Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyet csinálhat/szokott...

Ilyet csinálhat/szokott csinálni a tanár?

Figyelt kérdés

Szóval kémia fakton (választható, emelt szintű oktatás) írtam egy nagyon szar dolgozatot. Egyszer régen csinálta már a tanár, és szerintem megint fogja. Leszól a szar jegyért. Egyik csoporttársamat már el is kezdett piszkálgatni régen. Tudom, hogy elrontottam, tanultam, de egyszerűen nem jutottak eszembe a dolgok, és még össze is kevertem párat. Tuti egyes lesz.

Valaki tudna ebben segíteni?

Egy öreg nő a tanárom (jövőre megy nyugdíjba)


2019. nov. 19. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden beszólására reagálj úgy, hogy "sajnos ezt most elrontottam, de mindent megteszek, hogy kijavítsam". Minden beszólásra, piszkálásra e mondatot ismételgesd.
2019. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit értesz azon, hogy "leszól"? Mert ha azt mondja, hogy amennyiben így folytatod, meg fog buktatni félévkor, akkor ezt vedd figyelmeztetésnek. Ha azt mondja, hogy egy lusta semmirekellő vagy, aki csak azért jár be az iskolába, mert ott fűtenek, de ennyi ésszel jobb lenne, ha inkább kimennél a répaföldre, akkor válaszold azt, amit az előző javasolt. Esetleg kérdezd meg, tud-e valami egédanyagot javasolni, ahol pl. kidolgozott feladatokat találhatsz, tart-e korrepetálást, lehet-e javítódolgozatot írni, stb.

Sajnos sok felnőtt hiszi azt, hogy szidással, fenyegetőzéssel lehet a diákokat jobb teljesítményre sarkallni. Nem veszik észre, hogy többséget ez csak elkedvetleníti, összetöri az önbizalmát, szorongóvá teszi, és a szerencsétlen legközelebb annyit se fog tudni, mint előtte.

Te csak koncentrálj arra, hogy bár ez most nem sikerült, de te továbbra is szorgalmasan tanulsz, ha valamit nem értettél, akkor addig jársz a tanár/osztálytársak/akárki nyakára, amig el nem magyarázzák, és a következő számonkérés jobban fog sikerülni.

2019. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!