Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miket lehet tenni egyénileg...

Miket lehet tenni egyénileg és közösen, hogy minél kisebb legyen a környezetszennyezés?

Figyelt kérdés

2019. okt. 16. 13:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Oldalakat tudnék írni, hogy én magam miket teszek meg a környezetkímélés érdekében. Megtehetem, mert 60 évesen végre vidéken élek, a gyerekeim mind önállóak, csak a páromról, meg magamról kell gondoskodnom.

Közösen nem hiszem, hogy lehet valamit tenni. Előbb-utóbb mindig felüti a fejét az irigység, és az ember békétlen természete.

2019. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Amennyiben ráérsz egyszer és van kedved írni, szívesen elolvasom a sok oldalnyi ötletedet és szerintem nem csak én, hanem mások is!


Nem minden ember irigy, tkp nem is annyira értem, hogy mire gondolsz. Arra, hogy az önérdeket előtérbe helyezzük, nem pedig a természet megóvása az elsődleges?

2019. okt. 17. 19:24
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kezdjük talán a táplálkozással. Én bio módon termelem meg a betevőnket, boltban csak az alapélelmiszereket, mint só , liszt, stb veszünk. Kb 5 éve egy, a Fúk évkönyve c. kiadványban olvastam a világ nagyvárosainak szeméttermeléséről. A pontos adatokra nem emlékszem, de már akkor iszonyatos mennyiséget hoztak ki. Főleg annak tükrében, hogy falun lakó nagyszüleim évente kétszer vittek ki fél talicskányi hulladékot a lerakóba. (Hulladékszállítás akkor még nem volt.) Én is erre törekszem, de még mindig nem tartok ott. Pedig amit lehet, komposztálok (még a papírt is), amit lehet, feletetek az állatokkal, stb. Csak némi üveg, meg nagy ritkán fémdoboz kerül a kukába, amit kéthetente rakok csak ki, de akkor is csak az alján csúszkál valami. A házban a vízvezetékrendszert úgy építettem ki, hogy a főzésen kívül mindenhova a kútból megy, vagy mehet a víz, s noha nincs rá szükségem, a szürke szennyvizet is felhasználom a kertben. A kemény hidegektől eltekintve alomszékben ürítkezünk, ami szintén a komposztra kerül. Napkollektor és napelem segít kordában tartani a költségeket. Az autót csak ritán veszem elő, ha a hatótáv engedi (márpedig igyekszem úgy élni az életemet, hogy engedje) elektromos robogóval közlekedek, amit többnyire napelem tölt fel. Nem veszünk évente másik telefont, meg más kütyüket, a TV-t meg pl tíz éve csak a VB idejére kacsolom be néha. A háztartási gépeink vásárlásánál figyelmet fordítok nem csak az energiatakarékosságra, hanem a javíthatóságra is. Aprítékkal fűtök, a saját készítésű rakétakályhákban, ami azt jelenti,hogy a tavalyi évben írd és mondd, 0 Ft-ból fűtöttem ki a telet. A szomszédok márt ismernek, mindenki ide hozza a rőzsét, venyigét. Emellett persze van saját energiafűz- és turkesztáni szil ültetvényem is. Egyébként ez az ültetvény nyeli el a szomszédok avartermését is, ami máskor a szeméttelepre került. Ja, és vályogházban élek, ami, ha egyszer lakatlanná válik, szinte maradéktalanul visszaolvad majd a környezetbe. Most hirtelen ennyi jut eszembe.

Amit a közös környezetkímélésről írtam, azt a városlakó koromból való tapasztalat diktálta. Ott is igyekeztem mindent megtenni, de mivel egy társasházban folyton akadályokba ütközik az ilyen irányú igyekezet, próbáltam természetvédő egyesületeknél aktiválni magam. Ott azt láttam, hogy a befolyó adományok java része a szervezet működtetésére fordítódik, egy része pedig kézen-közön eltűnik. Ezért én azt mondom, hogy mindenki saját lelkiismerete szerint egyénileg tegyen meg mindent annak érdekében, hogy gyermekeink egy (még) élhető bolygót kapjanak tőlünk.

