miért is kellene örülnöm annak, hogy mindenki úgy érzi, hogy majd csendőrpertu lesz velem, hogy nem tudok érvényesülni a munkámban, és hogy totál idiótának néznek az emberek folyamatosan? :/

2019. okt. 3. 13:49
 9/35 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is... Bár mindegy is hogy öltözök, mert teljesen baba arcom van. Ez alapból nem lenne gond, csak félek hogy majd ha úgy alakul később azért nem kapok meg egy pozíciót munkahelyen, mert így nézek ki... Mit csinálj? Semmit. Ha túl fiatalos arcod van neked is nem tudsz mit tenni.
2019. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező akkor vegyél fel egy öregasszonyos maszkot és illetve egy kendőt a fejedre meg egy botot amivel jársz.😆
2019. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!