Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A horror punk miért nem kap...

A horror punk miért nem kap teret Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy veszem észre, hogy a többi szubkultúrával, zenei stílussal szemben a horror punk valami eszméletlen módon népszerűtlen. Már a csapból is metál folyik, főleg itt Pesten. Szakállas, hosszúhajú ősemberekből rengeteg van. Emoból is egyre több van, holott nincs semmi hátterük, csak egy lejárt divat. Legjobb esetben is csak tarajos anarchistával találkoztam, aki a Misfitset ismeri és ebben ki is fulladt a dolog. Goth programokon kint szoktam lenni, van nem egy goth ismerősöm, de sajnos ők is már csak metalheadek, semmi többek. Sajnos az én stílusom vagy kihalt vagy soha nem is volt itthon.

Boltokban gyakorlatilag csak Misfits-féle cuccokat látok. Néha van Murderdolls meg Wednesday 13. Vagy nagyon nagyon max Danzig és ennyi. Calabrese, Blitzkid vagy Samhain-féle például pólót még életemben nem láttam. Ez kb olyan, mint ha a black metál azon a szinten lenne, hogy boltokban van Burzum, mellette az akciós Venom-féle póló. Gorgoroth meg 100 évben egyszer lenne az ország területén, azt is a kínai nyomtatná ki, majd 2000 forintért árulná az Asia centerben.

Ugyanez a rockabilly is.

A kérdés nagyon egyszerű: miért?


18/f



#horror_punk
2019. okt. 14. 00:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon rétegműfaj.
2019. okt. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Kemény problémáid vannak...


Szerintem az IMF-nek külön pénzügyi alapot kéne fenntartania, hogy segítsen az olyan katasztrófa súlytotta országokon, ahol nincs horror punk (lol, mi a cisztás fibrózisos anyámtérdekalácsa ez?)


De csak egy kérdés: Ha ilyen eszetlenül master race lények vagytok minden más ízléssel szemben, akkor miért itt teszed fel a kérdést?

Süt belőled az arrogancia, és a fellengzés, abszolút nem tudom elképzelni hogy ugyanaz a személy aki kiír egy ilyen kérdést, az majd bármilyen nem a saját véleményével egybecsengő választ képes lenne elfogadni, hát még értékelni is.


A kis buksidban létezik valami agybajosan kitekert érvrendszer, miszerint a világ össznépességének talán 0,0001 százaléka által követett szubkultúra a világmindenség csúcsa, és mindenki ezen a körön kívül kvázi az evolúció mellékösvénye.


Annyival nyugtatom magam, hogy voltál oly' kedves és (büszkeségből? Nagyzolásból? Szerencsétlenségből?) ott hagytad alászignózva a kérdést az életkoroddal...

18 évesen én is bele voltam még gajdulva abba hogy ordítsam a világba a megjelenésemmel azt, hogy "Nézzétek de kib##szottul más vagyok mint ti!".

Aztán idővel elkezdett nem érdekelni, plusz az egyetemen már elkezdtem alapozgatni a jövőmet, és inkább nem akartam lelkibajos exhibicionistáskodni a megjelenésemmel.

a felnőtté válás egyik lépcsője, hogy rájövünk, mennyire nagy előny néha háttérben maradni, nem feltűnni.

A kevesebb néha több elv érvényesül.


De amúgy nem tudom kikerülni a tényt, hogy valaki komolyan fel van zaklatva attól, hogy a társadalom nem az ő szubkultúrájából áll csak.


Elárulom: Te hisztiznél a leghangosabban ha tucattá válna a halloweeni kollekciód. Nem lenne meg benne a különlegesség érzést fenntartó plusz, ami benned túlcsordul.

Nem éreznéd hogy te szpesöl vagy, aki kilóg a kommersz tömegből...


Igazából full egydimenziósnak tűnsz ez alapján a kérdés alapján. Olyanm mintha egy cérnán élő egydimenziós lénynek próbálnám kifejteni mi is az a szélesség vagy magasság.


Most őszintén, volt bármi célod ezzel a kérdéssel?

Vagy csak fél egykor már nem tudtál mit kezdeni magaddal, valami felhúzott, és most anoniman jól beolvastál a fél világnak (ami igazából jó ha 200 felhasználóig eljut max, és utána megy a kérdés a többivel együtt a süllyesztőbe).


