Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam rendbe az életem?

Hogyan hozzam rendbe az életem?

Figyelt kérdés

Egy élethelyzetet nehéz teljes mértékben átadni de igyekszem tömören összefoglalni.


- Aggresszív apa- bántalmazott anya páros mellett nőttem fel,anyám szószerint elmenekült egy ismerőshöz a hugommal az öcsém pedig apámmal maradt és nem is beszél velem

- Én 16 évesen elköltöztem az otthoni közegből a páromhoz és családjához aki nem volt akkoriban túl dolgos,tipikus otthonülő gamer pasi

- Ekkor még apámék együtt laktak és 17 éves koromig támogattak pénzzel

- 18 évesen otthagytam az utolsó évem a gimibe és elmentünk kettesbe lakni párommal szüleim egyik albérletébe,akkor dolgozott remek volt minden jó anyagi helyzetben és szerelemben éltünk

- Durvultak a konfliktusok a szüleim között,anyám ekkor elment mi is elkezdtünk csomagolni mert apám ránk akart támaszkodni és én nem akartam az aggresszort támogatni

- Külföldre akartunk költözni felvettünk hitelt hogy elég pénz legyen ehhez de párom bepánikolt az idegen közegtől és hamar visszajöttünk

- akkor még volt pénzünk,párom anyjánál maradva éltünk de a pénz hamar elment ilyen olyan szarságokra

- nem dolgoztunk ekkor még,de azért anyámnak segítettem eljönni az ismerőstől egy albiba a környéken de sajna azóta is nehezen tudja fizetni és a kevés pénzemből is én segítek,aggódok nehogy utcára menjenek

- azóta párom megint nem dolgozik én többször is elmentem de aztán feladtam mert nem akarok nőként egy férfit eltartani gondoltam így hamarabb rájön arra hogy mozdulnia kell

- szállós munka egyéb lehetőségek egy csomó ajánlat kapcsán intézkedtem de vagy nem jött össze,vagy nem volt pénz elindulni vagy pedig egyszerűen meggondoltuk magunkat

- közben mindketten kezdünk kiégni,én minden percben aggódom hogy legyen munkánk,pénzünk,anyámért hogy ne rakják ki meg legyen mit enniük..és kezdem azt érezni hogy saját magammal meg nem törődök

- Nincsenek barátaim csak a párom akivel 4 éve vagyok lassan együtt,nem fejeztem be az érettségit,másokkal kell együtt éljek (párom családja) nincs elég pénzem,nem sportolok,esténként aludni sem tudok,hajnalban fekszem le..

Durván kezdek kiégni és annyira összegyűlnek ezek a dolgok hogy nem látok tisztán,nem tudom mit kellene tegyek hogy jobb életem legyen vagy hogy hogy kezdjek neki és hogy haladjak..


Te mit tennél a helyemben?


20/L



2019. nov. 16. 02:22
 1/5 Blade Bone ***** válasza:
Mivel mások a legtöbb esetben segítséggel sem hajlandóak megváltozni, és alkalmazkodni sem az új helyzetek megoldásával kapcsolatosan, így én szerintem odébb állnék... Mert egy ilyen szituban igazából nem egészséges, ha mások érdekeit nézed és az sem, hacsak a sajátodat, mert ebből csak vita lenne. De mivel te hajlandó lennél tenni azért, hogy jobb életkörülmények között élj, olyanban ami színvonalon megegyezik a saját elvárásaiddal, így én azt mondanám, hogy dönts ehhez mérten.
2019. nov. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fel kell mérni milyen képességeid vannak, mihez értesz és ebből a legtöbbet kihozni.

Ha van már stabil munkád, kezdj el pénzt gyűjteni. Földrajzilag teljesen mindegy hol van az a munka. Az első pár év nagyon nehéz lesz. Nem kell egymás kezét fognotok! A barátod a leírás alapján nagyon félénk. Ő az, aki téged erősen visszahúz. Ne engedd!

2019. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A közeg amiben vagy nagyon fontos. A párod ha nem dolgzoik nem fog tudni téged támogatni.


Neked nagyon fontos lenne, hogy befejezd legalább a sulit illetve tanulj, hogy jobb esélyed legyen több pénzt keresni.


Emiatt le kéne magad kötni, mert jelenleg ez nincs meg.


Nem jó a közeg amiben élsz, ebből jól nem tudsz kijönni, csak ha radikálisan változtatsz. Fiatal vagy még, tudsz változtatni a körülményeiden. Lehet tényleg a külföldi élet lenne a megfelelő, nyugodt körülmények közt, elfelejtve az itthoni sz.rt.


Én kimennék egy pár évre akár egyedül. Akkor tiszta lappal tudnál ismerkedni és tanulni, munka mellett, amiből meg tudsz élni.

2019. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmennék sofőrnek valami multihoz, mármint persze pénz nélkül tanulmányi szerződéssel.


Érettségije ügye mindenkinek van, de akinek nincs annak rossz, mert most mehettél volna mozdonyvezető tanulónak minimálbérért majd rendes fizuval megtartott volna a MÁV.


Igen, nem női szakma egyik sem, de gyorsan kell talpra állni akkor nem ezen kell kattogni.. B jogsid van, akkor az elsőt választanám, ha nincs akkor nem fognak foglalkozni így, akkor meg kéne tudni, hogy elveszett a gimibe 3 éved vagy meg tudod csinálni azt az 1-et.

2019. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is jó a kapcsolatom édesanyámmal, nem tudnék nem segíteni neki. Szerintem a húgod is hálás lesz később. Rájöttél már iskola nélkül nem sokra jutsz, legalább egy szakma, vagy érettségi kell. Vagy tanfolyamra mész és mellette dolgozol, esetleg levelezőn leérettségizhetsz. Így talán több munkalehetőséged is lesz.

A másik lehetőség az, hogy valóban keresel egy külföldi munkát és félreraksz pénzt. Ha párod nem akar változtatni a mostani életén, akkor egyedül. Így végre magadra is tudnál koncentrálni. Így is le tudnál érettségizni és/vagy tanulni egy szakmát, addig hátha lesz elképzelésed arról hogy mit szeretnél. Talán így már tudnál lakáshitelt is törleszteni, és nem kellene olyan emberekkel élned akikkel nem akarsz.

Persze ez nem két hónap, de ha az elszántság megvan benned sikerülni fog.

2019. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!