Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Sajnos sokkal rosszabb képességű vagyok, mint hittem.

Sok dolog történt velem a közelmúltban, ami ezt megerősítette bennem. Mindennél jobban ott szeretném hagyni az egyetemet, mert nem értek ahhoz, amit tanulok, egyik megszégyenülés követi a másikat. A tanárok csak a szemüket forgatják rám, és foghegyről beszélnek velem, a tehetséges és okos szaktársaimat partnernek tekintik. Emellett még ronda is vagyok, annyira, hogy a tanárok direkt úgy állnak előadásokon, hogy ne lássanak.

Öreg is vagyok már az alapképzéshez nappalin, lassan 26 éves vagyok, már rég dolgoznom kéne.

A szüleim, főleg anyám nagyon nem akarja azt, hogy otthagyjam, és tagadják, hogy bármilyen probléma lenne velem, pedig nyilvánvaló, hogy van. Szerintük csak akarnom kéne azt, hogy olyan jó legyek, mint a többiek, pedig én mindent megteszek, de rendre kudarcot vallok.



2019. nov. 3. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy öreg, ilyen korban pár év már nem számít.

Ha érdekel a szak, csináld és hagyd figyelmenkívül bármit is tesznek vagy mondanak, ha nem érdekel, érdemes olyanra elmenni, amit szeretsz.

2019. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ráadásul rá is jöttem, hogy az egész egy nagy tévedés volt. Nem felel meg ez a terület a tanulmányi múltamnak, érdeklődésemnek és képességeimnek. Annak idején nem ismertem magam még annyira sem, hogy belássam, hogy ez nem lesz reális út a számomra.

Akkor vissza kéne fizetnem a tandíjat, ha abbahagynám. Sajnos az én családom anyagi helyzete nem olyan, hogy ezt megengedhessük magunknak.

Az a cél, hogy legyűrjem valahogy a maradék 1 évet és néhány hónapot. Tervem nincs azzal, amit tanulok. Utána mit tudom én, megyek betanított munkásnak, oda talán én is jó lehetek.

2020. máj. 17. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj át másikra de ott ne hagyd ha már eljutottál idáig.

Amúgy dolgozni tudsz mellette is.

2020. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!