Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az exfeleségnek vagy a "jelenl...

Az exfeleségnek vagy a "jelenlegi barátnőnek" van több joga ott állni temetéskor a sírnál?

Figyelt kérdés

Az eset az egyik legjobb barátnőmmel történt és nagyon sajnálom miatta!

Az történt hogy a párja meghalt és őt konkrétan kitúrták a temetésen a sír mellől!


A férfi 55 éves volt, van 2 majdnem 30 éves gyereke az exfeleségétől, akivel már régen elváltak, kb 15 éve. Amenniyre a barátnőmtől tudom, az exfeleségével nem tartotta a kapcsolatot, facebookon írtak egymásnak szülinapkor de ennyi. A barátnőmmel pedig 4 éve voltak együtt.


A temetést szinte egyedül a barátnőm intézte, az egyik gyerek segített benne.


Nem tudom nálatok mi a szokás, nálunk a koporsónál a legközelebbi családtagok állnak tehát férj/feleség/élettás, gyerekek,testvér, rosszabb esetben szülők. Mögöttük a távolabbiak, első unokatestvér, szülő testvére stb...


Na és itt az történt hogy a barátnőm ott állt a koporsónál, meg a férfi testvére és annak a férje, aztán jöttek a gyerekek, majd az exfeleség is és ott ölelgette a gyerekeket meg együtt sírtak (pedig az egyik gyereket nagyon utálja), és egyszerűen kitúrta az exfeleség a barátnőmet, mondván neki több joga van ott lenni. Szegény barátnőmnek már nem volt ereje hadakozni vele, ezért hátrébb állt.

Szerintem ez nagy bunkóság volt az exfeleség részéről.


2019. nov. 12. 08:22
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
Egyértelműen a barátnőnek. Főleg 15 évvel a válás után, 4 éve együttélve.
2019. nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Igen bunkóság.

Fura, hogy az elhunyt testvére és sógora nem rendezték le a helyzetet.

Nyitóra: és természetesen a jelenlegi párjának kell ott állnia a koporsónál. Az exfeleség csak egy a régi ismerősök között.

2019. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Az exfeleség útálta az egyik gyerekét? Kicsit zavaros.

Sajnos a barátnő nem hozzátartozó. A papír nélküli együttélésnek megvannak a maga hátrányai.

2019. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Ebben az esetben a testvér szerintem a legközelebbi hozzátartozó, így se a barátnőnek, se az exfeleségnek nem illene első sorban tolongani. De ettől függetlenül bunkó volt az exnő.
2019. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Számít valamit ki hol áll?
2019. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Azb exfeleség nagyon bunkón viselkedett, értelmes emberhez nem méltón. Természetesen neki volt több joga ott állni, igazából nem kellett volna kitúrnia az exnek senkit.
2019. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mindketten simán elférnek ott. Mindkettő állhat ott.
2019. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

1. Az EXfeleség semmiféleképpen nem rokon a válás után.

2. Az AKTUÁLIS barátnö az a családhoz tartozik, amíg nem lett belöle ex.

3. A halott csala´djának kellett volna lerendezni az EX-et, mert kifejezetten bunkó volt!

2019. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az exnek semmi keresnivalója ott. OK, itt van(nak ) gyerek(ek), de akkor is max az ismerősök között lett volna a helye.


A barátnő az, akinek elől kell állni.

2019. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

3-as, a testvér nagyon konfliktuskerülő, plusz korkülönbség miatt sosem volt a legjobb testvérviszony köztük.


4-es, igen, az exfeleség, tehát az anya, utálja az egyik gyerekét

2019. nov. 12. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!