Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férjem egy internetes troll...

A férjem egy internetes troll segítség?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy néhány nappal ezelőtt egy totális véletlennek köszönhetően gyanakodni kezdtem, hogy a férjem egy internetes troll. Tudni kell róla, hogy elég sok időt tölt a számítógépe előtt, és sokat fórumozik, legalábbis én így tudtam. De sosem volt ebből semmi gondunk. Neki PC-je, nekem pedig laptopom van (és persze telefon mindkettőnknél), így én nem látom hogy ő miket szokott csinálni a neten, de ebből sem volt soha gond. Rövidre fogva, múltkor üzleti úton volt 2 napig és elvitte magával a laptomomat, hogy ne unatkozzon az úton. Mikor visszaadta és beléptem a böngészőbe, egyből be nem zárt ablakok fogadtak, gondolom véletlenül hagyta így. Napiszar és egyéb oldalak voltak megnyitva. És előbbi helyen be is volt lépve egy profillal, és nem a főoldal, hanem egy konkrét poszt oldala volt megnyitva, és láttam hogy micsoda undorító kommentet írt. Én nem nézek ilyen szenny oldalakat de azért képben vagyok velük. Igazság szerint a kommentje alapján rá sem ismertem. Nem részletezném, hogy mi volt benne, nőgyűlölő erőszakos monológ volt.


Ezen felhúzva magam úgy döntöttem, hogy mikor nincsen itthon, belépek a gépébe és átnézem kicsit az internetes tevékenységét. Tudom, hogy elég csúnya dolog, de igazság szerint nem érdekelt, mert egyrészt tényleg alapos okom volt rá (legalábbis én így érzem), másrészt pedig nem hagyott nyugodni ez az egész.


A számítógépén nincsen jelszó, hiszen csak ő használta mindig is. Ennek megfelelően mindenhol be volt jelentkezve alapértelmezetten. Kivéve napiszar, de mivel tudtam a felhasználónevét, rá tudtam keresni a kommentjeire. Röviden összefoglalva, azt találtam néhány órányi kutakodás után, hogy rengeteg internetes platformon ír troll kommenteket (többek között itt gyakorikerdeseken is). Napiszar, youtube és még rengeteg hely. De ne ártalmatlan trollkodásokra gondoljatok, hanem legtöbb esetben gyűlöletkeltő, nőgyűlölő, erőszakos, agresszív dolgokra. Hogy kit hogy kellene kivégezni például, meg ilyemsi. Újra csak azt tudom elmondani, hogy rá sem ismertem. Igazából nagyon boldogok vagyunk (gyerekünk még nincs), de tényleg az apró összezörrenéseken kívül nem volt gond köztünk az elmúlt években semmilyen téren. És egyáltalán nem tudtam volna elképzelni, hogy van egy ilyen "titkos" oldala is.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben? Őszintén szólva ezek után feltettem magamnak a kérdést, hogy ismerem-e egyáltalán azt az embert, akivel együtt élek évek óta. És ez nyilván kételyeket szült bennem a jövőnkkel, gyerekvállalással kapcsolatban... ugyanúgy szeretem őt, meg minden, de félek kicsit attól, hogy egyszer mondjuk előtörnek belőle ezek az elfojtott, titkolt pszichopata (vagy minek nevezzem) gondolatok, és kárt tesz valamiben vagy valakiben. Remélem értitek hogy mire gondolok. Szerintetek hagyjam annyiban a dolgot vagy próbáljak meg beszélni vele erről? Most az, hogy esetleg zokon veszi, hogy beléptem a gépébe, a legkevesebb...



2019. okt. 4. 14:20
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Vagy túlreagálnám a dolgot???
2019. okt. 4. 14:22
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja és mondanom sem kell, több tucatnyi kamu email cím, facebook fiók...
2019. okt. 4. 14:23
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem reagálod túl, amennyiben nem ez is egy oltári nagy kamu kérdés.
2019. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

ha ez nem kamu.., akkor nem irigyellek. én biztos tartanék attól hogy mikor kattanik be...

Mondanám hogy: beszélj vele őszinten erről.. csak aztán nehogy emiatt essen neked

2019. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem te magad vagy a férj,és ez is egy troll kérdés.
2019. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem kamu a kérdés (amit nagyon remélek a te érddekedben), akkor bűncselekményt követtél el.

Visszaélés informatikai rendszerrel.

Nem léphetsz be a jelszavával még a napiszarra sem, a törvény nem tesz kivételt weboldal és weboldal között.

Amúgy mi a problémád? Épphogy leereszti a gőzt a trollkodással, nem pedig magába fojtja.

2019. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%

Tisztázni egy problémát/jelenséget vagy hazugságban élni lesz jobb? Az agresszív trollok nem unalomból csinálják, hanem a napi feszültség levezetésére ezeket, például stresszes a munkahelyük és nem tudják máshogy kiengedni a gőzt. De nem a mi dolgunk kitalálni, hogy mi a baja másnak.

Mivel a kérdés a trollkodásról szól, ettől több és komolyabb választ nem adok.

2019. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

Ahh


Megnézném ama biroi tárgyalást: "s halalra ítélem a férje laptopjaban valo napiszarra jelentkezes vadjaval".


Viszont. Irta is hogy a napiszaron csak a felhasználónevet latta s így jött ra.

Nem kellett neki ahhoz a jelszo.

2019. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%

"De ne ártalmatlan trollkodásokra gondoljatok, hanem legtöbb esetben gyűlöletkeltő, nőgyűlölő, erőszakos, agresszív dolgokra. "

Hát teljesen normális, ha veled kell élnie... Aki kutat- matat háta mögött más dolgaiban, az ritka undorító alak.


De most itt a gyk-n a "nőgyűlölő" téma a divat, lehet, hogy csak azért írtad mindezt, de sajnos, akkor sem tűnsz jobb embernek.

2019. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
21%

Én is troll vagyok, bár nem a legagresszívebb fajtából, és napiszaron nem kommentelek, itt mint látható igen. Igen, feszültséglevezetés, illetve egy fajta közlés kényszer.


Ugyanakkor rólam kezdetektől fogva tudja a feleségem ezt a "szenvedélybetegségemet". A fő nicknevemről (ami nem ez) ráadásul egy rakás ember tudja, ki vagyok, családtagok, ismerősök, kollégák, pedig azzal sem voltam mindig visszafogott. De manapság annyira nem érdekel, hogy a saját blogom össze van kötve a Facebookommal, meg amúgy is képek vannak magamról is, így bárkinek 1 perc kinyomozni a kilétem.


Inkább azt tartom problémásnak, hogy titkolja előled. Szerintem beszélj vele, de óvatosan, elsőre tuti támadásnak veszi, aztán idővel megnyugszik.

2019. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!