Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki itt írogat, hogy tegyél...

Aki itt írogat, hogy tegyél magadért stb és az életben valóban túl is hajszolja magát, nem gondol arra, hogy 5-10 év múlva / az élete végén meg fogja bánni az egészet?

Figyelt kérdés

Rohantok, futtok, látástól mikulásig munka és tanulás, sokatoknál az egész még az alvás rovására is megy.


Ha ér egy baleset, vagy jönnek a háborúk, nem fogjátok megbánni, hogy sohase éltetek igazán?

Igazán élés alatt nem a diszkóra gondolok amúgy....


Arra nem gondoltok, hogy elmegy a fiatalságotok, az élet (esetleg az egészségetek rá is megy a hajtásra), a célok elérése közel se biztos (!!!!!!!!) ha el is éritek, közel se biztos, hogy valóban az kell nektek...


2019. nov. 17. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Definiáld mi az élet.
2019. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Akinek van egy célja, de lusta volt tenni érte, az sokkal inkább fogja bánni amikor rájön, hogy kifutott az időből.
2019. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki időben hazaér a munkából (ahol lehetőleg nem túlórázott, sőt, ideális esetben az ebédidőt se kellett ledolgozni, sőt (de ez már sok lesz egyszerre) még 30 percen belül is van a meló, akár nagyvárosról beszélünk, akár valamelyik nagyváros agglomerációja).


Otthon a családjával van, sportol, normális kaját főznek, 8 órát alszanak.


Tud foglalkozni a hobbijával, vagy a barátaival ül össze kétnaponta, vagy "csak" a családjával, de velük rengeteget - ami neki fontos.

2019. nov. 17. 12:16
 4/19 anonim ***** válasza:
Van akinek elobb igencsak sokat Kell dolgozni, hogy elerje ezt az eletet.
2019. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

És ha nem éri el?



Én is 27 vagyok, egy percet se éltem igazán... Engem ezért háborít fel ez a hajszold magad a halálba kussban hozzáállás, mert sehova se vezet.

2019. nov. 17. 12:25
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Miért ne tudnál élni karrier,tanulás mellett.

Ha elérsz egy szintet akkor tudsz csak élni.

Azt nem nevezem élésnek,hogy olcsó piákat tudok venni,olcsó kajákat eszek,meg szotyizok a Fradi meccsen.


Olvasgass sikeres emberekről,mind fejleszti magát,heti 80 órát is dolgoznak(Elon Musk),olvasnak sokat.

Schwarzenegger is mondta: ,,Siess az alvással mert amig alszol addig más pénzt keres."


Szerintem ő is élt amellett,hogy hajtott.

2019. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy nem lehet sikeres valaki úgy is, hogy fenntartja az egyensúlyt a magánélete és a munka között?
2019. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 7


Onnan tudom, hogy csinálom.

9 óra munka, az utazások és tanulás mellett nincs reális idő semmire se. Az, hogy 1 oldal vagy 10 sor kód után kimegyek egy pohár vízért vagy felnézek ide, nem élet, nem pihenés.

Most talán egyszerűbb időszakom volt bizonyos okokból, de volt olyan (főleg tavasszal, de nyáron is), amikor kéthetente 1 család, kéthetente 1 baráti társaság, heti 3-szor 20-30 perc sport és ezen kívül tanulás, munka, 6 óra alvás, semmi más.

Ez nem élet. Én már megbántam amúgy.


# 6


Az alvás biológiai szükséglet. Ha te kevesebben igényelsz, valószínűleg ilyen a szervezeted, örülj neki. Ennyi.

2019. nov. 17. 13:18
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor fogalmazd át úgy a kérdést, hogy te miért nem tudod megteremteni magadnak az egyensúlyt...


#7

2019. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mert nem az a kérdés? :D



Akkor átfogalmazom a kérdést:

Miért "elvárás" mások felé, hogy az egyensúlyt felrúgva túlterheljék magukat?

Aki meg már így él, nem érzi azt, hogy felesleges?

2019. nov. 17. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!