Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, ha ilyen...

Ti mit csinálnátok, ha ilyen pofátlan eladókkal lenne dolgotok?

Figyelt kérdés

Ma vásárolni mentünk a férjemmel és a szüleimmel. Bementünk egy cipős üzletbe. Kiválasztottam egy elegáns modellt, amit fel is próbáltam. Nagy volt, így kértem egy másikat. Erre bevágja, hogy hát nem ilyen zoknival kell próbálni, és még meg is húzta a zoknimat. Ott vannak a szilon zoknik, azzal próbáljam. Hát rajtam egy vékony fekete volt és télire biztos nem próbálok boka csizmát szilon zoknival. Meg hát, mégis mi köze van hozzá, hogy én milyet viselek? Szóval felálltam, hagytam az elsőt amit kinéztem és elvettem egy másikat, elkértem a méretemet, ami 39-38. A férjem és apukám kint várakoztak. A

Közben a férjem bejött felmérni hogy mi újság és mellettem megállt. Aztán apukám jött be. Mire számonkért, hogy ők velünk vannak? Kik ők? Meg azt is megkérdezte, amit én nem is hallottam, csak anyukám mondta miután kijöttünk az üzletből (ami miatt ő már majdnem sarkon fordult), hogy csak próbálunk vagy vásárolni is fogunk? Hát milyen emberek ezek?


Már csak azért is megvettem ezektől a... Én szépen kikértem mindent, megköszöntem minden segítséget, erre így viselkednek. Két pár cipő után. Már megbántam hogy megvettem egyébként. Mégis mit gondoltak? Hogy lopni mentem? Hová raktam volna a cipőt? A farmerem zsebébe? Nem volt nálam semmilyen táska. Hát én komolyan ledöbbentem ezen. És még négyen is voltak (eladók) abban a kis üzletben.


Csak egyszer menjek vissza... Bár, nem lenne érdemes lealacsonyodni az ő szintjüket.


2019. nov. 11. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Hallod, nem elég, hogy otthon négyen kifröcsögtétek magatokat, most még itt is megerősítést kérsz?
2019. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Fröcsögnék tovabb otthon magamban. És ha már vasaroltam elkernem a panaszkonyvet es irnék bele egy pár kedves szót, arra ugyis kotelessek valaszolni.
2019. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Vagy sarkon fordultam volna es mashol jobb kiszolgálással vasaroltam volna
2019. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor érdemes áfás számlát kérni, csak hogy kínlódjanak kicsit, utána legközelebb máshol vásárolni.
2019. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellett volna megvenned.


A bolt nevét pedig nyugodtan tedd közzé.

Vásárlók könyvébe pedig legközelebb írj be.

2019. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szombaton szaladtam bele egy óriási pofonba egy kidobó embertől, pedig nem tettem érte semmit. Mivel négyen voltak, sok sanszom nem volt. Azt se tudom miért kaptam. Akkor erre mit szólnál, ha pár ilyen eladó így felidegesít🤟😉
2019. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Számlát nem kunszt írni, én is dolgoztam forgalmas boltba, nálunk nem volt blokk/nyugta, mindnekinek számlát írtunk
2019. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Én ezeket hamar le szoktam rendezni. Volt olyan paraszt eladó akinek mondtam, hogy ezzel a stílussal ne foglalkozzon emberekkel, menjen el egy gyárba, oda való, elbunkóskodhat a soron a gépekkel. Hebegés meg szemdüllesztés volt :) de ehhez tényleg nagyon lekezelőnek kell az eladónak lennie, azért próbálom elkerülni ezeket a dolgokat. Viszont sokszor tényleg szörnyű hogy milyen emberek dolgoznak kereskedelemben/vendéglátásban. Én értem hogy kevés a pénz, meg fárasztó napi 8-10 órát ácsorogni, de akkor menjen el egy gyárba, nem kell senkivel kommunikálni, ledolgozza a 8 órát, hazamegy, ugyanannyit megkeres mint egy boltban. Hozzáteszem nem degradálás ez a gyári munkások felé. Ez van, ilyenek az emberek.
2019. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok féle ember van, szerintem csak rossz napja volt,nem érdemes ezen sokat stresszelni,nem tesz jót,munkám során minden nap találkozom emberekkel és eléggé kiszámíthatatlanok,van amelyik kedves és még lehet is vele beszélgetni,plusz van amikor megkínálnak kávéval vagy kisebb sütivel,gyümölcsel,igazából ez leginkább külföldön fordul elő,ez a jobbik eset.

Minden nap megpróbálok kedves lenni és mosolyogni,be megyek az irodába szépen köszönök az adott nyelven,majd el mondom mit akarok,aztán nagyon csúnyán lekezelően vissza szólnak, mint ha egy utolsó darab szar lennék,van amikor le is hordanak és mivel nincs rendes életet ezért rajtam akarja ki élni-szórakozni magát, de én ezen már nem stresszelem magamat, megtanultam uralkodni magamon és tudom hogy nincs értelme le állni vele veszekedni, ugyan úgy szépen,nyugodtan válaszolok neki.

Egy sofőr.

2019. nov. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Régebben ilyet nem tapasztaltam. Nagyon sok üzletben szinte az emberre rá ugranak amint belép, illetve rá akarnak erőszakolni dolgokat. Mint pl. egy másik üzletben egy kabátot akartam mindenáron meg mást is. Eszem ágában sem volt venni, de hát fogta és rám húzta az eladó, mert az most milyen jó vétel, csak próbáljam fel. Egyszerűen az ember meglepődik, azt se tudja mit mondjon, csináljon.


És itt a másik véglet, mikor ha nem vagy kiskosztümben mégis mi a csudának sétálsz be egy elegáns boltba? Gondolom el sem hiszik, hogy ki tud fizetni drágább dolgokat. Tisztelet a kivételnek persze. Ilyen külföldön nincs, legalábbis nem tapasztaltam még ilyet.

2019. nov. 11. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!