Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mivel motíváljátok magatoka...

Ti mivel motíváljátok magatokat? Hogy adtok erőt magatoknak a nehéz pillanatokban?

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 01:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok helyzeteket is. A válaszokat előre is köszönöm!
2019. nov. 14. 01:02
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem rég szerelmes voltam addig az motivált a tanulásra hogy egy olyan életet biztosíthassak neki majd ahol nem kell a pénzen aggódni, és akármilyen szar munkát elvállalnia, hanem csinálhatna valami olyat amit szeretne, és van ideje kipróbálni sok mindent, ne kelljen stresszelnie, nyugodt élet. Miután össze törte a szívem eleinte nem volt erőm semmihez aztán elhatároztam azért csinálom végig hogy lássa a végén mit hagyott ki. Miután másodjára is pofára estem nála(tudom hülye vagyok, de még most se tudtam kiverni őt a fejemből, nehezen engedem el azokat akiket szeretek) már nem igazán találtam motivációt. Sajnos rossz tulajdonságom, hogy nem érdekelnek az ilyen felületes dolgok, és nem tesznek boldoggá mint pl a pénz,autó,ház. Emiatt nehéz a munkában, és ilyen helyeken motiváljam magam. Néha az motivál hogy jobban teljesítsek mint mások és emiatt többnek, jobbnak látnak.


Miben szeretnéd motiválni magad?

2019. nov. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

en olyan videokat nezek, amiben nalam sokkal szerencsetlenebb helyzetben elo emberek az elert sikereikrol beszelnek

pl. Jessica Cox vagy Nicholas James Vujicic

es ilyenkor elkepedek, hogy mi a phaszt sir a szam, mikor van kezem, labam, egeszsegem, elnek a szuleim, nincs haboru az orszagomban, stb. es mindjart eszbe kapok!

2019. nov. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Azzal, hogy hiszek benne, hogy a nehézségek ellenére előbb utóbb jobbra fordul az ember sorsa, ha kitartós és megvan a helyes gondolkodás, illetve tesz is azért, hogy jobb legyen. Mindig a kitűzött cél elérése motivál, mert tudom azt, hogy, ha mindent belead az ember, akkor sikerülni fog. A mélypontokon kapaszkodókba kell fogódzni, olyan pozitív dolgokba, amik korábban már segítettek, legyen az csak egy szép emlék, egy fotó, egy nyaklánc, bármi, ami pozitív feltöltődést hoz magával. Emellett a rendszeres sport is nagy mentális erőt tud adni, én rendszeresen futok, nem számít, hogy -10 fok vagy + 30 van, futás közben néha lankad az ember, de mindig erőt merít abból, hogy mennie kell előre, elérni a célt.
2019. nov. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

4#Nagyon jól írja :-)


Mikor nagyon sz.rul vagyok akkor ha tehetem fogom magam és le fekszem aludni, nekem ez általában segít,el gondolkodom azon miért van ez velem? eszek valamit mert lehet attól jobb lesz, vagy fogom magam és el megyek sétálni ott pedig ki kapcsolom az agyamat.

2019. nov. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
"A baj múló állapot, nem kell folyton keresni" (by: Kowa) mondatai jutnak az eszembe, és megpróbálok ténykedni.
2019. nov. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Pusztán látom magam előtt a célokat.

Alapvetően segít, kivéve magánélet, de ott semmi sem segít igazán.

2019. nov. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

A Nagyszüleimnek még jó élete volt, de ők tanultabb, törtetőbb emberek voltak (nameg hatalmas mázli). Már nem egészségileg, mert ott volt gond.


Anyám elmebeteg, félig-meddig hajléktalanná is vált egy időre és biztonsági őr a legjobb állása.

Sajnos a 2 féltesómat már nem vették el tőle. Szegények... :(


Apámnak csak szimplán nem jött össze semmi az életében. Tőle is elvettek, de egy normálisabb házassága se volt, munka terén se jött neki össze semmi, pénzt se tudott félretenni... Amihez nyúlt, az mag a kudarc.


Én, ha motivál még valami (mert már többnyire robotként haladok előre, illetve az élet mindig hátralök), akkor az, hogy ne olyan életem legyen, mint a szüleimnek.

Szeretnék jól élni (nem túl nagy lábon, de azért jól).

Szeretnék egy olyan munkát, amit nem gyűlölök, szimplán csak utálok, de legalább stabil karriert ad és még fizet is. A szüleim életében ez is necces volt.... Ha olyan volt a gazdasági helyzet, akkor munkanélküliség...


Szóval az motivál, hogy stabil életem legyen, ha kicsit jómódú, az nég jobb.


Nehéz úgy tartanom magam, hogy csak ezen a héten eddig minden nap történt valami kellemetlenség, ami anyagilag vagy egyéb téren vet vissza. Hétfőn is, kedden is és szerdán is. Pénzem nincs.


Erőt sehogyse adok magamnak. Téptem már szét könyvet, vertem szét itthon dolgokat.


Van bennem egy olyan, hogy ami épp a feladatom, azt nagyon keményen csinálom. Munkahelyen ez nég nem mutatkozott meg (nagyon utálok dolgozni), de tanulásban igen. Az elmúlt években sok kudarc ért, így lehet, hogy legbelül csak megyek előre, mint a gép.

2019. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!