Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha meg akarok halni?

Mit tegyek, ha meg akarok halni?

Figyelt kérdés

Utálok élni. Annyira fáj már a lelkem. Minden nap, minden órában a halálra gondolok. Arra gondolok, hogy az emberek csak akkor értékelnének, ha meghalnék. Akkor becsülnék meg, hogy milyen rosszul bántak velem.

Minden héten sírok. Néha az utam egy vasúti sínen vezet keresztül.

Olyankor arra szoktam gondolni, hogy milyen jó lenne, ha ráfeküdnék a sínekre, és várnám a halált.

Én igyekeztem mindig jó ember lenni. nem bántottam senkit, engem mégis mindig bántottak. Az iskolában is, otthon is.

Azóta felnőttem, és közel 30 éves vagyok. De továbbra is minden közösségben én vagyok a nyomorult, a buta, akibe bele kell rúgni. Én mindenkihez barátságosan közeledek. Mégis bántanak. Belém rúgnak, kinevetnek.

A lányokról ne is beszéljünk... Sosem volt még fél évnél hosszabb kapcsolatom... Mindig kiteszem a szívemet, a lelkemet. Kedves vagyok velük, szeretem őket. Igyekszem őket boldoggá tenni.

Meglepem őket virággal, vagy bármilyen ajándékkal, mégis megunnak, és eldobnak. Pedig én úgy igyekszem mindig!

Most is egy ezt tette velem... Azt hittem, szeret, de nem. nem mondja, hogy nem kellek neki, de én tudom.

Vannak barátaim ugyan, de tudom, hogy belül ők is lenéznek, kinevetnek.

Igen, tudom, hogy másnak fél keze van, torz feje stb... mégsem lesz öngyilkos. De, mindenkinek más súlyt bír le a lelke.

Nekem itt a vége. Könnybe lábadt szemekkel írom e sorokat. Senki nem tudja, hogy már hosszú évek óta beteg a lelkem, és a halál foglalkoztat. Nem beszélek róla senkinek.

Igyekszem az élet szépségégeit megélni, de már nem megy... A lelkem elfáradt. Szeretnék meghalni.

Hiszek Istenben, és csak ez tart vissza az öngyilkosságtól. De nem tudom, a hitem meddig lesz erősebb a lelkemnél... Reménykedem benne, hogy a beteg lelkem megbetegíti a testemet is, és elhagyhatom e világot, és az Úr mellett leszek. Próbálom ezt elérni.

Nevess csak! Gúnyolj ki te is! Nekem már úgyis mindegy....


2019. nov. 24. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nagyon sok gond a saját magad alkotott gondolatok ők fakad, amit az általad ismert vagy épp nem ismert emberekre vetítést ki. Ennek biztos nincs túlságosan jó energiáji és ezt könnyen megérzi az ember tudat alatt.


Kezdj el idegen körökben mozogni (tudom nehéz , de muszáj) ismerkedj, legyel néha csibész, tegyél rosszat, viccelj meg ismert vagy nem ismert embereket.

Te túl jó indulatu vagy az emberekhez képest, es szerintem ezt nem tudják hova tenni.

Nem arra szeretnélek rávenni, hogy legyél rossz vagy váltott meg, hanem próbáld ki nézz bele, hogy milyen is az és talán megtapasztalt valami olyat, ami segít az elirelepesben vagy újra tudsz gondolni dolgokat.

Nem tudom hova valósi vagy, de egy kávé vagy te mellett szívesen találkoznék veled, hogy megtudjam miért is állnak hozzád az bérek úgy ahogy és tényleges valós segítséget tudjak nyújtani.

Persze, ha ez nem fér bele vagy messze laksz tőlem, akkor nyilván ez kevésbé megoldható.

2019. nov. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hektor007 válasza:
81%

Hello, én azt tanácsolom hogy keress egy célt az életeben ami nem az hogy várod a halált. Az a baj hogy nekem is volt ilyen időszakom mindenki bántott, utált és már a fa*zom ki volt vele, abban az időben én is sokat gondoltam a halálra úgy gondoltam mi értelme annak hogy élek,gondoltam öngyilkos leszek, de engem is Isten tartott vissza, egy idő után elmúlt ez az érzés.

