Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Talált ma a férjem 20. 000...

Talált ma a férjem 20. 000 Ft-ot a postán (4 db 5000-est). , az egyik beadó ablak előtt. Eltette, mert senki a környéken sem volt, feladta a leveleket, amiért ment, hazajött, majd rövid tanakodás után visszavitte. Jól tette szerintetek?

Figyelt kérdés

Nyilván be van kamerázva a posta,senki nem szeretné utána magát viszontlátni a hírekben,de később jutott eszünkbe,hogy hivatalosan a jegyzőnél kellett volna leadni és ugye elvileg,ha 3 hónapig nem jelentkezik érte senki,a tiéd lehet.

Itt is írtak róla jegyzőkönyvet,de gondolom itt nem ugyanazok a szabályok vannak.Egyébként az eltelt kb.1 órában senki nem jelentkezett érte.



2019. okt. 21. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Lehet emiatt nem lesz túl népszerű (Bár egyik sem az nekem :D) a válaszom, de szerintem rosszul tette. Én megtartottam volna és éltem volna tovább az életem egy plusz huszassal a tárcámban.
2019. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hazudnék,ha azt mondanám,nem foglalkoztunk a gondolattal,ha az utcán találja,szerintem nem adjuk le.Első gondolata a férjemnek egy kb.25 évvel ezelőtti történet volt,mikor a házasságunk elején kissé nehezen osztottuk be a pénzt és ezért minden hónapban 30.000 Ft-ot ezresekbe felváltatott a postán és egy ilyen zsebes beosztóba szétosztottuk,hogy kitartsunk hónap végéig.Egy ilyen alkalommal 5000 Ft-ot ugyanezen a postán,ugyanígy az ablak előtt elejtett és csak a posta előtt vette észre a biciklitárolónál,mikor újraszámolta.Azonnal visszaszaladt és ugyan állt sorban 2 ember ugyanott,de természetesen nem lett meg a pénz.De akkor még nem volt kamera.Na már most ha a mostani delikvens esetleg tudja,hogy ott hagyta el és visszanézik a felvételt,egyértelmű lesz a helyzet.Viszonylag kisváros,ráadásul napi szinten járunk a postára.Szóval nem mertünk kockáztatni.
2019. okt. 21. 16:53
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Azért az szar, ha csak a lebukás veszélye tart vissza. Én nem bírtam volna, nem esett volna jól elkölteni, megtartani, a tükörbe nézni.
2019. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Jól tette, ugyanis ha nem adja le a postán, az a Btk szerint lopás. A szabályok ugyanazok, mintha a jegyzőnél adta volna le, a törvény nem tesz különbséget, hogy utcán, vagy postán találod a pénzt.
2019. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Elég gáz, hogy csak az tartott vissza, hogy féltetek a lebukástól!
2019. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jól tette, hogy visszavitte. Mindig azt szoktam mondani, nem lennék boldogabb egy eltett 10-20 ezer ft-tól, hiába nem magas a fizetésem, de rászorulva sem vagyok, úgyhogy annyit nem ér a becsületem. Postán ráadásul egyből vissza lehet nèzni, ki rakta el és ha véletlenül valaki mégis jelentkezne a pénzért, sokkal kínosabb lenne így visszaadni. Úgyhogy ezen nem kell rágódni, helyesen döntött,legalább tiszta a lelkiismerete.

25N

2019. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Gáz vagy nem gáz,szerintem az emberek nagy része,ha olyan helyen talál pénzt,ahol senki észre sem veszi,ha elrakja,akkor nem fogja lobogtatva keresni a gazdáját.Pláne,hogy nincs mellette név,cím.

Azért az is elgondolkodtató,hogy a postás nő az ablaknál kikerekedett szemekkel kérdezte,hogy "és vissza akarja adni?"Nyilván a főnöke mikor jött,ő már a szabály szerint járt el,de ettől függetlenül nem vagyok benne biztos,hogy ha nem lesz meg a gazdája,nem rakja el majd ott valaki...

Van egy városi facebook csoport,ott kb.100 pénz-és egyéb értéktárgy elhagyására jut 1 becsületes megtaláló.Gondolom ez országos arány.

2019. okt. 21. 18:10
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Hú mennyi becsületes ember!Azért marha kíváncsi lennék,hogy ha elhagynék több helyen az országban ennyi pénzt találomra,mennyi ember adná le.Tippelhetek?

Akkor ez a történet miért más?

[link]

1.Eleve jó gyorsan rácuppanhatott a gyerek a pénzre,mert vagy 40 mp-ig marad a nyílásba,aztán visszahúzza az automata.

2.Hazabuszoznak a pénzzel és a nagypapa a gyerekre bízza a döntést,holott azt kellett volna mondania,hogy állampolgári kötelességed visszaadni,nem tarthatod meg.

3.Csak nem a papónak is eszébe jutott,hogy tuti bukta a dolog,mert egy automata minden esetben be van kamerázva?

Mindenesetre ezt a gyereket megjutalmazták,meg tévé riportot csináltak vele(pedig ez alap szerintetek,hogy senki nem tart meg így pénzt),stb.

Akkor a kérdező esete miben másabb?Komolyan érdekel.

2019. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Ergo megtartjuk, tükörbe nézünk, egy darabig rossz lesz, aztán élünk tovább. Ha pont utolér a törvény vasökle, akkor meg tagadunk, mint aki egész életében ezt csinálta. Nem igaz már, hogy megint bajba kerülsz az istenverése hasonmásod miatt, meg ilyenek.


Nem, nem hagytam el soha pénzt, képben vagyok, amikor fontos dolog van folyamatban. Nem, nem érdemlik meg a figyelemkihagyásosok, hogy pénzt bukjanak ezen, de semmibe nem kerülne odafigyelniük legalább jó sprintekben arra, ami nekik fontos. Nincs igazság, el kell fogadni.

2019. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Becsület és józan ész szempontjából is jól tette. Valószínűleg néhány nap kell még, hogy észrevegyék a pénz eltűnését és elkezdjék keresni. Nem tudom mennyi ideig őrzik a postán a kamerák felvételeit, de ha vissza tudják keresni a férjed rajta, akkor az időpont alapján meg lesz, hogy ő mit adott fel és azon meg szerepel majd a neve és talán még a címetek is.
2019. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!