Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan a környezetetekben,...

Volt olyan a környezetetekben, aki öngyilkos lett? (család, suli, barátok, munkahely szb)

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Mennyi idős volt? Hogy fogadtátok a hírt?

2019. nov. 2. 21:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Leírhatjátok a konkrét történetet is.
2019. nov. 2. 21:56
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Mi ez a sok öngyi kérdés ma? Beütött a november meg az óraátállítás?
2019. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2


Ne haragudj, de nem tudtam, hogy ilyen sok öngyilkossággal kapcsolatos kérdés volt ma, mivel nem nézem 0-24 a gyakorit. Egyszerűen csak foglalkoztat a téma. Érdekelnek az ilyen sztorik.

2019. nov. 2. 22:09
 4/15 anonim válasza:
59%
Szerintem ha valakinek a szerette vagy a barátja öngyilkos lett akkir vissza gondolni is rossz rá nemhogy le írni egy idegen embernek..
2019. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4%
Az ok az mindegy, hogy mi...... Szerinted, hogy fogadja az ember az ilyen hírt?
2019. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Az apám egy éve lett öngyilkos. Az indokot szerintem soha nem fogjuk megtudni. A felesége szerint miattunk (A gyerekei miatt). Kb 10 éve nem tartottuk vele a kapcsolatot. 55 éves volt. Eléggé megrázott a dolog, főleg azért, mert a közjegyző értesített bennünket 1 hónappal később. Addigra a felesége szétszórta a hamvait.
2019. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 1 ismerősöm lett öngyilkos már kb 7-8 éve, kb 19 éves lehetett, senki sem tudja pontosan miért.
2019. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Két ismerősöm, de már több mint 10 éve. Nagyon jó barátok voltak. Az első srác egyedül élt, a szülei korán meghaltak. Na ő volt az, akiről nem gondolta volna senki, irtó jó fej volt, mindig baromkodott, koncerteken nagyokat bulizott. Gondolom mégis magányos volt és megviselte a szülei elvesztése, nem találta a helyét. Kiment az erdőbe és felkötötte magát. Hetekkel később találták meg. A barátja pedig utána ölte magát, gondolom nem tudta feldolgozni, esetleg magat is felelősnek tartotta a dologért. Pedig ő nem is volt egyedül, és furcsamód mikor én még évekkel azelőtt beszélgettem vele a szuicid gondolataimról, nagyon nem értette a dolgot. Nagyon megrázott akkor, pláne mert nekem is rossz időszakom volt akkor. Most így ennyi idő után belegondolva is üres és hihetetlen érzés, hogy már nincsenek.

Azóta igyekszem mindenkire figyelni a környezetemben, aki jelzi hogy nem érzi jól magát lelkileg, és a saját depressziómat is igyekszem másfelől megközelíteni. Kicsit úgy érzem, hogy a halálukkal valahol megmentettek, mert akkor nagyon sokmindent átgondoltam. De a mai napig hiányoznak ha eszembe jutnak.

2019. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Az egyik a baráti körhöz tartozott, de nem volt szoros vele a kapcsolatom. Tisztázatlan okból ment át az autópályán, 37 éves volt. A másik munkatárs volt, túlélt egy nagyobb betegséget, általában vicces volt, de olyan kiborulós is. Felhívtak, hogy meghalt, azt hittem megint egy hirtelen betegség, de mondták, hogy megpróbált biztosra menni. Még így sem azonnal halt meg, csak miután kiértek a mentők. Nem akartam elhinni, hogy tényleg ennyire nagy volt a baj. Az nagyon ledöbbentet. Vele sem voltunk jó barátok vagy ilyenek, de félelmetes volt, hogy meg tudta tenni.
2019. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Szomszédságukban lakott egy idős bácsi, aki még gyerek koromban mindig adott nekem málnát, epret, mindenféle gyümölcsöt.

Rákos volt. Amikor megtudtam, eléggé ledöbbentem, hiszen felesége volt, nem volt magányos, látszólag nem tűnt búskomornak.

2019. nov. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!