Megéltél 30 évet és azt csak úgy eldobnád? nem az én 30 évem nem dönthetem el én hogy mi legyen a sorsa, de mégis én az mondom ne tedd.

Azt gondolom ha tényleg eldobnád az életed akkor az már nem a tied lenne mivel eldobtad magadtól de akkor már ne a kútba dobd hanem mondjuk valaki kezébe legyen az Isten vagy a hobbid vagy valaki.


Én sajnos csak ennyit tudtam ehhez hozzá fűzni remélem jönnek majd okosabbak akik jobb tanácsokat adnak, és remélem hogy ezzel az üzenettel építettem mint sem romboltam.


Remélem minden helyre. jön Sok szerencsét!

2019. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Na figyelj ide. Nem itelem el az ongyilkossagot, ha arra van valami ertheto, nyomos ok. A te indokod az lenne, hogy sajnalod magad mert az elet nem jott be vagy legalabbis nem tettel erte eleget. Mert sosem te voltal a hibas ugye, hanem akik kigunyoltak.

Legyen ver a pucadban, szedd ossze magad! Menjel el pszichologushoz, kaparj ossze ra penzt. Menj sportolni, konditerembe. Vegyel uj ruhakat, fesd be a hajad, nyirasd uj fazonra. Valts munkahelyet, koltozz ki kulfoldre, tanulj egy uj szakmat, egyel egeszsegesen, jarj masik tarsasagba, probalkozz tobbet. Keress egy hobbit, amiert odavagy, ami kihuz a sz arbol.

Es ne sajnaltasd magad, mert attol nem lesz jobb!

Kezdd az egeszet mondjuk egy hajvagassal, ahhoz nem kell semmilyen elokeszulet(Rogvest utana irany a pszichologus). Ha jobban nezel ki, tobb lesz az onbizalmad, a lanyoknak is tetszeni fogsz.

Probald utanozni a kornyezetedben levo ferfiakat, akiknel te kevesebbnek tartod magad.

Ird fel egy lapra, hogy mik azok a dolgok, amik nyomasztanak es probalj ezekre megoldast talalni. Ha van valami, amivel az ugyet elorebb tudod mozditani a pozitiv iranyba, akkor jovoheten vagj bele minel tobbe! Nincs kifogas!

Sok sikert hozza.

2019. nov. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Komolyan, ezek nekem sokat jelentenek! Sokat dobtatok a hangulatomon, de tudom, hogy nekem kell összeszedni magamat.

Igen, ez, hogy nem ártana kimozdulni, ez tényleg jó ötlet! De, a többi is!

Az ember a négy fal között csak őrlődik...

Lehet, most ez viccesen fog hangzani vagy éppen furcsán, de én magam is több embernek segítettem a depresszióból kijönni.

Volt, akinek itt írtam egy levelet, mert kiírta, hogy ő megöli magát, és leírtam, miért ne tegye. Pár napra rá jött a köszönő üzenet, hogy köszöni, hogy vissza adtam neki az élete értelmét!

Igen, de ilyenkor senki nem gondolná, hogy maga a segítő kéz is ugyanolyan bajban van, mint akinek segített.

Köszönöm, tényleg!

