Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mi családunk melyik társadal...

A mi családunk melyik társadalmi rétegbe tartozik? Hogy lehet ezt így kategorizálni?

Figyelt kérdés
Édesapám, egyéni vállalkozó és 2-3 emberrel dolgozik (fizikai szakmunka), átlagban nettó 250-400 ezret keres havonta (munkától függően), de télen a hideg miatt nincs munkája és akkor szünetelteti a vállalkozását. Édesanyám eddig nettó 200-at keresett, de most krónikus beteg lett, így valószínűleg le kell százalékoltatni és lehet többet max csak 4-6 órás könnyű fizikai részmunkaidőben tud majd dolgozni. Én végzős egyetemista vagyok (26 éves), de még soha nem volt munkahelyem és 150 ezer megtakarításom van. Szüleim közös bankkártyáján olyan 200k lehet átlagban. A családban egy 20 éves (édesapámé) és egy 10 éves autó van (testvérem nevén van aki külön él, de én vezetem). Ezek alapján mi melyik társadalmi rétegbe tartozunk ill. fogunk a jövőben tartozni? Alsó réteg? Alsó-középosztály? Illetve, hogy lehet ebből kiemelkedni?

2019. okt. 21. 16:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Sry, az emberi tulajdonságok kategóriába szerettem volna kiírni. Hoppsz. Bár amennyire fontos a társkeresésben a pénz talán itt is megállja a helyét. :)
2019. okt. 21. 16:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a megtakarítás az elég sovány. Albérletben laktok vagy saját ingatlan? Az sokat számít.
2019. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az átlag szegény magyarhoz képest viszonylag ellehettek(értsd, nem éheztek, bár 2 autó szerintem luxus nektek jelenleg), de tényleg függ a saját lakástól is.
2019. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alsó-középosztály.

Majd ha te is dolgozol és a diplomádtól függően lesz esetleg egy kimagasló fizetésed - miközben már nem a szüleidnek kell téged is eltartani és a tanulmányaidat finanszírozniuk - akkor a szüleid a középosztályba kerülnek, te meg oda, amit majd fel tudsz mutatni.

2019. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2: Saját ingatlan, kb. 25 millió értékű. De a mai világban baromira nem számít a saját ingatlan, amikor az első adósság hatására bármikor lefoglalhatja a bank.
2019. okt. 21. 18:28
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Hogy a brébe nincs megtakarítás ha havi 4-600e forint netto volt?

Én 100ból tudtam anno félre tenni egyedül minden hónapban egy huszast. És olcsóbb 3 embernek együtt lakni mint külön 3nak

2019. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez nem igaz!

Az adósság keletkezésétől a foglalásig általában eltelik 2 év!

Addig a bank küldi a felszólítókat, felsorolja az alternatívákat:

- 3 hónapig felfüggesztett hitelfizetés

- átütemezés

- hitelkiváltó hitel

- stb.

Csak ehhez be kellene fáradni a bankba, átbeszélni a lehetőségeket, azaz MEGJELENNI, nem pedig 2 évig szarni a kötelezettségre, a levelekre, hátha valami csoda történik!

Nagyjából egy év múlva lép be a végrehajtó, ő is ajánl lehetőségeket, pl. részletfizetés (ez már húzósabb mint a banké), de még mindig el lehet adni az ingatlant, kifizetni a hitelt és egy szerényebb ingatlant keresni.

Eltelt egy újabb év, a delikvens még mindig tojik mindenkire, ekkor jön a végrehajtás!

2019. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6: Mert állandóan költünk a házra. Ilyen-olyan felújítás, aminek alig van látszata cserébe meg el is megy rá a pénz. Meg az sem mellékes, hogy édesapámnak is elég sok járulékot kell fizetnie. A többi meg el-megy ilyen-olyan kis hülyeségekre, főleg, hogy most édesanyámnak elég sok gyógyszerre is kell költenie, többet, mint korábban bármikor. És amúgy ez is baromi nagy vicc, hogyha valaki lebetegszik, kiesik a munkából akkor a megnövekedett számú gyógyszereit próbálja kigazdálkodni a jóval kevesebb táppénzéből.
2019. okt. 21. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

#8

Nyugtasd magad, te kerülsz a legtöbbe, nem anyád gyógyszerei!

Fel fognak lélegezni a szüleid, ha ez a kiadás kikerül a költségvetésükből.

2019. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
75%
Mindig a gyerek kerül a legtöbbe, még így látatlanba is. :')
2019. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!