2019. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
*Kb 50 éve egy, a Fúk évkönyve c.
2019. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

4# osztom a gondolataidat. ::))

Sokakat nem érdekli ez a nagy probléma. Sajnos 😂😂😂

2019. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

#8-as, autóra szükségünk van a mai világban, ezt be kell látni. Nem mindenhol van tömegközlekedésre lehetőség, több tíz/száz km-t meg szívesen legyalogolnál, ugye?:)


“Rosszul hat az emberekre hogy nem tartják be a közlekedési szabályokat” Úgy alapvetően nem tudnak semmilyen szabályt betartani, erről nem az autó tehet. Meg kell tanulni normálisan vezetni. Persze balesetek mindig előfordulnak, akkor is, ha mindenki betart mindent. De ugyanúgy vonat alá eshetsz, kigyullad a metró stb. Annak is van kockázata, ha sétálsz, nem lehet mindentől tartani.


“Zajártalomról nem is beszélve” Azért ne nevezzünk már zajártalomnak egy megszólaló autóriasztót. Ugyanez a zenével. Akkor az is zajártalom, amikor sétáló emberek üvöltetik a zenét minihangfalból. De ennek semmi köze a közlekedéshez, értelmes ember nem csinál ilyet.


Szerinted miért megyünk oda is autóval, ahova lehetne vonattal/busszal is? Látod te milyen körülmények vannak a tömegközlekedési eszközökön? Ha azt akarják, hogy ne autózzunk, teremtsenek normális körülményeket. Nyilván nem fogunk megpusztulni a bűzben, a 40 fokos retkes buszon nyáron, ahol akkora heringparti van hogy minimális személyes tered sincs, mindenki az arcodba liheg. Nyilván nem fogunk elkésni mindennap a munkából csak mert inkompetens a máv és gond nélkül késnek másfél órákat a szerelvényeik. De negyed órát minimum, aztán még szállj át tízszer, majd csak elmegy napi 3-5 órát az utazással. Nem véletlenül van autó, vannak környezetbarátabb típusok is. Személyes példám: ha munkába megyek kisvárosból Bp-re, autóval oda fél óra, vissza fél óra, forgalomtól függően +- 15 perc. Ha ezt tömegközlekedéssel tenném meg, napi 3-4 órát is elötöltenék akàr csak utazással.


Gondolhatnál másokra is, attól még mert neked 5 perce van a munkahely/bolt/orvos meg minden, attól még nem mindenkinek ilyen egyszerű. Ne használj autót, ha nincs rá szükséged, de attól még mert te “egy az egyben felszámolnád az autós közlekedést” másnak szüksége van rá.

Akkor omlana csak össze az egész tömegközlekedés, ha mindenki aki kocsival jár, hirtelen buszra/vonatra szállna. Akkor meg az lenne a bajod. Ne legyetek ilyen ignoránsak. Fontos a környezetvédelem, de nem lehet már visszamenni ősemberbe.

2019. okt. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, amit nagyon fontos hangsúlyozni, az a minimalista életmód, vagy az olyan szintű tudatos vásárlás, hogy csak azt veszed meg, amire igazán szükséged van. Jó dolog a szelektív hulladékgyűjtés, de még jobb dolog a megelőzés, avagy nem veszel felesleges kacatot. Mindig arra gondolj, hogy a pénzed egy leadott szavazattal egyenértékű, a kereslet-kínálat terén azzal ösztönzöd a kereskedőt, ha megveszed a termékét, mert az azt jelenti, hogy arra van igény. Ha van igény, még gyártani fog.


