Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Rövid háttér (josszú lesz még így is).


22 leszek februárban. Lassan 4 éve öneltartó vagyok, mert nincs családi hátterem. Szülők közül egy él, vele se tartom rossz viszony okán a kapcsolatot.

Nagyon sokáig diákmunka plusz családi pótlék volt a megélhetési forrás, most a családi pótléknál is kevesebb egyetemi szoctám, és a sokkal ritkásabb diákmunkából megtakarított pénz, plusz sikerült egy ismerős révén egy fiatalokat támogató alapítványtól élelmiszerre támogatást kérnem, amit leigazolva havonta kapok.

Mindegy, részletesebb még ennél a dolog, de ezt annak külön leirom akit nagyon érdekel.


A lényeg, hogy már jó ideje létminimumon vagyok.

Egyik albérleti szobából a másikba, egyik lakótárstól a másikhoz.

A fővárosban konkrétan már ki se tudnék fizetni egy szobát...

Egyetemre jöttem, mert eszem mindig is volt, második évemet taposom, de elegem van.

Nem azt kaptam amiért jöttem.

Semmit sem érő elméleti képzés, abból is a legrosszabb fajta. Magoltatás, bifláztatás, seggelés állandóan. Semmire nem használható, arra jó kizárólag hogy egy zh-n vagy vizsgán a típusfeladatokra tudjon válaszolni az ember. De gyakorlati értéke nincs ennek a tudásnak.

Pedig nem egyiptológus-hieroglifa festő bölcsészeten vagyok, hanem természettudományin belül. Nem a legmatekosabb szak, ezt elismerem...

Mindegy, a lényeg hogy nem tudom mi a fenét kezdjek magammal, mert még ezzel együtt 3 évig nem fogom tudni csinálni ezt az egészet egy retek BSc diplomáért, hát még a komolyan vehető MSc-ig...


Egy családi okok miatt kivándorolt barátommal beszéltem még ezt át két napja, ő az országban ahol él szintén egyetemre jár, vegyészmérnökire.

Azt ajánlotta hogy keressek tényleg nagy cégeket amik a képzettségemet értékelnék.

Mondtam neki hogy nem hinném hogy egy Roche biotechnology, egy Monsanto, vagy egy Syngenta Corp. bármilyen pozícióra felvenne egy olyan BSc-t SE végzett hallgatót, akinek eddig kvázi semmi gyakorlati képzése nem volt.

Szép és jó hogy tudom elméletben mi az a puffer, mi az az immunohisztokémiai festés, vagy hogyan kell egy mezei higítást megcsinálni adott töménységre, de nincs gyakorlatom.


Kíváncsiságból nézelődtem már jobline-on, mindenhol ott van a 1-2 év gyakorlat mint kitétel.

Hazudni persze lehet, én is ebben az országban szocializálódtam, de ez nagyon ciki mikor kibújuk a szög a zsákból...


Ötletek?


Azt látom hogy ma már az építőiparon kívül kb senki nem keres jól (a politikus nem játszik, mert az inkább hazárdírozással jut magasra és nem kompetenciák révén)



2019. nov. 14. 12:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Szóba került az angol tudásom révén a külföldre kivándorlás.


Alapvetően szeretek angolul olvasni, de annyira nincs kihasználva a meglévő tudásom sem, hogy csak stagnálok.

a srácra amúgy ezért nézek fel, mert ő se anyanyelvi angol környezetben van kint, de mégis rettenetesen jól megtanult élőszóban is beszélni, holott nem egy társasági ember, keveset beszélt.

De annál jobban ragadt rá a folytonos olvasás miatt.


Ezt az üzenetet pl csak valami nagyon lebutított broken english-sel tudtam volna megírni, kb 10 perc alatt.

2019. nov. 14. 12:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Tedd azt amit szeretnél,ha tényleg ilyen szűkös a lakhatás,hogy mindig vándorolgatsz,keress egy olcsóbb szobát és tarts ki. Ha már elkezdted az egyetemet ne hagyd abba. Vagy válts másik szakra ami majd kifizetődik. Ha meg érdekel amit tanulsz akkor csináld végig,hogy azért is megmutatod hogy képes vagy rá.

Sok sikert

2019. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok már "csakazértis" dacból csinálni mindent.

Az érettségit is így csináltam meg magántanulóként, az egyetem első évét is így csináltam meg, az összes albérletet így találtam meg.


Amúgy pl a jelenlegit el akarom hagyni a fenébe, mert a tulajok (két meszes agyú nyugdíjas, akik az összes elképzelhető módon irritálják az embert) idegesít...



Normális egzisztenciát szeretnék, valami távlati célt.


Nem számolgatni hogy már csak 972 nap és megvan a bsc, már csak 971 nap és megvan a bsc...

2019. nov. 14. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos nem könnyű,a magyar oktatási rendszerben szerzett tudás tényleg csak arra elég,hogy a vizsgán átmenj,de semmi gyakorlati tudàst nem ad,amit pedig szinte mindenhol megkövetelnek munkahelyen.

Az a baj,hogy hiába mennèl át màsik szakra,ott is ez lenne a helyzet.


Esetleg valami gyakornoki munkalehetőség nem lenne ezen a területen?

2019. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!