Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi az, amit megtesztek...

Nektek mi az, amit megtesztek a környezetvédelem érdekében, és mi az, amit már túlzásnak tartotok?

Figyelt kérdés

Lépten - nyomon azt hallani, hogy mennyire fontos, hogy figyeljünk a környezetünkre, itt a klímaváltozás, és hogy már kis dolgokkal is sokat tehetünk egy szebb jövőért.

Ti milyen áldozatokat vagytok hajlandóak hozni ennek az érdekében, illetve mik azok a dolgok, amikre már nemet mondotok, mert túl nagy lemondás/macera lenne?


Itt nincs rossz válasz, mindenki véleménye számít, amennyiben kulturált formában képes kifejezni azt.



2019. nov. 12. 19:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz kategóriába ment, modik, légyszi tegyétek át. Ettől azonban a kérdés még ugyanúgy áll.
2019. nov. 12. 19:44
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

En mindent, amit lehet, újrahasznosítok, vászonszatyorral megyek boltba, sőt, vászonzacskókkal, ha lehet, abba teszem -sebbért zöldséget. Kocsim nincs, gyalog illetve biciklivel járok, kocsi csak nagy ritkán. (Akkor visznek).

Nem vásárolok összevissza (de soha nem is volt rám jellemző).mosódióval mosok,ecettel, szódabikarbónával takarítok.

2019. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Saját üveg, vászonzacskó, tömegközlekedés (általában), veganizmus megy


Sajnos a kádban fürdésről nagyon nehezen mondanék le, de próbálkozom. Ezen kívül a mosható ,,wc papír"tól idegenkedek

2019. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

Mindent túlzásnak tartok, ugyanis már késő.



Viszont a hétköznapi emberek általában csak annit tudnak a témáról, hogy "klímaváltozás" meg "szén-dioxid", beszélgetni azonban sohase lehet a témáról.

Környezetmérnök végzettséggel ez frusztrál.

2019. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Megteszem, hogy nem égetek kábelt az udvaron, mint a c****nyok. De egyébként úgy vagyok vele, hogy eredményt elsősorban az USA, Oroszország, Kína stb. tudnának elérni, méghozzá az iparban, mert ehhez képest az, hogy Pistike eldobja-e a csikket, nemhogy porszem, de még csak atom se.
2019. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze, egyértelmű, hogy az ipar a legnagyobb környezetszennyező, és ez ellen a hétköznapi emberek semmit sem tudnak tenni.


Egyébként én is többnyire apróságokon változtattam, mint például:

- Mindig saját szatyorral járok boltba, és olyan helyen, ahol a zöldségeket a kasszánál mérik le, nem rakom zacskóba, a péktermékeknél pedig a papírzacskót használom

- Nem szemetelek az utcán, de ez mindenkinek alapvető kéne, hogy legyen

- Ami számomra nagy lépés volt, az az üveges ásványvíz elhagyása. Minden nap megittam egy 2 L-es üveggel, ez azért havonta 30 palack.... Viszont mivel nálunk a csapvíz ihatatlanul klórízű, ezért vettem egy vízszűrő kancsót és egy kulacsot, azóta ebből iszom a finom tisztított vizet.

- Nem használom feleslegesen a világítást, folyatom a vizet, a legtöbb elektromos eszközt kihúzom, vagy az elosztót lekapcsolom, amikor nem használom.

- A közelebbi távokra (max 3-4 km) gyalog megyek, ezzel magamnak is jót teszek, hiszen kell a mindennapi mozgás


Amit viszont nem tennék meg:

- Autó teljes elhagyása. Amíg ilyen pocsék a tömegközlekedés, nem szóba jöhető alternatíva.

- Fázós vagyok, nem vagyok hajlandó 18-20 fokban lenni a lakásban, hiába veszek fel pulcsit, ha a kezeim is jéghidegek, bent azért kesztyűt csak nem húzok...

- Vegán életmód

- Mosható intim termékek pl mosható betét, menstruációs bugyi, intimkehely stb. használata. Azért van egy szint, amire már azt mondom, hogy túlzás. Ha lenne gyerekem, nála sem használnék mosható pelenkát, az biztos.

- Hajmosás szódabikarbónával, ecettel, sima vízzel. Erről több rosszat hallottam, mint jót.


Röviden ennyi az én listám, jöhet a tietek is.

2019. nov. 12. 21:53
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Aki nem tud semmit a témáról, csak amit a média szajkóz felpontozva, én le.

Erre már nem tud mit mondani az ember.

2019. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En vagyok az első.

