Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz velük 10 év múlva?

Mi lesz velük 10 év múlva?

Figyelt kérdés

Ma végig görgettem a facebookon és van néhány 20-25 közötti ismerősöm, akik lényegében még semmit nem értek el az életben, de olyan arcot próbálnak mutatni, mint a filmekben a jómódú családok. Ez alatt azt értem, hogy van az anyuka, aki vagy elvégzett egy szakmunkást vagy még azt sem, mert hamar jött a gyerek,(dolgozni még életében nem dolgozott) apuka hasonló kaliber, gyárban szalag mellett dolgozik.

Vesznek 300-350 ért valami motor, váltóhibás, félig széthullott "prémium" autót, amit bontásra adnak el, meg más minőségtelen dolgot és a neten próbálnak egy prémium kategóriás életet előadni, mint ha mind a ketten 35 éves sztárügyvédek lennének.

Aki meg nem szatyorban él az elsőre észreveszi, hogy 1500 Ft-os kínai boltos karóra van rajtuk, ami nagyon szépen csillog, de semmit nem ér. Az autó széthullik alattuk, a benzinkúton 2000 ért tankolnak.

A szilveszteri képeken meg 350 Ft-os borokkal, lelakott lakásban pózolnak.

A ruhák viszonylag gyakran újak, szintén olcsó kategóriából.

A gyerekről meg millió képet feltöltenek, hogy "Én vagyok az apja, ha egy ujjal hozzáérsz eláslak" , "Kikaparom a szemed, ha játszol az érzéseivel,stb."


Az ilyen szülők miért próbálják ezt a látszatot kelteni?

Az anyuka hogy fog elhelyezkedni 0 munkatapasztalattal, nulla munkával? Hogy fog visszaülni az iskolapadba?

Apuka hogy fog előrébb lépni?


Tényleg érdekelne a kérdés, légy szíves normális válaszokat, tapasztalatokat írjatok!


Köszönöm!


2019. nov. 1. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Semmi. Ők így fogják leélni az egész életüket.

Bár valószínűleg valakinek a szívébe gázoltál ezzel a kérdéssel, és leírnak pár kamusztorit hogy az ő ilyen ismerősük 10 év múlva már a felső 10 ezerben volt, menő kocsi, villa stb.

2019. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sokan csinálják ezt.

Nem csak az alacsony iskolai végzettségűek.

Mindenki többnek akarja mutatni magát annál,ami.

Ezt hozta a fejlett világ.


Ugyanazért,amiért Magyarországon a 70% proli,de szinte mindenkinek az az életcélja,hogy neki is ugyanolyan telója legyen,mint a felső tízezernek.

Nagyon sokan hitelre megvesznek drága dolgokat,ami nem az ő anyagi szintjükre lett méretezve.


Színház az egész világ.

2019. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt már tapasztaltam első, az egyik srác ismerősöm azzal hencegett hogy főorvos az apja a kórházban, a végén kiderült hogy betegtologató.
2019. nov. 1. 16:32
 4/10 Savlekotő ***** válasza:
78%
Sokaknak az a nagy produktum ha szaporodnak a csókra,és azt hiszik megváltók,pedig a kutya is képes rá..
2019. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Vannak, akik a gyereket sokkal nagyobb értéknek tekintik, mint bármi mást, amire utaltál (értékes autót, műveltséget, jól fizető munkát, stb.). Nem az a céljuk, hogy "előrébb lépjenek", hanem "csak" az, hogy normálisan felneveljék a gyerekeiket. Ehhez nem kell átlagon felül jól képzettnek meg gazdagnak lenni. Majd ha muszáj lesz, akkor visszaülnek az iskolapadba, stb., addig viszont a gyerekeikkel töltik az idejüket, nem úgy, mint mások, akiknek a gyerekei sok esetben alig látják a szülőket, mert azok vagy dolgoznak, vagy továbbképzik magukat - miközben a gyereket meg mindenféle különórákra meg edzésre járatják, hogy felügyelet alatt legyen addig is.
2019. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3 műszak 12 órában hogy lehet több idejük, türelmük, mint aki 8 tól 4-5 ig dolgozik?

