Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok arra az egyetemre,...

Nem vagyok arra az egyetemre, szakra való így, ahova járok?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok második éve, mezőgazdasági mérnök szakra. És azt veszem észre, tavaly is észrevettem már, idén az új elsősök között is ez a helyzet, akik erre a szakra, meg úgy egyáltalán erre az egyetemre jönnek, mind benne vannak már a mezőgazdaságban. Legtöbbjük otthon, családi gazdaságban dolgozik, gazdálkodnak. Sokan emellett mindenféle mezőgazdasági jellegű cégekhez is járnak dolgozni.

Én vagyok kb. az egyetlen, akinek köze nincs az egészhez, egyáltalán nem vagyok benne a mezőgazdaságban, de még jogosítványom sincs, hogy mondjuk megtanuljak traktort vezetni, amit ők jó sokan csinálnak. Félév elején is a legelső órákon amikor a tanár végigkérdez mindenkit, hogy miért jöttetek erre a szakra, mivel foglalkoztok, mindenki elmond egy csomó szuper dolgot, én meg jövök azzal, hogy én nem gazdálkodok, csak egyszerűen érdekel a mezőgazdaság, azért jöttem ide, érdekel ez a téma. De nincs semmi célom ezzel kapcsolatban.

Nem vagyok ide való? Annak, hogy a közösségbe nem fogadnak be, annak ez lehet az oka?


2019. nov. 8. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs célod vele, minek jársz és minek pazarlod az idődet és a helyet más elől, akit érdekel?

Jogosítványt bármikor csinálhatsz, az agrár képzés olyan laza, hogy bármikor elmehetsz mellette dolgozni mezőgazdasági céghez is.

Természetesen így is hátrányban leszel, ahhoz képest aki ebben nőtt fel, de sok pluszt ad.


Nem ezért nem fogadnak be egyébként...

2019. nov. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül és kizárólag ez határozza meg.
2019. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs vele semmilyen célod? Nem szeretnél ezen a pályán elhelyezkedni a későbbiekben?


Ha tényleg érdekel és szereted, akkor én a helyedben legalább az alapdiplomáig megcsinálnám. Sok más helyen is el tudsz helyezkedni ezzel a képzéssel. Pl. az agrárkamaránál, vagy önkormányzatnál, járási hivatalnál, kormányhivatalnál, de ha úgy adódik te magad is elkezdhetsz egy agrárgazdaságot működtetni. Biztosan tudod, hogy nagyon magas rá az állami támogatás. Ezt azért írom, mert írtad, hogy érdekel és szereted.


Jogsit bármikor szerezhetsz, azt ne egy nagy problémának tekintsd.


Csak akkor hagynám abba, ha lenne más, sokkal jobb ötletem, tervem.

2019. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!