Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" a boltban...

Miért lett "divat" a boltban fizetés előtt eszegetni? Miért nem tanítják meg a babákat arra, hogy majd csak fizetés után kaphatják meg, amit szeretnének?

Figyelt kérdés
Nekem is van gyerekem, sose etettem a boltban, csak hogy tompítsam a hisztijét. De sajnos nagy hipermarketekben a felnőttek sem fogják magukat vissza. Engem ez akkor is felháborít, ha kifizetik utólag az elfogyasztott terméket. Én sem így nőttem fel. Szerintem ez prosztóság.

2019. okt. 27. 20:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
27%
Én vizet szoktam inni,azután odaadom az üres palackot a kasszánál.35+-os férfi vagyok.
2019. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom gyorsabb egyszerübb hatekonyabb ha tele a szàja.

Mindenki utàlja a dorbézolos gyerekeket, a kicsik pedig nem bevàsàrlàsra születtek. Tul sok inger nem csinalhat semmit, nem gyereknek valo hely csak epp nalunk nem divat a szittertartàs.

2019. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Én nem értek ezzel egyet. Egy felnőtt kibírja, egy gyerek meg megtanítható. Egyszerűen csak meg kell neki mondani, hogy majd a pénztár után megkapja. Addig meg el kell terelni a figyelmét. Ne csodálkozzunk, ha ennyi SNI-s meg hasonló gyerek rohangál a világban. Pusztán csak nevelni kellett volna őket.
2019. okt. 27. 20:27
 4/31 anonim ***** válasza:
62%
Számomra is nagyon visszatetsző az ilyen. Nekem 3 évesen megmondták, hogy a csokit akkor lehet kibontani, miután a pénztárban ki lett fizetve, vagy otthon majd megeszem, egy életre megértettem és sose jutna eszembe semmit megenni, még az sem, hogy pl. kiflit elkezdjem megenni fizetés előtt.
2019. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%

"Nekem 3 évesen megmondták"


Sokan egyáltalán nem is emlékeznek 3 éves korukra, te pedig egyből ilyen emlékkel indítasz :D


"Ne csodálkozzunk, ha ennyi SNI-s meg hasonló gyerek rohangál a világban. Pusztán csak nevelni kellett volna őket."


SNI-seknek hívjuk a mozgásszervi és érzékszervi rendellenességekkel rendelkező gyerekeket is, ahogyan az értelmi fogyatékkal rendelkezőket is.

Egy neveletlen gyerek nem lesz csakúgy SNI-s, csak rohadt idegesítő.


Egyébként kérdező, hogy képzelted, hogy a babákat ilyen dolgokra tanítani lehetne? Gyereket esetleg, babát nem.

2019. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem pofátlanság ha úgy bontja ki valaki a terméket, ha az után ki fizeti. Nem mindegy hol fogyassza el a lényeg hogy ki fizette, ki fizeti.


Egyébként ha úgy bontja ki és nem fizet és az után vissza rakja akkor az már- tényleg az.

2019. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 hollófernyiges ***** válasza:
68%
Azért azt megnézem, ahogy egy hiszti szélén álló kétévesnek észérvekkel elmagyarázod, hogy még negyedórát várjon a Dörmi-szeletével.
2019. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%

Nekem el lehetett magyarázni, pedig az élet más területén akaratos voltam és igen, emlékszem 3 éves koromra, mikor el lett nekem magyarázva. :-)

Érzékszervi fogyatékos vagyok születésem óta de ez a téma nem értem hogy jön ahhoz hogy megértettem miről van szó. :-) Erről nem írtam kérdés kapcsán mert úgy gondoltam hogy nem tartozik ide milyen érzékszervi fogyatékossággal élek.

2019. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, nekem sikerült. Megmondtam, hogy pénztár után, és kész. Lehet, hogy hisztizett néha, de aztán megtanulta. Kisgyerek, baba, nem mindegy? Sajnálom, hogy nem tudom az SNI fogalmát tökéletesen, mindegy is, nem ez a lényeg, hanem a sok neveletlen gyerek. Férjem tanár, tudna mesélni. Meg lehet magyarázni, hogy miért nem probléma ez a jelenség, de tulajdonképpen a magyarázat erre a kényelmesség és a nemtörődömség.
2019. okt. 27. 21:05
 10/31 anonim ***** válasza:
36%
"Én sem így nőttem fel.": ezeket meg már így nevelik, mert a szüleik sem feltétlen tanultak már meg rendet.
2019. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!