Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Családom nem értékeli az...

Családom nem értékeli az elért "eredményeket", és úgy érzem minden alkalommal elveszik a kedvem, motivációm, és egyre elégedetlenebb vagyok magammal (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Maximalista vagyok, ami valószínűleg pont emiatt alakult ki.

Legutóbbi projektemen nagyon sokat és hosszú ideig dolgoztam, mert úgy éreztem hogy tökéletenek kell lennie, és elsőnek kell lennem.

Közben csak azt hallgattam, hogy úgy is lehúzzák majd.

Kész lettem, elég pozitív értékeléseket kaptam. Egy részről max pontot a másikról 2 pont levonás volt.

A versenyen viszont annyira izgultam, azon, hogy nem hibázhatok, mert csak így bizonyíthatom, hogy volt értelme ennek, hogy az előadásmódom nagyon rossz lett, teljesen pánikban voltam.

Végül csak 3.dik lettem, aminek félig örültem, legalább nem szúrtam el teljesen, de egyátalán nem vagyok megelégedve a teljesítményemmel.

Nem is nagyon volt kedvem haza jönni, előtte se sokat mondtam a versenyről, most is csak annyit, hogy volt, és hogy 3. lettem, amire annyi volt a reakció, hogy akkor lett első is, ki volt, fiú vagy lány.


Akármit mondok utána csak rossz kedvem lesz a reakcióktól, és el veszik minden motivációmat.

Csak egyre jobban frusztrál ez az egész és egyre jobban elrontom, amit csinálok.

Most komolyan mit lehet ezzel kezdeni?

Inkább már nem szólók semmiről, de ha valamin dolgozok nyilván észreveszik és valamit mondani kell.


2019. nov. 14. 23:46
 1/1 anonim ***** válasza:

az a baj hogy tul nagy jelentoseget nyilvanitasz masok velemenyenek

meg kellene tanuldod azt, hogy csak sajat magadnak teljesits, csak sajat magaddal szallj versenybe

barmit csinalsz, add a legjobbadat, nyujts 101%-ot es ha igy csinalsz valamit akkor a nap vegen buszke lehetsz magadra, meg akkor is ha nem te kaptad a dijat

nyugodtan veregesd meg sajat vallad, hogy ez igen, kihoztad magadbol a legtobbet, nem azert hogy a csalad dicserjen, hanem csakis sajat magad miatt

onmagadban kell keresned a motivaciot

ha megtalalod a motivaciot, ami a szived legmelyerol jon, akkor azt a motivacios senki nem fogja tudni toled elvenni


ha egy csaladtag lekezelo kommentjere elveszted a motivaciot, akkor az a motivacio nem volt igazi, nem volt hu, az csak valami alszent motivacionak tuno dolog volt


hidd el, ha megtalalod az igazi motivacodat, akkor barki barmit mondhat, nem fog megingatni

2019. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!