2019. nov. 24. 02:05
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ennyire szépen, mondhatni irodalmi igényességgel megfogalmazva ezeket az ambivalens érzelmeket eddig még soha senkitől sem láttam. Konkrétan amit írtál az egy színvonalas irodalmi alkotás, javítás nélkül leközölhető lenne akármelyik irodalmi folyóiratban. Próbáltál már novellát, regényt írni? Ha még nem vágj bele mert abszolút tehetséges vagy. Ezt most úgy mondom Neked, mint akinek az eredeti végzettsége szociológus, tehát nem ez az első hosszabb szöveg amit elolvastam eddigi életemben. Sőt, képzeld csak, én vagyok az akiről írtál! Nekem egy picit (nem olyan nagyon) torz fejem van, ennek ellenére volt már egy több mint 7 évig tartó párkapcsolatom, olyan lány volt akinek a világon semmi baja sem volt, ha úgy vesszük még szépnek is volt mondható. Egyáltalán nem zavarta, hogy egyébként van két műtéti heg a felső ajkamon ami miatt hát nagyon nem szívesen csókolózna velem senki sem. Nem akarok itt arról papolni Neked miért ne legyél öngyilkos, ezt mások nálam majd úgyis sokkal jobban, sokkal érthetőbben elmondják. Azt viszont elmondom én miért nem tettem meg eddig és ezen túl sem fogom. Egyszerűen azért mert rájöttem arra, hogy azzal ha megteszem másoknak adok igazat. Ha megteszem akkor azzal azt mondom hogy igen, nektek volt igazatok, tényleg egy semmirekellő, elcseszett félnótás vagyok és jogotok volt kigúnyolni. Ez meg olyan béka amit senkinek nem szabad lenyelni, Neked sem. Nehogy már azoknak a lelkileg selejtes embereknek legyen igazuk akik kigúnyoltak Téged, nekik sohasem lehet igazuk és ezt azzal tudod bebizonyítani ha úgy döntesz erősebb leszel náluk. Igen, nem ölöm meg magam mert én vagyok az erősebb, nem tudnak felülkerekedni rajtam és nem az lesz amit Ők akarnak. Igenis beszéljünk a lányokról, nem vagyok valami nagy kerítő, de ha akarsz velem is beszélgethetsz róluk vagy most rögtön kérjük meg a lányokat, hogy legyenek kedvesek és beszélgessenek veled Ők maguk. Ha normálisan állsz hozzá találni fogsz normális lányt akivel barátkozhatsz. Én fiú vagyok, bizonyos dolgokban sajnos nem tudok segíteni. Egy csomó normális, értelmes gimnazista meg egyetemista lány szokott írogatni ezen az oldalon, régebben legalábbis úgy emlékszem valahogy így volt. Hidd el nekem ötvenszer nehezebb dolgom van mint Neked, mégsem adom fel soha egyetlen másodpercre sem; mert tudom, hogy valamikor majd sikerülni fog. Ha nem ma akkor majd holnap, ha nem holnap akkor majd holnapután, az emberi türelem az evolúció egyik nagyon jelentékeny vívmánya. Nem kifejezetten vagyok vallásos, de tisztában vagyok vele, hogy a hit sokakat megerősít. A Te érzelmi világodat is meg erősíti, napról napra erősebb és magabiztosabb leszel általa. Ugyanakkor a hitnek is idő kell ahhoz, hogy végleg megszilárdulhasson benned, tehát már csak ez miatt sem lenne szerencsés idő előtt itthagynod ezt a világot. Ha más nem törődik veled meg kell tanulnod törődni önmagaddal, értened és értékelned kell a szervezeted visszajelzéseit, tudnod kell mikor mit kell tenned ahhoz, hogy elkerülhesd az ilyen mélyen depressziós helyzeteket. Először is most nagyon fontos lenne, hogy holnap vegyél a boltban vagy a gyógyszertárban egy doboz multivitamint, mindenképpen olyat amire rá van írva, hogy D vitamint is tartalmaz. A magam részéről a pezsgőtablettát ajánlom, de ízlések és pofonok, mindenki maga döntse el milyen formában a legmegfelelőbb számára. Erre azért van szükség, mert ebben a téli időszakban az emberek D vitamin tartalékai a napsütés hiánya miatt majdnem teljesen kimerülnek (a napsütés hatására termelődik a szervezetben a D vitamin), ez pedig csökkenti azon belső elválasztású mirigyek