Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha swastikát tetovalok magamra...

Ha swastikát tetovalok magamra az gáz?

Figyelt kérdés
2019. nov. 12. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2019. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A náci fordítottat vagy az Indiában/Kínában is használatosat? Milyen indokból?
2019. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akartam magamra tetovalni, csupán csak a reakciókra vagyok kíváncsi 😁

De ha mégis akkor egyértelműen a Z ázsiai eredetű az szvasztikat

2019. nov. 12. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt varrat magára az ember amit akar, hogy utána miként tudja majd kiverekedni egy balhéból magát, az az Ő dolga.

A Swastika egy ősi jelkép, amit Hitler nem tudom milyen indíttatásból a saját képére használt fel, igaz fordított ábrázolással.


Egy magyar rendőr, de megkockáztatom hogy akármilyen nemzetiségű tájékozatlan hatósági személy, előbb fog kérdőre vonni, mint hogy megnézze a jelkép forgási irányát.


Utána jönnek majd a cigányok, akik szerintem borítékolhatóan neked mennek. Fedett helyre vállalható, a többi rajtad múlik, mert lássuk be nem mindenki olyan kemény mint aki a Cook megyei börtönben ül évekig.

2019. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én támogatom. Egyébként rendőr nem vonhat felelősségre egy tetoválásért, akkor sem, ha törvényileg tiltott önkényuralmi jelképet ábrázol.
2019. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt olvastam hogy különböző szerzetesrendek a zsidókkal való szolidaritásból leszedték a szvasztika szimbólumokat a templomaikrol a holokauszt óta. Eldobtak azokat a szimbólumokat, amik történelmileg és kulturálisan hozzájuk és a vallasukhoz tartoznak, pusztán azért, mert nem akarták, hogy akár csak ennyi közös legyen a szent helyeikben, és egy nepirtasban, és mert nem akartak meg csak ennyire sem rossz érzést kelteni az oda látogatókban.


Teljesen mindegy hogy "ártatlan" okból tetovaltatsz magadra egy olyan szimbólumot, ami az emberek jelentős részében rossz érzést kelt, hiszen nem élsz egy barlangban, pontosan ismered a szimbólum történetét.

Innentől pedig választhatsz: provokatív akarsz lenni, és a béke és szeretet eltorzult jelét tetovaltatod magadra, amivel rossz érzést keltesz emberekben, és mindig magyarázkodnod kelljen, hogy "haha igazából ez nem azt jelenti, amire minden egyes ember automatikusan gondol, és amit csak az emberi sopredek legalja, a neonácik tartanak egy pozitív szimbólumnak".

Vagy pedig felnőtt leszel, aki tudja, hogy ez ízléstelen.

2019. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ahh ez hülyeség hogy le szedték egyes templomok...

Vagy hol? Magyarországi buddhista templomok szedték le? Mert azt elhiszem, de hogy Kínában és Indiában felrúgják a kultúrát, illetve belőle egy szimbólumot azt nem hiszem. Esetleg olyan helyeken ahol sok az európai izraeli turista

2019. nov. 12. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:

5:

"335. § (1) Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet


a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


(2) Nem büntethető önkényuralmi jelkép használata miatt, aki azt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából követi el.


(3) Az (1)-(2) bekezdés az államok hatályban lévő hivatalos jelképeire nem vonatkozik.


Az önkényuralmi jelkép használata tekintetében a törvény nem változtat a hatályos szabályokon: horogkereszt, SS-jelvény, nyilaskereszt, sarló-kalapács, ötágú vöröscsillag vagy ezeket ábrázoló jelkép terjesztése, nagy nyilvánosság előtti használata, közszemlére tétele minősül bűncselekménynek."

2019. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hm és tesz illetve tud különbséget tenni a rendőr, bíróság a horogkereszt és a szvasztika között?
2019. nov. 12. 20:38
 10/11 Metionin ***** válasza:
#9 Pont ezt akartam írni hogy a 2 nem ugyanaz. Szvasztika szerintem nem gáz.
2019. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!