Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért okoskodik másoknak...

Miért okoskodik másoknak mikor ő még inkább el van veszve?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki régen közeli barátom volt. Viszont mostanában teljesen kiesett a legtöbb barátságából. Van egy autója amit állandóan "tuningol" ilyen face lift olyan turbó csillogóbb felnik. Ezzel igazából nem is lenne bajom de másról egyszerűen nem lehet vele beszélgetni sem. Elkezdtünk beszélgetni arról ki, merre utazgatott mostanában. 2 perc múlva a titánium lengőkarokról kellett regéket hallgatni és más kb. meg sem tudott szólalni. Egyik haverom mondta, hogy nem iszik mert holnap vezetnie kell de hozott sört Csehből. Mikor elkezdett volna mesélni a sörről már meglett támadva. Milyen autód van? Milyen évjárat? Milyen gumik? Miért nincs ez az feljavítva rajta? egyik spannak van nagyon zsír kipufogórendszere írok is neki. Ez odáig fajult, hogy elkezdett mindenkit oltogatni hol a háta mögött, hol szemtől szemben, hogy bulizni meg utazgatni mekkora pazarlás. Mert ő épít valamit ami neki örökre boldogságot fog okozni az ő "hivatása" az ami értelmes. Mondja ő aki hitelt vett fel mert talált valami alkatrészt amit gyorsan meg "kellett" vennie.

2019. nov. 2. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Be van szűkülve az autó-témára, nem tudom, biztos elmagányosodott és ebben leli örömét.
2019. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Esetleg autista tünetek vagy adhd?
2019. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azt tudom mondani mint az 1-es válaszoló.

Nekem is van ilyen ismerősöm, igaz azért vele lehet másról is beszélni.

Miért ne lenne jó utazni?

Új élményekkel gazdagodhatsz mindig,csak az élményeket tudod el vinni magadra a túlvilágra a tárgyakat biztosan nem.

2019. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
52%

Magányos és emiatt az érzelmi űrt egy hobbijával töltötte fel, ami sajnos a problémával való szembenézés előli menekülés is egyben. Azaz pótcselekvéssé vált. Tkp. nincs érdemi érzelmi magánélete emberekkel. Az ilyenek okoskodnak a legtöbbet. Részben még ilyen vagyok.

Az ebből való kilábalásban segíthet neki, ha négyszemközt tükröt tartasz neki.

2019. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül vele van baj, se nem a kérdező társaságával.


Egyszerűen van olyan, hogy az embernek változik az érdeklődési köre és ilyenkor új barátok, új társasági (is) kör kellene, akikkel meg tudja vitatni az adott témát.


Én például régen tárgyi dolgokra vágytam. Egy jó gépre, jó telefonra. És mindig ezek voltak a téma, meg a játékok. Ez is réteg téma, amiről nem mindenkivel lehet beszélni.


Most felnőttként az utazás, élmények, kirándulás, túrázás érdekel. Most meg ez a réteg témám. Van akivel órákat lehet beszélni róla, de sokan meg úgy vannak, hogy "de mi a jó abban, hogy 30-50 km-t mész?"


Nekem azóta fordult 100%-ot a világnézetem amióta van pénzem. Régen a tárgyi dolgokat sem kaphattam meg, így mellette hülyeségnek tűnt múlandó dolgokra "pazarolni" a pénzt ami amúgy sincs. Úgy voltam, hogy egy utazás 1-2 napra, 1-2 hétre okoz élményt, egy jó számítógéppel meg ellennék 3-5 évig is. De mióta megengedhetem magamnak az anyagi dolgokat, azóta tárgyak csak tárgyak. Nem azt mondom, hogy vehetek bármit, de az eddig annyira vágyott dolgok (gép, autó, telefon) megvannak. És mióta ezek megvannak sokkal jobban vágyom az élményekre, kimozdulásra.

2019. nov. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!