Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A próbaidő alatt hány nap...

A próbaidő alatt hány nap szabadság jár?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem az új munkahelyemen, a próbaidő 3 hónap, tehát decemberig tart. Szeretnék kivenni 2 nap szabadságot a közeljövőben, szerintetek megoldható? Igazából már megtanultam mindent önállóan elvégezni, amit az elején kértek tőlem, tehát nem hiszem, hogy az a 2 nap sokat számítana. Úgy tudom 5 nap szabadság jár próbaidő alatt és jobb ha kiveszi az ember mert ki kell fizetni a munkáltatónak ha "benn marad" az az 5 nap. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2019. nov. 10. 14:03
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem kérdezz rá a közvetlen felettesednél, ezt munkahelye válogatja.

Én augusztusban kezdtem, de szeptemberben orvos miatt kellett a szabadság, és nem volt belőle gond, utána már tudtam kérni.

Egyeztess a vezetőkkel! :)

2019. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha megbeszéled persze,és hajlanak rá.

Attól függ mennyire ,,lazák".

Kérdezz rá kollégák között,mi a szokás,mennyire lenne probléma ha.

2019. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
6%

Rendes szabadság tekintetében annyi megkötés van, hogy a munkáltató a munkaviszony első három hónapjában (ami lehet a próbaidő időtartama, de az is lehet, hogy már letelt a próbaidő) nem köteles évente hét munkanap szabadságot legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kiadni.


ÉN, hacsak nem KOMOLY okkal kéred, nem engednélek el...pontosabban elengednélek, de végleg!

2019. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De mi ez a hülyeség, hogy nem engednél el? Mi bajod lesz két naptól, összedől a világ? Három hónapot azért elég nehéz összehozni úgy, hogy soha semmit ne kelljen elintézned, ne legyen problémád, ne menj sehova stb. Tekintve hogy minden hétköznap fél 5-ig vagyok és leghamarabb fél 6-ra érek haza, semmit nem tudok elintézni ha nem megyek szabadságra.
2019. nov. 10. 14:16
 5/25 anonim ***** válasza:
10%
Kérni nem illik. Mivel az időarányos éves szabit (2-3 nap) még az idén ki kell adnia, ami a próbaidőbe esik, muszáj lesz valamikor elmenned, de a munkáltató fogja megmondani, hogy mikor, nem te.
2019. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Decemberben terveztem kivenni, tehát attól jobban nem igazán tologathatja, ha akarja sem.
2019. nov. 10. 14:22
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Új dolgozó szabadságot csak a ténylegesen, korábban ledolgozott hónapokra vehet ki, tehát esetedben a szept-okt. hónapokra időarányosan járó napok. Ezek alapján a 2 nap már jár. Közös megegyezés kérdése, hogy mikor veszed ki. Egyáltalán nem biztos, hogy a főnök elzavar, ha most kéred tőle azt a 2 napot. Ha valóban jó munkaerő vagy, és hosszú távon számol a munkáddal, akkor egész biztos lehet vele egyezkedni.

Ha jól számolom, novemberben még próbaidős vagy, nem sok veszíteni valód van, ha mégis ez miatt elküld. Akkor az azt jelenti, hogy egyébként is elküldött volna.

2019. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

"ÉN, hacsak nem KOMOLY okkal kéred, nem engednélek el...pontosabban elengednélek, de végleg!" - én meg nem indokolnám meg, hogy miért akarok szabadságra menni, mert semmi közöd hozzá.

Tegyük fel, egészségügyi oka, van esetleg műtétem lesz, nem fogok beszámolni róla, mert az az én magánügyem.


Felnőtt emberek vagyunk, nyilván mindenki a legjobb belátása szerint végzi a munkáját és ha szükséges valamiért a szabadság, akkor ugyan miért kéne szivatni az embert? A szabadság próbaidő alatt is jár. Ha a munkáltató visszaél ezzel, akkor nem is akarok annál a cégnél dolgozni és kereshet magának más hülyét.

2019. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Én soha nem kértem a szabadságot, hanem bejelentettem. Ha nem tetszik, lehet más embert keresni. Ilyen egyszerű. Mert majd a munkáltató eldönti hogy mikor... Aki ilyen munkáltatónál dolgozik az meg is érdemli. És nem a jogszabályokról van szó, hanem az emberségről. Aki pedig itt kiélte a vágyát és azt írta, hogy ő csak akkor engedne el ha KOMOLY dolog lenne, neki üzenem hogy a szabadságot nem kell indokolni. Teljesen mindegy hogy fodrászhoz akarok menni vagy orvoshoz. Ha te ilyen főnök lennél vagy éppen vagy, hamarosan dolgozhatsz egyedül. Egyszer azért remélem összeakadok egy hozzád hasonló paraszttal ;) vagyis "főnökkel"
2019. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

"Három hónapot azért elég nehéz összehozni úgy, hogy soha semmit ne kelljen elintézned, ne legyen problémád, ne menj sehova stb"


Ideje lesz kitalálnod, hogyan lehet megoldani, üdv a felnőtt világban.

Egyébként a szerződésed mit mondd a szabadságról? A főnöködet te ismered, mennyire rugalmas.

Neked az a két nap nem számít persze, a munkádra meg nyilván szükség van, az év végi hajtásban meg még inkább

2019. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!