Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti miben találjátok meg a...

Ti miben találjátok meg a gyakori sikerélményeket? Kicsit meséljetek is róla légyszi.

Figyelt kérdés

Tevékenység, ami gyakran szolgáltat Nektek potitív részeredményt, aminek örülhettek, és motivál titeket a jövőre nézve. :) És megvan a flow élmény.

Pl: fotózás, videózás, tippmix, csajozás, foci, bármilyen sport, festés, seftelés, üzletelés, bitcoin biznisz, stb...



2019. nov. 10. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Kéktúrázásban.

1 éve kezdtem bele, előtte szinte soha nem túráztam. 1 év alatt viszont lejártam a 2/3-át a teljes távnak. Nagyon rákaptam, örömet ad, motivál, és alig várom, hogy mehessek ismét. :)

2019. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Mostanság fényképezek, blogolok, és többnyire pozitív visszajelzéseket kapok. Célom, hogy egyszer könyvet is írjak.


Azt nem tudom, mi az a flow.

2019. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Kutya - azonnali pozitív visszacsatolás:)
2019. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
77%
Nyelvtanulás, programozás, olvasás, az érzés, hogy fejlődök. Ezt szeretem.
2019. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon sokszor az segít, hogy nem mindent vagy semmit alapon állok hozzá a dolgokhoz, hanem őszintén szólva sokszor szeretem csak "csinálGATni".


Például nekem az ajánlott heti 3 órányi sport talán életemben csak egyszer volt meg, amikor 4 hónapig bringával közlekedtem.


Sokan állnak hozzá úgy a sporthoz, hogy heti 3X1 óra, vagy 5X fél óra. Sok ismerősöm el se kezdi, mert ennyit úgyse lesz kedve / ideje, vagy elkezdi és tart mindössze 1 hónapig a lelkesedés.


Én ki se tűzöm ezt a célt. Ha heti 2-3-szor otthon tornázom / ház körül kocogok fél órát, már megveregetem a vállamat. Nyilván ennyi nem elegendő, ezt nem is tagadom, viszont a semminél több. Utána jó érzés szokott lenni, illetve abban az időszakban úgy am-block minden jobb, még a memóriám is, mint akkor, amikor semmit se csinálok (sajnos elő-előfordul néha pár ilyen hónap).


Szóval a részeredményeknek való örüléshez nekem bevált módszert, hogy ne rögtön mindent akarjak, kvázi ne rögtön "jól" akarjam csinálni.


Amúgy a növénygondozás, főzés, alkotás is örömet ad nekem.


A flow-t én se tudom, mit jelent és lusta vagyok utánanézni. :D

2019. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
A 2 éves kislányomban
2019. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Kalocsai hímzések készítése.
2019. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Társasozás. Még ha veszítek, akkor is feltölt, és közben repül az idő.


Egyébként a munkámat is nagyon szeretem, supporton dolgozom, ha sikerül megoldani valamit, az mindig hajt tovább.


Szabadidőmben cikkeket fordítgatok egy hobbioldal számára, azt is élvezem, amikor elkészülök eggyel.

2019. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Autószerelés.

Egy régi modellem van amin az extrák sokszor elromlanak. Nem fogok hazudni, minden hónapban van rajta valami apróság amit csinálni kell.

De őszintén megmondom hogy engem boldogsággal tölt el mikor valamit megjavítok, vagy jobbat teszek bele. Ilyen max pár ezer forintos alkatrészeket kell cserélni. Van amelyik bonyolultabb, van amelyik kevésbé. Ismerősök mindig "már megint költeni kellett rá?" reakcióval vannak. De én nekem megéri hogy bár szerény összegért vettem, de nem egy 1 literes suzuki (nem mintha bajom lenne velük), hanem kicsit különlegesebb is. És büszkeséggel tölt ez az is hogy meg tudom oldani a felmerülő problémákat. Így lehet másoknak furcsa, de nekem ez adja azt a kis pozitív élményt ami elviselhetővé teszi a vevőszolgálati munkámat és az egyetemi szpást. Plusz jó érzés hogy amikor valakinek olyan baja van a modellel facebookon amit én már megjavítottam akkor vagy tippel vagy akár élőben elgurulva hozzá neki is tudok segíteni.



A "vidd el szerelőhöz, ne vedd el más megélhetését, ne veszélyeztess másokat ha nem ez a szakmád" emberek viszont leszívják az energiámat. Sose volt utána baj azzal amit megcsináltam, és ennyi erővel ők se süssenek-főzzenek otthon ha nem hivatásos szakácsok és kormány mögé se üljenek ha nem hivatásos sofőrök.

2019. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Alapvetően a munkám, és az autómra kapott visszajelzések.
2019. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!