Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy védekeztek az utcai...

Ti hogy védekeztek az utcai zaklatókkal szemben?

Figyelt kérdés

Menjek vele randizni, adjak neki cigit/kaját/buszjegyet/aprót, vegyek tőle akciós parfümöt, adományozzak beteg gyerekeknek, térjek át a hitére, neki csak egy kérdése lenne...

Legtöbbször ijesztőek, erőszakosak és már a szemük se áll jól. Egyre korábban sötétedik és már félek egyedül hazajárni. (Pesti vagyok)

Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket? Főleg lányok válasza érdekelne, de fiúk is írhatnak!



2019. okt. 31. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne foglalkozz velük, menj tovább.
2019. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Színleld magad külföldinek és kész, lépj tovább!
2019. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd a zaklatót (randi) a tarhálóssal (cigi/kaja/buszjegy) az ilyen-olyan "árusokkal" (parfüm/adományok/hittérítők)

Mindnek más a motivációja és másképp kell kezelni.

Szerintem a randis lehet veszélyes, mert a szexualitás az indíttatása és lehet erőszakos.

A többit szó nélkül ott lehet hagyni.

2019. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkabb ne egyedül maszkalj.

Erdekes valahogy az ilyenek mindig azokat szurjàk ki aki egyedül van vagy epp öreg idös. Aki relative "vedtelenebb"

2019. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezem tőle:"What's your problem?"

Erre mát nem tud mit mondani,tovább lépek.

Van,hogy szóra sem mèltatom,csak megyek.Szerintem te is ezt tedd,kedves kérdező!;)

2019. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Sziaa.


Ugyan vidéki vagyok, (Borsod Megye, Mezőkövesd) de pár tippet adhatok. Nem írtad, hogy hány éves is vagy egészen pontosan. Ezt is írd meg azért! :) Igen, hamarabb sötétedik, lassan elérjük azt, még pár hét, és 5 órakor full sötét van. Legyél határozott! Nem kell rájuk nézni, vagy esetleg rájuk lehet, de csak meg kell mondani hogy köszönöm szépen, NEM. Nem kérsz semmit. Esetleg intesz egy úgymond STOP-ot is a kezeddel, és úgy válaszolsz. Mész tovább, ennyi. Azért nagyobb vérnek kell lenni valakinek a pucájában, hogy (főleg Pesten, ahol szinten minden utcában több térfigyelő is van) hogy csak úgy bele kössön valakibe.


Esetleg be szerezhetnél egy könnygáz spray-t is. Azért az adhat nagyobb biztonság érzetet. DE! Nem lehet csak úgy használni. Ezzel nem azt mondom, hogy meg kell várni míg esetleg (ne legyen ilyen) bántalmaznak, de ha már tényszerű az állás, akkor lehet nyugodtan használni. Honnan jársz haza? Mármint úgy értem hogy suli, esetleg munkahely? Esetleg táncórák és a többi? Csak egy példát írj! Tömegközlekedéssel mi a helyzet? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy gyalog mekkora utat teszel meg, míg haza érsz.


Itt borsodban azért nem teljesen olyan a szituáció, mint ahogy állítja mindenki. :D Tehát azért mégis csak nem a filmekben vagyunk, meg nem minden igaz, amit a média ír.


Pár lány ismerősömnek jól jött a könnygáz spray. Én is ezt javasoltam nekik.


(Nyilván én sem tudok mindig ott lenni, hogy elkísérjem őket gyalog, vagy haza vigyem Őket autóval.)


Nagy ritkán előfordul, hogy csörren a telefon, hogy esetleg haza tudom e vinni őket, mert most nincsen fuvar, vagy tényleg Ők is félnek.


Azért is kérdeztem volna esetleg a gyalog megtett km-t, vagy igazából az összeset, mert végülis taxival is meglehet oldani a dolgot. De ha nincsen rá keret, akkor én ezt tudom javasolni. Határozottnak kell lenni, de nem flegmának, lehangolónak. Nézz rájuk, ints nekik és mond azt finoman hogy köszönöm, de nem. :)

2019. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk sok a cintányér, ha épp a közeli tescoba megyek, szinte mindig jön valaki kínálni az "óccsó" zoknit meg parfümöt, elkezd követni. Általában úgy teszek mint aki észre sem venné, aztán egy idő után lekopnak.


Hasonló a helyzet amikor aprót koldulnak, vagy az időt akarják megtudni ("de a telódon mutasd more"): elintézem annyival, hogy nincs mobilom,nincs apróm, aztán ha szerencsém van, nem erősködik és továbbmegy.


Tapasztalatom szerint, az a legjobb ha nem állsz velük szóba, egy mondattal lerázod az ilyet és tovább mész.

2019. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Morgós arc felvevése nálam többnyire hatásos.
2019. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én amióta nem foglalkozok velük és nem izgulok rajtuk már előre, hogy jajj mi lesz ha, és nem nézek oda és olyan fejet vágok, mintha mindjárt szétkapnék valakit az utcán (nekem ez elég alap nincs kedves/barátságos arcom), sokkal kevesebben piszkálnak.

10/10 ajánlom.

2019. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2%
Hagyom magam megerőszakolni mert akkor hamarabb elmegy, én is hamarabb tovább tudok lépni rajta. Így sose fajul el a dolog. Nekem bevált ez a módszer.
2019. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!