Nem nagyon értem.

2019. nov. 1. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"3 műszak 12 órában hogy lehet több idejük, türelmük, mint aki 8 tól 4-5 ig dolgozik?

Nem nagyon értem."

Ha egy bizonyos családra gondolsz: tőlük kéne megkérdezni.

De ha csak úgy általában kérdezed: lehet oka az egészen más természetű munka is. Aki 12 órázik valami fizikai jellegű munkát végezve, aztán hazamegy, és szabad a következő műszak kezdetéig, az eléggé más idegállapotban kerül haza, mint az, aki 8-tól 4-ig olyan munkakörben dolgozik, amiben nap közben is eleve sokkal több a stressz, és ráadásul még haza is kell vinnie munkát.

2019. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha a gyerek mindennél fontosabb, akkor miért erőltetik ennyire a prémium kategóriás életet? Miért próbálják ezt sugallni, ha nem érdekli őket?
2019. nov. 1. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ebbe nem kell semmit sem bele gondolni.


Úgy osztják meg az életüket ahogy van. Ha az 1500 Ftos órás kép, akkor az. Meg vette mert tetszik neki és megosztja ugyan ezzel az indokkal a neten.


Nem kell "biztosan menőzni akar" és ehez hasonló dolgokat bele látni.


Ha valaki ugyan úgy megosztja az áletét vagy egy boldogabb pillanatát, csak 1.500 FT helyett 150.000Ftos órát hord akkor ő is menőzik? Nem csak megoszt valamit ami tetszik neki.


Szóval nem hiszem, hogy ezzel foglalkoznod kéne.


Főleg, mert azzal hogy őket nézegeted és több jelentést akarsz bele képzni mint ami ott van maximum csak annyi jót érsz el, hogy kicsit jobbnak érzed magad náluk és elfog egy megnyugató érzést, hogy "Nem is vagyok olyan rossz. Igaz nem mentem mérnöknek, de legalább náluk jobb vagyok".


Foglalkozz a saját dolgoddal. Értelmes ember nem gondolkozik ilyeneket, csak akinek annyi ideje van, hogy feltudja kapni magát ilyen apró dolgokon.

2019. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ha a gyerek mindennél fontosabb, akkor miért erőltetik ennyire a prémium kategóriás életet? Miért próbálják ezt sugallni, ha nem érdekli őket?"

Ja, ez a része egyszerűen csak a face torzító hatása amióta csak létezik. Ott mindenki fényezi magát és a körülményeit teljesen függetlenül attól, hogy van-e gyereke, vagy hogy mennyire művelt, mennyire jó állása van. Van, aki direkt, van, aki talán nincs is igazán tudatában. De oda nem szokás felpakolni se azt, ha meghúztak valami vizsgán, se azt, ha megbüntetett a rendőr, se azt, ha már megint hülyének nézett valaki, se azt, ha leesett egy csempe a falról a a fürdőszobában, stb., hanem csak és kizárólag pozitív dolgokat az életből: nyaralási képeket, finom kajákat, jól sikerült bulin készült fotókat, olyan képeket, amin szexinek érzi magát az illető, stb. Ha jól megfigyeled ezeket, persze, hogy ki lehet szúrni az olcsó, kannás bort, meg hasonlókat - na de egyáltalán miért nézegeted olyanok képeit, akik nem veled egy kategória? A saját köreikben nem annyira gáz képek azok. Akik meg a tiedhez hasonló körülmények között élnek, és a te értékrendedhez hasonló értékrend szerint élnek, azoknak nem annyira gázok a képeik. Azokat nézegesd. Vagy inkább felejtsd el a facét, ahogy van, az a legjobb.

2019. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!