Speciel már nem kell, de menstruációs kelyhet használtam, nem környezetvédelem miatt - és ezerszer jobb, mint a tampon, a betétről nem is beszélve.

Egész életemben utáltam a húst, és ugyan nem vagyok teljesen vegán, afelé tendálok. (Itthon vegánul főzök, ha nem itthon eszem, akkor van, hogy nem vegán kaját is.

De ezt se a környezetvédelem miatt csinálom...

Egyébként, szatyrokat is vittem boltba mindig még jóval azelőtt, hogy ez a téma ennyire felkapott lett volna, flakonos vizet se vettem soha tonnaszámra, szóval ezek szerint nem már rég környezetvédő voltam a divatossága előtt...

2019. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Másolom, hogy mit írtam egy korábbi kérdéshez:


- igyekszem minimalizálni a műanyaghasználatot: egyszer használatos műanyag gagyikat nem veszek, nem újrahasznosítható műanyagokat kerülöm, és úgy általánosságban ha van más alternatíva ami nem műanyag, akkor azt választom (igazából ez nem tisztán környezetvédelem, van benne önös érdek is - utálom a műanyagot)


- vászontáska, kulacs, uzsisszatyor stb alap


- igyekszem spórolni a villannyal, vízzel


- használom a szelektív hulladékgyűjtőket


- megválogatom, hogy mit viszek haza, a fölösleges cuccokat nem veszem magamhoz


- igyekszem újrafelhasználni a dolgokat


- igyekszem olyan cégek, vállalkozások zsebét tömni, akiket szimpatikusnak találok ilyen téren


- összeszedem mások után a szemetet


- nincs autóm, és utasként is a lehető legkevesebbszer ülök autóba (havi 1-2 alkalom)


- marhahúst egyáltalán nem eszek, és szépen haladok a vegetarianizmus felé, a növényi kajákat pedig igyekszem a közelből, csomagolás nélkül venni


- mióta külön saját háztartásunk van a párommal, nem használunk vegyszeres, mérgező takarítószereket (még a mosószer maradt meg, nem találtunk helyette jó alternatívát)


- igyekszem mindent kihasználni minél jobban, értsd pl. nem cserélgetem a telefonom félévente, csak mert azóta van csilivilibb, inkább minőségre hajtok, olyan tárgyakat veszek szívesen, amik hosszú ideig szolgálnak majd


- minimalizáljuk a kozmetikumok, kencék számát (most vagyunk abban a fázisban, hogy még a meglevőket használjuk el, lsd előző pont, nem dobunk ki használható cuccokat csak mert azóta már más tetszik jobban)


- intimkelyhet használok


- igyekszem annyi kaját vásárolni, amennyit meg is eszünk - ha van maradék, az vagy megy a fagyóba, vagy ha annyira használhatatlan, akkor a komposztba, a kertnek az még kincs



Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Én ezeket abszolút nem érzem lemondásnak, vagy macerának, eleinte rá kellett érezni, ki kellett tapasztalni pár dolgot, de azóta komfortosabbnak és pénztárcabarátabbnak tartom az életem, mint előtte. Ha nagy ívben tojnék a bolygóra, akkor is csinálnám ennek a 98%-át legalább, mert kényelmesebb.

2019. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok, kimaradtak azok, amiket túlzásnak tartok a magam részéről:

- mosható betét - az intimkelyhet imádom, de abban nem hiszek, hogy a pamutot lehet megfelelően fertőtleníteni

- csomagolásmentes fogkrémek - mindegyik szódabikarbónás, ami hosszú távon nem tesz jót a fogaknak... az egészségemet nem teszem tönkre, akkor inkább azt az újrahasznosítható tubust bedobom mindig a szelektívbe... és várom, hogy kitaláljanak valami jobb alternatívát

- vászon zsepi - van, mikor csak 1-1 "szuszogás" kell a zsepibe, akkor használom, de egy igazi jóféle megfázáshoz nem használnám

- vegánság - odafigyelek, hogy honnan jön a tejtermék és a tojás, ezekről nem szeretnék lemondani

- papírmentesség - próbáltam, nem vált be... nekem a papír alakú naptár (bullet journal) működik, és könyvet olvasni is papíron szeretek igazán, bár odáig már eljutottam, hogy csak a kedvenceket veszem meg papíron, a többire ott a kindle

- évente 1-2-3 repülős utazásról való lemondás

- szárítógépről se mondanék le - igen, energiát pazarol, de sajnos nincs hely a lakásban a szárítónak rendesen, télen napokig száradnának, és az allergiámon rengeteget segít a gép, meglepően nagyot javított ezáltal az életminőségemen

2019. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!