Tudom már, tudom miért vagy ilyen irritatív! Rájöttem. Hát te nem vagy más mint a középsulis sminken, meg körömlakkon, meg legújabb fazonú női koptatott farmeron nyivákoló kiscsajok, csak éppen nyakonöntve jó adag fekete kátránnyal...


ugyanaz, teljesen ugyanaz. azok ilyenek, hogy a ruházkodási preferenciáik alapján osztják fel a komplett világot, és nyávognak azon hogy ki mit hord, mi épp divat, mi nem, és hogy miért nem lehet a világ olyan tschodhálathosssh mint ők.


Ejjj, rögös út lesz kinőni ezt a cring-iséget, de meg menthető. Első lépésnek át kell szokni saját pénztárcára, és mindjárt rájön az ember mennyire ###-vamindegy milyen túlárazott banda logó van vagy nincs egy pólón...


Najó, elment az idő, a szubkultúrád stíluselemeinek ekézésébe már nem kezdek bele, holnap 8-tól embriológiám van, aztán meg állatszervtanom...

2019. okt. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

" Emoból is egyre több van, holott nincs semmi hátterük, csak egy lejárt divat. "


am mi az hogy lejárt?

Ezt ki dönti el, hogy épp melyik szubkultúra létezhet, melyik nem?

Tudtommal a viktoriánus kornak 150 éve vége, de mégis árulnak csipkés fűzőt, meg steampunk kiegészítőket...


Ahhhjj, az a baj hogy vitába szállok olyannal aki a saját közegén belül él kizárólag, és a közös véleményetek révén egész napos circle jerking partikban erősítitek egymást.

Meg baromira nem veszít most semmit se a világ +1 közösnéges, másokat röhelyesen felszínes indokok alapján lenéző dark-os pózer prolival. azért sokkal több nem hiányzik belőled, de te még nem tűnsz fel.


"Sajnos az én stílusom vagy kihalt vagy soha nem is volt itthon."


hátteszegény, hát mindjárt elszorul a szívünk...


Én is benyújtok petíciót, hogy legyen Magyarországon több new wave rock-poszt-punk-industriális anti-impresszionista retro-futurista techno cybergoth bolt! Mert én és 3 haverom mellőzöttnek érezzük az infinitezimálisan baromira marginális subculture-ünket!

2019. okt. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Valószínűleg azért, mert semmi értelme.
2019. okt. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2# és te miért állsz le vergődni meg személyeskedni hajnal fél2-kor? Ez az eltúlzott okoskodó stílus annyira szánalmas.

Neki az tetszik és kész. Mi idegesített fel ennyire? Miért lett 1 dimenziós lény aki nem érti a 3d-s teret?

Nem bírod ki okoskodás meg kötekedés nélkül ugye? Nah tessék írj egy 20 oldalas fogalmazást arról, hogy miért van igazad:

2019. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös jól megmondta. Kettes, Te sem vagy különb ha itt habzó szájjal okoskodsz regényeket írva.

A végére is muszáj volt oda biggyesztened,hogy egyetemet végzel. Nahát, te bizony értelmiségi vagy. :) Nem a szomszéd Béla a sarki kocsmából böfögi ide a magasröptű gondolatait hanem egy szaki. :D

2019. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, az első pár mondatban még megmosolyogtam a frappánsan megfogalmazott válaszodat, aztán elkezdett ugyanolyan ellenszenvet kiváltani belőlem, amivel te is fordulsz a kérdező felé.


Süt a te írásodból is, hogy lenézel mindenkit, mert 2 békának a felboncolása között te sokkal fontosabb dolgokkal foglalkozol, mint egy túlárazott bandás póló.

A végére pedig muszáj volt odabiggyesztened, hogy egyetemre jársz, valószínű az egész családod a seggét veri a földhöz örömében és el is hiszed, hogy te vagy a világ közepe.

2019. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5-ös, az első pár mondatban még megmosolyogtam a válaszodon, aztán ugyanolyan ellenszenvesnek tűntél mint a kérdező.


A túl cifrázott megfogalmazásodból dől az arrogancia. Nem bírod ki okoskodás meg kötekedés nélkül?


A végére muszáj volt odabiggyesztened, hogy egyetemen tanulsz, mintha ettől felsőbbrendűnek akarnál tűnni. Ha ilyen elfoglalt okos ember vagy akkor meg készülhettél volna az óráidra ahelyett hogy itt osztottad az észt fél kettőkor egy bandás póló miatt.

2019. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, te frankón bemásoltad a válaszom, némi módosítással? 😑🤔
2019. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Lol
2019. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!