Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyeneket miért nem csinálnak...

Ilyeneket miért nem csinálnak Magyarországon? (Lent. )

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=NEtfqrHLjPA


Utána kaphatna bérbe egy kis konténer-lakást is fél évre, hogy találjon munkát stb.

És miután elkezdett pénzt keresni tudna piaci alapon is bérelni lakást/szobát.



2019. nov. 3. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt miből, másrészt a hajléktalanok többsége szimplán semmirekellő lecsúszott alkoholista, harmadrészt koldusmaffia
2019. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De nyilván vannak köztük jó emberek is.

Ugyanúgy lehetne gyűjteni egy ilyen projektre mint az ilyen speciális gyógyszerekre mostanában.

2019. nov. 3. 13:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolod a hajdestésen múlik a dolog? Nem hinném.
2019. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magától értetődik és teljesen kézenfekvő mindenki számára, de azért leírom betűkkel is:


Nem a hajfestésen múlik, csak egy példa volt arra, hogy lehetne segíteni.

2019. nov. 3. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem mit vársz. Vannak hajléktalanszállók, vannak nyilvános zuhanyzók, mosodák. Vannak munkahelyek amikhez munkásszálló is tartozik. Kapnak ételt, ruhákat. Lakásra, fogpótlásra, fodrászra, megfelelő orvosi ellátásra a munkásosztálynak sem futja. Akkor min múlna szerinted? Láttad az új házakat amiket rászoruló családok kaptak? A laminált parkettára szartak, eladtak belőle mindent, nem működött. A kerti gazdálkodás sem virágzott fel, hiába vittek ingyen vetőmagot, palántát, kiscsirkét. Nálunk egyesével keresik fel az utcán a hajléktalanokat, volt aki munkát kapott, nem kellett, nem fogadtak el semmilyen segítséget, szállóra nem akarnak menni. Van hogy télen a takarót sem veszik át. Nem onnan indul a probléma, hogy nincs aki segítene, ez a videó meg szokásos parasztvakítás, semmi több. Aki engedi, azon lehet segíteni. Olyanokat is ismerek, akiknek sikerült helyre rázódni, de ez nem megy így varázsütésre, hogy elég a jó megjelenés, és már ott a munka meg a lakás is.
2019. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A hajléktalan szállókon nem egyedül alszanak, nem rengetegen egy szobában. Egymást rabolják ki néhányan, ezért nem fognak oda bemenni.


A konténert betudnák zárni magukra, hogy ne lopják szét őket míg alszanak.


Magától értetődik, teljesen nyilvánvaló és nem is kell kifejtenem ugye, hogy nem mindenkin lehet segíteni. De azért van akin igen. Értelemszerűen utóbbiakra gondoltam.

2019. nov. 3. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó elgondolás, úgymint annak idején volt a mikrovállalkozások bevezetése Indiában. Csak a baj az, hogy ezen a környéken (Közép-Kelet Európában) ebben is csak a manit látnák meg sokan, és elüzletiesedne az egész, és nem néznék, hogy ezzel mennyit nyerne az adott ember, és a társadalom is, hogy ezzel munkába tudna állni jónéhány ember.
2019. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké, én pedig akarok a 3 milliós autó helyett egy 10 milliósat.

Nekem ki segít?

Mert én segítsek mindenkinek, mert vettem a fáradtságot, hogy tanuljak, nem adósodok el azért, mert olyan dolgokat veszek hitelre amit nem engedhetek meg magamnak (van hitelem), nem leszek alkoholista vagy drogos. De azért minden és mindenki legyen támogatva az én adómból, meg adakozzak is az ezredik dologra is, mert könnyebb kuncsorogni, meg kívülről várni a csodát mindenkinek, mint tenni ellene. Hogyne.

2019. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 Így van, többen vannak egy szobában és meglophatják őket. Állami kórházban voltál már?

Mint írtam, nem csak hajléktalanszállók vannak. Aki segítséget kér, az kapni szokott, és valahol az utolsó hozzászóló érvei is érthetőek. Nem arról van szó, hogy bajba került embereken ne akarnánk segíteni, csak nem az a módja amit leírtál. Én sem tudom mi a módja, de az oka biztosan nem az, hogy nem akarunk segíteni rajtuk.

2019. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az állami kórházba nem minden vagyonoddal költözöl be, hanem néhány ruhával.


Az állami kórházban van széf.


Az állami kórházban nem lecsúszott senkikkel vagy összezárva, hanem betegekkel. Nincs motivációjuk arra, hogy mindened elvegyék.


Az állami kórházban nem csótányos, tetves, ágyi poloskás az ágy.

2019. nov. 3. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!