Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek minden okkal...

Szerintetek minden okkal történik? Semmi sem történik hiába?

Figyelt kérdés

Szeretem ezt a szemlélet módot hogy minden okkal történik, viszont valahol tudom vagy úgy érzem, hogy ez nem igaz. Például múltkor találkoztam egy régebbi osztálytársammal, egyike volt azoknak akik terrorizáltak, és felhozta hogy mennyit bántottak, és nevetett majd azt mondta, hogy nagyon bánja már, és hogy ez őt tényleg rosszul érinti ha rá gondol, de mosolygott. Azon gondolkoztam akkor ennek a találkozásnak mi értelme, oka volt? Felnyissa a szemem, hogy nem változnak az emberek? Mondanom sem kell ez nekem nagy csalódás volt, nem pont benne, hanem úgy mond az emberekbe. Meg azt hiszem magamban is hogy azt gondoltam létezik ilyesmi, hogy megbánás. Mi oka volt a sok rossznak ami történt? Hogy a végül megtapasztaljak sok mindent, és jó legyen a végkifejlet? Annak semmi értelme.


Amúgy ne tévesszen meg lepergett rólam amit mondott nem különösebben érdekel mit csinál,mond, vagy hogy egyáltalán él e még. Csupán jó lecke volt számomra. :)


Ti is írhattok sztorikat amikkel igazoljátok az álláspontotokat, szívesen olvasnám.



2019. nov. 4. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszek benne hogy a világban bármi külső dolog, az okkal vagy eltervezetten történik. Amit nem te tervezel el, húgy azt úgy akarod hogy történjen, az mind csak véletlen.
2019. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi sem véletlenül történik. Mindennek oka van. Még annak is ha egy falevél lehullik a fáról.
2019. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak te, sokan szeretik ezt hinni. Mert így könnyebb elviselni a rosszat, mint ha felfognánk, hogy NEM volt semmilyen magasztos oka egy negatív élettörténésnek.

Bár az, hogy "okkal történik", eléggé sokféleképpen értelmezhető. Molekuláris szinten igen, minden okkal történik. Az ok pedig: a környezet (tágabb értelemben az egész világ) többi elemi részecskéjének a kölcsönhatása. Ilyen értelemben lehet szó arról, hogy minden okkal történik, bár Niels Bohr munkásságának köszönhetően ebben sem lehetünk 100%-ig biztosak.

De hogy olyan értelemben történik minden okkal, mint például: "azért csalt meg a Józsi, hogy utána szakítsak vele, és így ismerjem meg Bélát", ez nettó belemagyarázás. Persze, belemagyarázni mindent lehet. De attól még ezek nettó véletlenek. Az ember az, aki minden mögött értelmet, indíttatást keres. Mert "így teljes a kép". Így szép. Ha azt mondom, hogy az, amikor XY későbbi barátnőmmel találkoztam egy egyetemi teremben, csak merő véletlen volt, az már nem hangzik olyan romantikusnak és szépnek. Akkor sem, ha így van.

2019. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Vannak furcsa véletlenek, de jóval több a teljesen szokványos véletlen. Pl. hogy NEM találkozol valakivel, mert 1 perccel később indulsz el a munkahelyedről. Csak az ember hajlamos azt a pár szimpatikus véletlent kiragadni, és intelligens tervezést sejteni mögé. Holott ez tiszta matematika és fizika.
2019. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!