Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell mindíg rohanni,...

Miért kell mindíg rohanni, meg mindenhol pörögni? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Már nagyon utálom, mindenki rohan, azt sem nézi merre, csak megy ezerrel, mint az állat. Főképp persze a rohadtmunka miatt. Munkában meg eddig csak olyanokkal találkoztam, ahol elvárás, hogy "pörögni kell". Már a szótól is rosszul vagyok. De a röhej, hogy olyan munkahelyeken az az agyatlan hajtás az elvárás, ahol szinte nincs is forgalom?

Miért jó birka módra trappolni mindenfelé, egymást taposva mint az állatok?


2019. okt. 25. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vezetőség a bevételnek örül, de azt hogy dolgozóként az ember hogyan èrzi magát az mellékes...
2019. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Pert termelni kell a profitot és hajtani a birkát.


Én sem szeretem, szeretek, szeretnék nyugodtan élni!

2019. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nyilván ha két ember közül választhatnak, azt veszik fel, aki gyorsabban dolgozik.


Ezt lehet értelmesen és idiótán is csinálni: lehet, hogy valaki folyton "pörög", de amúgy nem halad, vagy sokat hibázik. Őhozzá képest a ránézésre lassabb társa valójában hatékonyabb lehet.


Azért szerintem ne hibáztassunk egy céget, hogy a profitját akarja maximalizálni, amíg ezt legális módszerekkel teszi, hiszen kénytelen a többi céggel versenyezni. Ez a szabad piac átka - tudjuk, hogy vannak hátrányai, csak még nem találtunk ki mást, ami működik is.

2019. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként én azt sem értem, hogy miért nem lehet leülni ott, ahol épp nincs munka vagy a munka egyébként megengedné ???
2019. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy sorozatosan agyonhajszolt, fáradtabb dolgozó hamarabb lesz beteg és hatékonyabb egy pozitívabb munkaerő és légkör, ahol szívesebben teljesítenek a dolgozók.


Külföldön már van olyan cég, ahol bevezették a 4 napos, napi 8 órás munkahetet és jól működik, mert azóta jobban teljesítenek a dolgozók!


Itthon még mindig az eszetlen kizsákmányolás folyik, aztán csodálkoznak a hr-esek, hogy már senki nem akar a sorra menni napi 12 órát robotolva túlóralehetőség jelző alatt kötelezővé téve és állandó fluktuációt okozva....

2019. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hogy minél gyorsabban meglegyen a feladat ezáltal egy adott munkaidőbe minél több feladatot be lehet sűríteni ami a munkaadónak több profit egy nap alatt és akár 1 nap alatt 2-3 napi profitot is kitud termelni ha gyorsan dolgozó rohanó embereket alkalmaz. Persze vannak olyanok akik bírják ezt a rohanást, és ezt nekik lehet megköszönni hogy anno vállalták hogy gyorsabban, és hatékonyabban dolgoznak, ezáltal megmutatták hogy meglehet csinálni, a munkáltató meg azt látja hogy ha 1 vagy 2 ember tudja csinálni akkor az összes többi is tudja így betudta sűríteni a feladatokat ami neki jó pénzt hoz, a dolgozóknak meg fizet egy órabért a kötelező minimumot és ennyi. Ez így működik.


Ma már rohanó világ lett ez van, ezt el kell fogadni.

Persze hanem tetszik akkor lehet mást csinálni, de ha belefogsz egy vállalkozásba akkor rá fogsz jönni hogy gyorsabb munkával előbb lesz profit és ha 1 nap alatt bevállalsz 2 munkát amit külön napokon végeznél el, de rájössz hogy 1 nap alatt is eltudsz végezni 2 napi munkát ha összekapod magad és nyomod neki és vérszemet kapsz hogy akkor havi szinten dupla munka, dupla pénzért. Persze vállalkozóként ha te magadnak dolgozol és saját magad ura vagy az a te dolgod és lehet elkap a gépszíj és hajtani fogsz de kifogsz hamar készülni ettől. Ha meg alkalmazottaidra bízod a dolgot akkor te fogod őket hajtani mert nem te fáradsz el hanem ők és téged nem fog ez érdekelni.

Sajnos hamar bele lehet ebbe esni még ha te mondod hogy másképp csinálnád nem fogod másképp csinálni.

2019. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tudod mit?

Bérelj fel, hogy kitakarítsam a lakásod 2000 Ft/os órabérért. A jó hír, az hogy én se vagyok egy pörgős ember, úgyhogy el fog tartani 5 órán át, mert közben kétszer megkávézok, négyszer kimegyek cigizni, és azért kapkodni se fogok.

Remelem elégedett leszel és boldogan fizeted ki nekem a 10.000-et!

2019. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De úgyis mindenképp megvan a negatív következménye is a rohanásnál nem baj?

A közlekedési balesetek, a túlhajtottság miatt lebetegedő, felmondó dolgozók. Vagy akik megunják, szarnak bele és selejtet termelnek meg stb... Tanulásban, iskolában ugyanez megy. Nincs minőségi oktatás. A tanárok tölcsérrel akarják a fejekbe tömni a napi 10kg új tananyagot. Munkahelyen hasonló. Az emberi ostobaság, mohóság megnyilvánulása ez, semmi más.

2019. okt. 25. 17:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Abszolút. Bojkottálni kell az ilyen helyeket. Mondják h nem lehet, mert kell dolgozni. Na de ha valaki kevesebbet költ, akkor kevesebbet is kell dolgoznia. Csak azt lehet kizsákmányolni, aki hagyja.
2019. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én semmit sem csinálok lassan. Gyorsan gondolkozom, gyorsan beszélek, gyorsan járok, gyorsan dolgozom, gyorsan eszem.. Nem sietek sehová, ez a természetes ritmusom, nagyon oda kell figyelnem, ha lassítanom kell és egyáltalán nem szeretem a nyugalmat. Ilyen a személyiségem, nem fárasztó számomra. Ha olyanokkal vagyok, akik nálam lassabbak, akkor alkalmazkodom hozzájuk, lelassítok séta közben, figyelek, hogy lassabban beszéljek, az nem zavar, ha más ráérősen csinálja a dolgait. Élj és hagyj élni.
2019. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!