Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire számít normálisnak?

Ez mennyire számít normálisnak?

Figyelt kérdés

Mennyire normális az, hogy pár dologra tisztán emlékszem 1-2 éves koromból? (biztos vagyok benne, hogy annyi idős lehettem kb. mert az emlékek még olyanok, amikor apámmal együtt laktunk, utána szüleim elváltak) Valahol olvastam, hogy az ember nem képes emlékezni olyan dolgokra, amik ennyire kicsi korában történtek vele. De ezek szerint mégis lehetséges. Nektek is vannak ilyen régi emlékeitek?

24/L



2019. okt. 17. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy "emlékem", de konkrétan azelőttről, hogy megszülettem volna. Ez azzal magyarázható, hogy valamit sokat meséltek neked kiskorodban és annyira beleélted magadat, vagy nem is tudom hogy mondjam, miképpen emlékekké váltak. Persze hallottam már kirívó esetekről is, nem merem azt állítani, hogy nem emlékszel 1-2 képre, mert akkor te ott voltál és abban éltél, szóval előfordulhat, hogy esetlegesen emlékezhetsz pár apróságra.
2019. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egyikről biztosan tudom, hogy nem mesélték, mert konkrétan az az emlék, hogy egy szörnyetegről álmodtam (még az álomra is emlékszem), ami a kisszobában az ágyon aludt és onnantól kezdve nem mertem egyedül lenni abba a szobába :D
2019. okt. 17. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak emlekeim...
2019. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Traumatikus volt, annál két lehetőség van, vagy nagyon emlékszel vagy semennyire.
2019. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég rossz a memóriám, de egy ismerősöm viszont pontosan le tudta írni, hogy nézett ki a babakocsija belülről. A szülei megerősítették. Saját emlék, nem mesélték neki. De rajta kívül még nem találkoztam mással, akinek ilyen korai emlékei lettek volna.
2019. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon ritka, viszont en is emlekszem. Meg lakas, haz alaprajzat is lerajzoltam, beazonositottam, hogy merre vittek.

Almaimra is emlekszem.

De nekem elegge Wikipedia agyam van. Nem jellemzok ram az Asperger tunetei, de rendellenesen jo a memoriam.

Esetleg te is borzasztoan emlekszel mindenre, vagy csak annyi van, hogy nagyon korai emlekeid is vannak?

2020. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem másfél-két évesen egy éjszakára kórházba zártak be, minden percére emlékszem. A rácsos ágyamra, a kórteremre, a mellettem egész éjszaka síró babákra.
2020. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Esetleg te is borzasztoan emlekszel mindenre, vagy csak annyi van, hogy nagyon korai emlekeid is vannak?"


Nem emlékszem olyan nagyon sok mindenre, de akadnak nagyon korai emlékeim. Nekem nem olyan extra jó a memóriám meg semmi ilyesmi :)

2020. szept. 2. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy trauma fél éves koromból. Rettegéses halálfélelem. Én akárhogy próbáltam.rákenni az utólagos kiszínezésre, be kellett lássam, hogy ez bizony emlék, és a tudósok lepippanthatnak.
2020. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!