Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi miatt lehet az, hogy csomó...

Mi miatt lehet az, hogy csomó régi ismerősöm csak engem töröl Facebookról, miközben a többi közös ismerősünket meg nem?

Figyelt kérdés

Az van, hogy kíváncsiságból telepítettem Facebookra egy olyan plug-int, ami értesítést küld, ha valaki töröl az ismerősei közül. Ezzel egyébként nincs bajom, főleg, ha már 5 éve nem találkoztam valakivel, teljesen oké, magánügye, hogy töröl.

Viszont, azt vettem észre, hogy törölt például a középsulis tesitanárom, és mikor rámegyek a Facebook oldalára, azt látom, hogy csak én lettem törölve. Az összes többi osztálytársam mind az ismerőse maradt! És ugyanez előfordult volt kollégákkal, egyetemi oktatóimmal stb. és már sokadjára, amióta kapom az értesítőket.

Ha aktualizálni akar valaki, az oké, de itt nem ez történhetett, mert akkor nem csak engem töröl, hanem mindenki mást is, akikkel évek óta nem tartja a kapcsolatot.

Szóval ezt nem tudom kitalálni, hogy mitől lehet? Arra gondoltam, hogy lehet, hogy mindenki folyton csak jópofizik nekem, elhitetik velem, hogy szimpatikus vagyok számukra, holott az emberek valójában nem is kedvelnek? Én a tesitanárommal is azt hittem például, hogy jó viszonyban vagyok, annak ellenére, hogy elég komolytalan kamasz voltam.

Már minden eszembe jutott, lehet, hogy vírusos valahogy a gépem, és spameket küldözget szét a nevemben? És mondjuk a volt tanáraim ilyen pénisznagyobbítós átveréseket kapnak tőlem e-mailben, és azt hiszik én voltam?

Amúgy Facebookon általában nem osztok meg semmit, pár havonta valami környezetvédelmi kezdeményezést, ami épp szimpatikus, havi 1-2 mémet, de politikát soha, meg semmi olyat, ami bárki számára bántó vagy fárasztó lehet, szóval ez is kizárva.

Ha ez egyszeri eset lenne, azt mondanám véletlen mellékattintás, de 11 ilyen eset volt 5 hónap alatt! Emberek, akiket tök különböző helyről ismerek, és mind csak engem töröltek.



2019. okt. 11. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Miben befolyásolja ez az életed barátom?
2019. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Én elég sok embert törlök mostanában. Évek óta nem beszéltünk, idegesítő ha posztol és törlöm.

Olyan összefüggést nem vettél észre, hogy miután posztolsz, utána törölnek?

Egyébként meg kit érdekel? Azokkal foglalkozz, akik a mindennapjaid része. A tesi tanárt lehet többet nem is látod pl.

2019. okt. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
De nagyon ráérsz, te jó ég! Mennyi más értelmes dolgot is tehetnél ez idő alatt, míg nyomozol. A volt tanárok azért törölnek, mert vagy nem emlékszenek már rád, vagy a semmilyen kapcsolat miatt. Régen a facebook barátoknak volt fenntartva, később lett ismerős. Ha én csak a barátaimat tartanám meg, tprölhetném az ismerősök 90%-át. Tényleg, törlök is mindjárt jó pár embert. Kösz az ötletet!
2019. okt. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Azért törölnek mert nem kíváncsiak rád és nem akarják veled tartani a kapcsolatot, ennyi.
2019. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

En is azokat törlöm akikkel nem beszelgetünk ÉS idegesitenek a posztjai.

Szoval akikkel nem beszelünk de jok a posztjai vagy nem idegesit azokat nem törlöm

2019. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

En is torlok par embert

Akikkel sosem tali vagy cset sem semmi.

Minek?

2019. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Írj rá az egyik ilyenre és kérdezz rá. Vagy még jobb ötlet: töröld le az alkalmazást, mert csak felhúzod magad ezeken, önbizalomhiányos és gátlásos leszel tőle. Amit nem tudsz, az nem is fáj. Felesleges ezeken görcsölnöd, és szerintem ezt te is tudod. Én egyébként azokat szoktam törölni, akiket nem ismerek fel név vagy kép alapján, például régi egyetemi ismerősök, akikkel valami random projektmunkán részt vettem anno, (10+ éve), vagy azokat, akikkel találkozunk az utcán véletlenül, és nem is köszönünk a másiknak. Ha valakinek idegesítenek a posztjai, de amúgy ismerem, akkor simán kiveszem a követést, de emiatt nem törlöm. (Van egy csaj pl, aki reggeli kávé helyett Coelho-idézetekkel indít minden napot...)
2019. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az is lehet, hogy irigyek rád valami miatt.
2019. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8: Igen, erre én is gondoltam. Nagyon keveset posztolok, viszont nagyon szeretek utazni. És úgy adódott, h 25 éves koromra 38 országban jártam, a legtöbb országban többször is. Ugyan csak az 1-2 db, legjobban sikerült képet teszem fel, de akinek tanári fizetésből kell megélnie, lehet, hogy ezt is fájó dolog látnia. Főleg ha ő ezt 50+ évesen, ledolgozott, agyon stresszelt élet után sem engedheti meg magának.
2019. okt. 12. 17:08
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Elég kellemetlen ember vagy a kérdésed alapján ez is közrejátszhat.
2019. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!