Igyekezz helyi termelőktől beszerezni minél több cuccot, én pl. most vettem egy üveget, amit mindig elmosok és termelői tejet veszel, évi kb 200 tejesdoboznyi szeméttel kímélve a környezetet. A termelői tejből csinálok görög joghurtot, így a joghurtos poharakat is megspórolom.

2019. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a 6. és a 8. voltam. örülök, hogy hasznos volt a válaszom!

Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, külön a papírt, külön a műanyag flakonokat. hogy kedvenc témámnál maradjak, a szelektív hulladékgyűjtő pont egy parkoló mellett van, és pont át kell menni rajta, és pont trükközni kell, ha jön egy autó. Utálom.


Ha például csak kezet mosni megyek a fürdőszobába, vagy valami miatt rövid időre megyek be, nem kapcsolom fel a villanyt, nyitva hagyom az ajtót, elég fény jön be.


Közösen talán még annyit lehetne tenni, hogy jobban hangoztatjuk mindenkinek, hogy az autóknak mennyi hátránya van és milyen károsak a környezetre, meg úgy általában az emberi életre is. Ezzel kapcsolatos cikkeket, stb. osztani meg Facebookon, felhozni a témát például olyanoknál, akik valamilyen magasabb pozícióban vannak és hatókörükbe tartozik a parkolók, autóutak, stb. építése. Fel lehet hozni, hogy több gyalogút és bicikliút kell, kevesebb autót. Sajnálatos, hogy autóval több helyre jobban el lehet jutni, mint gyalog. Valahol csak autóút van, gyalogút nincs is. Közvetlen a ház bejárata előtt is meg lehet állni autóval sok helyen, ez felesleges, és a gyalogosok elől elveszi a helyet. Lakótelepen szorgalmazni kéne az autós közlekedés korlátozását, például biztonságosabban lehessen átmenni a szemközti házba a boltba, ne jelentsen problémát a kis út, ami a két ház között van, az autók jogait jobban lekorlátozni itt, például dudát ilyen területen ne lehessen használni.

Komolyan sajnos azt látom, oda is autóút épül, ahol eddig kényelmesen lehetett gyalogolni, pedig nincs akkora értelme ennek. Ha 1-2 percet gyalogolni kéne valahonnan az autósnak, abba se halna bele, felesleges ennyire kiszolgálni az autós társadalmat.

El lehet menni az önkormányzathoz, felhívni a figyelmet, hogy az eddigi békés gyalogút már nem olyan biztonságos, mert ha a szélén is gyalogolok, akkor is elhúznak 1 milliméterre tőlem az autók nagy sebességgel, és ezen változtatni kéne, én még szeretnék élni.

Facebookon meg lehet osztani akár naponta, hogy milyen autós szabálytalanságokat tapasztaltunk, és az autózás hátrányaira, veszélyeire külön felhívni a figyelmet, és felvetni, hogy az autókat jobban ki kéne szorítani az utakról, több hely legyen a gyalogosoknak, bicikliseknek.

Parkoló mindenhol van dögivel, de ha akár a városba, akár egy barátomhoz mennék biciklivel, le kell erről mondanom, mert nincs hely biztosítva, ahol nyugodtan ott merném hagyni a biciklit. A parkolók egy részét át kéne alakítani biciklis parkolóvá, akár lefedni a helyet, hogy esőben is ott maradhasson a bicikli.

Hollandiában a 80 éves is biciklivel közlekedik. Nem tudom, ott mi történt, ami miatt ez így elterjedt, nálunk is ezt kéne.


Bocsának, hogy hosszú lett.

2019. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utóbbi hozzászólásokat is, elolvastam mindet, csak írni nem volt kedvem, mert volt egy kis műtétem.

Írjatok még, biztosan van még rengeteg, akár apró, de fontos ötlet.

2019. okt. 24. 09:30
 20/23 anonim ***** válasza:

Ezt láttátok?

https://www.youtube.com/watch?v=pJBRqespiOA&feature=share

Pl ezt és nagyon sok figyelmet minden egyes szemet szelektálásnál.

2019. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!