Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Temetői mécses lopás ellen...

Temetői mécses lopás ellen megfelelő taktika lehet, hogy alkoholos filccel nevet, idézetet írunk a mécsesre?

Figyelt kérdés
Már fordult elő hogy a szép nagy üvegmécsest lelopta valami nyomorult a mamámék sírjáról. És hát nem volt olcsó, meg amúgy is... nem azért vittük ki, hogy ellopják. Most kitaláltam, hogy írok rá pár kedves sort és persze nevet, hogy pl anyának xy-tól.. igy már csak nem lopja el, ha ennyire személyes, hiszen a rolvaj hozzátartozoja sírján elég furán nézne ki. Vagy ugynúgy elviszik?
2019. okt. 26. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a 20 méter láncot lopták el, egyébként meg ki sem megyek ilyenkor a temetőbe, sok a alja ember, nem fogok komfrontálódni.


De amit írsz az jó ötlet.

2019. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanúgy elviszik. Ha időben észreveszi a retek cigány, hogy feliratos mécsest lopott, lemossa róla és úgy adja el. Ha nem tudja lemosni, inkább földhöz csapja dühében, de mivel a mécses mozdítható marad, ezért lopni fogják.
2019. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ha névtáblákat képesek lelopni, akkor egy olyan mécsest, amire filccel írtak, végképp el fognak.

Ez ellen nagyon nincs mit tenni sajnos. Bármit ellopnak ezek a retkek, ha akarnak....

2019. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Erre az a megoldás, hogy otthon gyújtod meg a mécsest.

Tudom, hogy ez szokás meg illendő meg mittudomén, de szerintem

-a halottnak mindegy

-nekem úgyis az a lényeg hogy megőrzöm a szeretteim emlékét IDEBENN, nem a külsőségek

-a megemlékezés nincs helyhez kötve.

Én sem várnám el senkitől hogy majd kijárjon a síromhoz, egyrészt mert nekem halottként már nem számít, másrészt meg úgyis az a fontos amit az ember belül érez.


De amúgy ja jól írják, a mai világban mindent lopnak ami mozdítható, ha ráírsz filccel, lemossa, ha nem jön le leragasztja matricával és úgy adja el, aztán hogy aki megveszi az a temetőben jön rá hogy lopott mécsest vett, az már nem az ő dolga. Tény hogy kevés undorítóbb, aljább dolog van mint mécsest lopni, de sok ember van akikben fikarcnyi empátia, becsület, gerinc sincs, szóval fölösleges arra bazírozni hogy ezért vagy azért nem fogják ellopni. A mai világban, pláne itthon MINDENT ellopnak. Csúnya példa, de ha összecsinálod magad és kiakasztod a sz.ros gatyát száradni, azt is elviszik 5 percen belül. Ilyen világot élünk.

2019. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Lehet kapni tubusos "egérfogó ragasztót".

Amikor kitetted a sírra az üvegmécsest, nyomjál rá körben egy keveset .

Nem fogja tudni elengedni, ha ellopja a nyomorult.

2019. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó .Hát ez is jó ötlet :D

Csak félek, hogy valaki ismerős fogná meg, mármint aki nem lopni megy ki, hanem szintén visz valamit és esetleg rendezi kicsit a sirt. Remélem, koszorut nem lopnak. Mert idén saját kezüleg készíteném és így se lesz olyan olcsó. Koszorunk eddig még nem tűnt el.

2019. okt. 27. 05:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is sajnos ugyanúgy ellopjak..Egyebkent múltkor mikor a temető ben jartam ott volt egy idős asszony akit ismerek szemelyesen par utcaval arreb lakik és először nem vett engem eszre és azt láttam hogy egy idegen sírról leemel egy szép diszes gyertyat és elteszi a táskájába..Hirtelen kopni nyelni nem tudtam nem neztem ki a 80 éves néniből.Azonnal odaköszöntem és megkerdeztem mit csinal ugyhogy zavaraban visszatette majd elszelelt egy szerbusz csillagom kisereteben :D
2019. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!