Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti realizáltátok már, hogy...

Ti realizáltátok már, hogy vége annak az életnek, aminek most az utolsó óráit rúgjuk és pusztulás lesz a Földön?

Figyelt kérdés
A médiából dőlnek a hírek, hogy klímaváltozás így, klímaváltozás úgy és nagy bajok vannak. Ezt hallja az ember, de igazából nem realizálja, mintha valami nagyon messzi jövőről beszélnének neki és igazából nem jut el az agyáig. Mint mikor egy életerős, fiatal rokonodról mondják, hogy hónapjai, pár éve van hátra, de hát te látod, hogy tele van vitalitással, és egyszerűen nem tudod elhinni, hogy a teste hamarosan összeomlik és már-már jobban hiszel saját szemednek, mint a doktoroknak, "nincs itt semmi baj, itt tévedés van". Én is ebben az állapotban voltam pár nappal ezelőtt, addig, ameddig egy környezetmérnök ismerősömmel le nem ültem beszélgetni. Egyszer csak odafordult hozzám a társaságban, ahol én voltam a huszonéves, és mindenki más harmincas, negyvenes, hogy "a te generációd lesz az első, akik bizonyítottan alacsonyabb életszínvonalon fognak élni, mint a szülei generációja". Megkértem, hogy fejtse ki és hát elmesélte részletesen, hogy neki hogy történt a realizáció - másodéves volt az egyetemen, mikor ült az iskolapadban és rájött, hogy innen már nincs visszaút. Még a legpozitívabb jóslatok is század végére jelzik előre a katasztrofális eseményeket. Azóta úrrá lett rajtam a klímaszorongás és olyanon is gondolkozom, hogy egyáltalán családot alapítsak-e, vagy minek tanulok ennyi pénzért Budapesten, miközben inkább el kéne húzódjak egy természetközeli helyre megtanulni az önellátást, akkor van némi esélyem az x% túlélő között maradni. A beszélgetés óta nap mint nap nézem Budapesten a pazarló emberi tevékenységeket, és teljesen kiakasztanak az emberek és legszívesebben ordítanék, hogy "hééé térjetek már észhez, a kis tyúkszaros életetünkből tekintsünk már fel, hogy ott lebeg a bárd a fejünk felett folyamatosan". Ti hogy vagytok ezzel?
2019. nov. 5. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell mindent elhinni. A világ folyamatosan változik. Gondolj bele, hogy éltek a szüleid, nagyszüleid. Sok minden megváltozott. És mégsem dőlt össze a világ.
2019. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Ez van. Én már megszülettem, valamiben meg is kell majd halnom, szóval így jártam. Viszont pont ezért nem lesz gyerekem. Minek legyen? Legfeljebb 100 év, és úgyis kihalunk, és addig a kis ideig, amíg élne, addig is csak szenvedne.
2019. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én egyetértek ezzel az emberrel. Nagyon rossz irányba halad a világ, és már-már visszafordíthatatlanul károsítjuk ezt a nyomorult bolygót. Így nem fogok csodálkozni, ha nemsoká összeomlik a társadalom. Engem is érdekel az önellátás, és sokat gondolkodom, hogy belevágok egyszer.
2019. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy a környezetmérnök tanárok, akik doktori címmel rendelkeznek és több évtized kutatás van mögöttük, hitelesen tudnak beszélni a témában, szóval de, én elhiszem.
2019. nov. 5. 21:49
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Nekem környezetmérnök végzettségem van. Akármilyen rossz szak és szarul tanították a mi sulinkban, azért a szakmai tárgyak érdekeltek és valamicske rendszerszemléletünk lett.



Itt nincs visszaút. Amúgy nemcsak a klímaváltozás a probléma, én alapból allergiás vagyok arra, ha csak erre hivatkoznak.


Tehetünk A-t a környezet védelmében, de akkor B lesz a gond, amiből származik C, abból pedig D.


Az emberek zöme nem fog megváltozni és nem lesz tudatos. Marika néni a sarkon, az országok vezetői, Béla bácsi, a szomszéd nem lesznek tudatosak.

Nomeg szerintem ez is csepp lenne a tengerben, plusz jönne B probléma, amiből származna C.


Egyébként a fogyasztást lenne jó visszaszorítani. Dehát neked, nekem abból van pénzünk, tehát kenyerünk, hogy más fogyaszt. Nekik termelhetünk.

2019. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Igen, a fogyasztói társadalom fenntarthatatlan. Először újra kéne szabni a társadalmat, csak úgy érzem ehhez már késő.
2019. nov. 5. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Talán nem lenne késő, de lehetetlen lenne átszabni.


Plusz 8 milliárd ember mindenhogyan sok.

2019. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor felteszem a leggyakrabban ismételt kérdést: mit tegyen az ember, ha lelkiismeretes és a lehető legbiztonságosabb helyen szeretne lenni?
2019. nov. 5. 22:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Önellátás faluban vagy tanyán.


De miért szeretnél minél tovább élni és szenvedni, ha a háború, egyéb katasztrófák tényleg bekövezkeznek?

2019. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Ez a klímaváltozás rinya egyszerűen szánalmas. A Föld történetében volt már ezer ilyen. Igen lesznek gazdasági következményei, igen, lehet, hogy sok ember meghal. És? Ettől még nem kötöm fel magam.
2019. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!