működését amelyek a szerotonin nevű hormont állítják elő az agyad számára. Ennek az anyagnak a hiánya nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy most ennyire rosszul érzed magad. Ezt most egy orvostanhallgató biztosan sokkal jobban le tudta volna írni, de dióhéjban nagyjából erről van szó. Nyáron pedig nem kell multivitamint szedni hanem elég ha elegendő időt kint tartózkodsz a szabadban. Télen is csak pár hétig lehet rá szükség, ameddig egy picit jobban nem érzed magad. Személyes tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, nekem sokat segített. Egyébként pedig ne ülj otthon, tartózkodj sokat a szabad levegőn, délutánonként menj el sétálni, nézd meg a szép lányokat az utcán, trolibuszon, bárhol ahol lehetőséged lehet közelről találkozni velük. Látogass el karácsonyi vásárokba, vegyülj el az emberek között, vegyél magadnak valami finom meleg italt, iszogasd meg lassan miközben végignézed mi mindent lehet kapni. Most nagy hírtelen ezek jutottak eszembe, ha holnap még eszembe jut valami azt is leírom. Most pedig mindenki menjen szépen aludni, Te is aludd ki magad, mert holnap reggel újra felkel a Nap, vagyis új lehetőségeknek nézhetsz elébe... Jó éjszakát!
2019. nov. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megértem és átérzem a fájdalmad, de nem adhatod fel, mert sok tennivalód van még a földön, ha nem is tudsz róla. Én 30 éves múltam, de olyan sok szenvedést láttam és éltem meg, hogy egy 100 éves tapasztalt embernek is elég lenne, de soha nem adom fel, mert mindig erőt tudok meríteni valamiből. AZ iskolában engem is sokat bántottak, mert látták azt, hogy kihasználható, sebezhető kis balek vagyok, akibe mindenki rúghat egyet. Az iskolás éveket túléltem, de gimnázium alatt elvesztettem a nagypapámat, akit nagyon szerettem, fájdalmamban szilánkosra ütöttem a kezem a falon. Ezután kijöttem a lelki válságból, egyetemre kerültem, befejeztem, nagyon jó évek voltak. Eljött a diplomaosztó ideje, ekkor édesanyám lebetegedett és alig több, mint 3 év küzdelem után feladta a szervezet a harcot... Ez volt életem mélypontja, fél évig minden nap úgy jártam keltem, mintha egy hatalmas kés lenne a mellkasomban. Édesapámat is rendkívül megviselte a hiánya, bele is betegedett és édesanyám után alig 2 évvel és három hónappal később őt is elveszítettük, így a testvéremmel egyedül maradtunk. A szüleinket az életünknél is jobban szerettük, hiába próbáltunk meg mindent megtenni, tehetetlenül néztük végig, ahogy elvesztik a harcot. Ezután én is és a testvérem is mentálisan pokolra jutottunk, ezt kihasználva bűnözők kiforgattak szinte minden szüleinktől örökölt vagyonból, megpróbáltak kirabolni, kifosztották a lakásunk, anyagilag és lelkileg is teljesen tönkrementünk, majdnem az utcára kerültünk, a végén már a vöröskeresztnél voltunk ételosztáson. A legmélyebb ponton elgondolkoztam, hogy feladom és ennyi volt. De aztán bevillant, hogyha egy ágon himbálódzik, akkor semmit se tudok már tenni, és az a sok aljas ember büntetlenül megússza, amit velünk tett. Így elhatároztam, hogy soha nem adom fel és ha padlóra kerülök felkelek, leporolom a vállam és kettőzött erővel küzdök tovább. Elkezdetem rendszeresen edzeni, futni, ennek során több alkalommal is kihűlt, fal mellet ülő emberekhez hívtam mentőt, rendőrt -10 fokban is, mert késő este, hajnalban szoktam futni. Ha feladtam volna nem tudtam volna ezeken az embereken segíteni. Te se add fel, kegyetlen és igazságtalan tud lenni az élet, de kell valami célt és értelmet találni benne. A mai napig nem találom a helyem a világban, de nem adom fel, mert tudom, hogy egyszer kisüt a nap!
2019. nov. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!

