Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem bánnátok, ha a téli...

Ti nem bánnátok, ha a téli időszámítás maradna, és ősszel-tavasszal kevesebbet lehetnénk a szabadban?

Figyelt kérdés
Meg otthon is mesterséges fénynél kuksolhatnánk pont a szabadidőnkben?
2019. okt. 26. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem bánnám, mert most is ezt csinálom..
2019. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
A téli az eredeti.
2019. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
De igen. Pocsék lenne.
2019. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

# 2


Az életmódunk is az "eredeti"?

2019. okt. 26. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nekem mindegy lenne, csak ne legyen állítás végre
2019. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a nyárira szavaznék, bár vannak érvei, és ellenérvei is. A téliben nyáron is hamarabb sötétedne, amikor sokan szerveznek szabadidős programokat, ellenben hajnalban már 4 előtt kelne a nap, ami azért túlzás lenne, mert a műszakos dolgozókon kívül nem ébred nagyon olyan korán senki, magától meg főleg nem. A nyári időszámításban pozitívum lenne, hogy télen nem megy le már 4 körül a nap, ami ott lenne hátrány, hogy reggel később kel, így akik munkába mennek még sötétben indulhatnának útnak, valamint az arra érzékenyek fáradtabbak is lennének, mert pirkadat helyett még sötét lenne teljesen.
2019. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Maradhatna akármelyik, viszont téli időszámítás esetén bevezetnék egy nyári munkarendet éppen március végétől, pl egy hivatalban 7.00-15.30 között lenne a munkaidő, iskolában 7.00-kor kezdődne az 1. óra. Ha a nyári időszámítás maradna, akkor pedig lehetne egy téli munkarend mondjuk Mindenszentektől, és 9.00-17.30 hivatali idővel, és 9.00 lenne az 1. iskolai óra. Brüsszeli bürökraták meg a finnek meg kuksoljanak nyáron 20.30-kor a sötétben, vagy nyári időszámítás esetén a jégben meg hóban csúszkáljanak a sötétben még

8.00-kor is.

2019. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 7


Ez tetszene nekem is. :D


Nekem éppen nyáron fájna a téli időszámítás, amikor is átaludnánk egy csomó világos órát (jó, 1 órával többet, de kár érte), meg a kora ősz..


Amit írsz, tetszik.



Amúgy is azon gondolkoztam, hogy teszem azt megszavazzák a télit, én meg beállítok 1 órával korábban az aktuális munkahelyemre és haza is húzok 1 órával korábban.

2019. okt. 26. 22:34
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a telivel tok feleslegesen elpazarolnank nyár hajnalban a napsütést. Télen úgyis keveset van napos idő, így se úgy se kel az ember napsütésre. Meg aki kilencre jár az is felkel általában 7 kor. És a legtöbben úgy is csak bebaktatunk munkába nem mindegy h sötét van? Viszont hazamenni sötétben sokkal lehangolobb.
2019. okt. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Inkább legyen világosság sokáig.
2019. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!