Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Targoncás szakma epilepsziával?

Targoncás szakma epilepsziával?

Figyelt kérdés

2012 óta epilepsziás vagyok, azóta rohamentes is mivel gyógyszert szedek rá. Jogosítványom is van amit az orvos engedélyezett! (generalizált epilepsziánál 1 év rohamentesség után engedik szigorú vizsgálatok után!!)

Negatív kommenteket nem szeretnék ezzel kapcsolatban. (nem vagyok ön és közveszélyes :)


A lényeg :gondolkoztam hogy lerakjam a targoncás vizsgát és nem tudom hogy lehetséges - e ezzel a betegséggel. A neten nem találtam ezzel kapcsolatban választ.

Előre is köszönöm.



2019. nov. 13. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha már van rá jogosítványod, akkor elvileg rég letetted a vizsgát, ha nem bolhapiacon vetted. Akkor most milyen vizsgát akarsz csinálni? Nyelvvizsgát?
2019. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Személyautóra van jogosítványom.
2019. nov. 13. 09:10
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Első kérdező, szövegértelmezés elégtelen.Szerinted csak egyfajta jogosítvány létezik?
2019. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagy az arcotok, de a kérdés szempontjából lényegtelen az autós vizsga. Ennyi erővel valóban lehetne szó nyelvvizsgáról is, kb. ugyanannyi köze van hozzá.
2019. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy hivatásszerűen nem dolgozhatnak epilepsziával élők mozgó gépekkel való munkát. szerintem targoncát sem vezethetsz állandó munkaként. Autós jogsival is csak "úrvezető" lehetsz.
2019. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozásegészségügyi szakorvos állapítja meg az alkalmasságodat, neurológus szakorvos véleménye alapján. Tehát mi ezt itt nem tudjuk eldönteni. Nyilván függ attól, hogy milyen epilepsziád van, ha eszméletvesztéssel jár, ill. ilyen rohamod volt és erre szeded a gyógyszert, akkor szerintem nem, mert a targonca mint emelőgép a veszélyes gépek közé tartozik.
2019. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes, valószínű alkalmas lennél rá, mert könnyen kezelhető epilepsziád van, de a jogszabály, jogi környezet szerintem nem engedi.

Másrészt a targoncás meló eléggé stresszes, szerintem nem tenne jót neked.

2019. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!