Utolsó előtti: Le a kalappal előtted! De te annyival vagy előrébb, mint én, hogy okos vagy. Ha jól értem, diplomád is van, ami azért jó dolog!

Azért egy férfi, ha okos, de nem szép, akkor azért találhat barátnőt! Ezért látni olyan párokat, ahol a férfi bűnronda, igénytelen, mert vagy gazdag vagy okos, vagy mindkettő!

Ha egy férfi se nem ronda, se nem gazdag, de még csak nem is okos, akkor hiába kedves, jólelkű, a kutyának se fog kelleni! Miért is kéne? A nő mit szeressen benne? Azt, hogy kedves, meg hűséges, és jólelkű? A mai nőknek ez már kevés! Sőt! Igazából ez nekik semmi... Az ilyen férfiakat észre sem veszik.

Igen, tudom, hogy van tehetségem az íráshoz, mert a fogalmazás mindig 5 - re ment, és több tanár mondta, hogy van érzékem hozzá.

De, az írásból nem lehet megélni... Egy az, hogy sok van belőlük, kettő, meg ma már nem sokan olvasnak, nincs az írókra igény.

A tömegközlekedési eszközökön is azt látom, hogy szinte mindenki a Facebookot bújja - fiatalok, idősebbek egyaránt - szinte senki nem olvas...

A szüleim nekem is elhunytak, de ezt elfogadtam, mert ez ellen nem lehet mit tenni. Ebbe beletörődtem.

Én a sulis éveimet elcsesztem, úgy, ahogy voltak... Nem hajtottam a suliban. Egy mihaszna semmirekellő voltam, csak a levegőt színi jártam be.

Ugyan most járok egyetemi előkészítőre matematikából, de, hiába ülök felette, nem megy.... Hülye vagyok hozzá... De, azért próbálom...

Hajam nincsen amúgy, mert borotválom a fejem, ugyanis kopaszodom.

A testem az egyetlen, amivel elégedett vagyok nyaktól lefelé, mert 9 éve konditerembe járok, meg futok is heti egyszer.

Valóban, utána sokkal felszabadultabb az ember, de az a baj, hogy jön a következő nap, és az azt követő...

2 - es: Neked is szörnyű életed volt... Mondjuk, én ezt már nem bírtam volna. Te erős ember vagy! És okos is, ha egyetemre jártál! Továbbá talpraesett is, mert itt vagy, és élsz! Te sosem leszel elveszve a világban!

Egyébként írtam ma egy dalt egy lánynak. Rappelek is benne. Állítólag egész jó lett! Ez az egy örömöm megmaradt, hogy ilyenkor kiadom magamból a gondolatokat.

2019. nov. 24. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Most jönnék a jehovák a bibliábol komásolt idézetekkel.


Sajnálom hogy így alakult.

Sokáig én is így voltam vele. De már túl léptem rajta. Már meghalni sincs kedvem

2019. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ez az, egy idő után már meghalni sincs kedved, de ez feltétlenül jót jelent. Azt jelenti elég sokat voltál már odalent a sötét gödör fenekén. Beláttad, hogy ott tényleg nem a legjobb és elkezdtél inkább visszafelé mászni a létrán, felfelé a felszínre ahol világos van és a legtöbben életnek nevezik. Bocs ha kicsit filozófikus voltam, ma ilyen napom van. A butaság vagy okosság nem diplomafüggő (pláne a mai világban nem), mint ahogy a kopaszodás sem csinál belőled félhülye verőlegényt. Normálisnak kell lenni, képes vagy rá mert intelligens vagy. Tök mindegy ki milyen, az a lényeg, hogy jó ember legyél, a többi pedig csak másodlagos, nem annyira fontos. Tolni kell a talyigát és akkor menni fog. Most pedig mosolyogjon mindenki mint a vurstliban! Emberek vagyunk nem pedig robotok aki tojnak egymásra és csak robotolni képesek, azért vagyunk emberek, hogy törődjön egymással, segítsünk egymásnak ha a másiknak pillanatnyilag kicsit nehezebb. Annyi meg egy Bambi, éljenek a lányok! Az hiszem beállok botcsinálta internetpszichológusnak, megy ez nekem! Haha! :-)
2019. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta lett valami változás az életedben, ami miatt még élsz?
2023. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!