Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most én vagyok bolond, vagy...

Most én vagyok bolond, vagy valamihez köze van a Mandela effektusnak?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hónappal ezelőtt beszéltem néhány ismerősömnek, hogy voltak xy helyen, és akkor ez, meg az történt "A" ismerősömmel. 3-4 hónap múlva felhoztam ezt a témát, és kiderült hogy "A" ismerősöm nem volt xy helyen, mert közbejött neki valami, csak "B" ismerősöm volt ott, és ami ez, meg az teljesen máshol történt "A" ismerősömmel. Nemrég megint beszéltünk erről, és kiderült hogy még is volt xy helyen "A" ismerősöm, és ez, meg az is megtörtént vele.


Szóval én emlékszem rosszul, esetleg kezdek megbolondulni, ez a Mandela effektus miatt van, vagy mi lehet? Mással is történt már ilyen?



2019. nov. 25. 01:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom elrontottam a kategóriát. Légyszíves a kérdésemre válaszoljatok!
2019. nov. 25. 01:31
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, érdekes, az biztos, de ezeknél a személyes dolgoknál nem használjuk a Mandela-effektus nevét. A mendela-effektus lényege az, hogy több ember kollektív emlékezete nem egyezik a valósággal. Ha személyes dologról van szó, amiben egy-két ember érintett, túlságosan nagy az esélye a félreértésnek, félrehallásnak, vagy rossz emlékezetnek.
2019. nov. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem bolondultál meg, az emberi memória igencsak megbizhatatlan. És amit az előző is írt, félreértés, tévedés is lehet.

Én többször is voltam úgy, hogy bármire megesküdtem volna, hogy valami ugy van, ahogy gondolom. Fogadtunk, megnéztük, és tévedtem.

2019. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értelmetlenül és notóriusan hazudozó természetű az "A" ismerősöd, akkor lehet, hogy

- félreértetted amit mondott

- félreértette a kérdésed

- rosszul, vagy félreérthetően fejezte ki magát

- te vagy ő rosszul emlékeztek

Egyébként van valami értelme, vagy tétje a történetnek, hogy célja lenne félrevezetnie téged?

Én egyébként őszinte embernek tartom magam, nincs energiám hazudozni és azt észben tartani, de simán előfordul, hogy rosszul emlékszem dolgokra és úgy tálalom másoknak.

Sajnos ez már nem egyszer beigazolódott.:(

2019. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdeztél rá, amikor harmadszor hallod a sztorit különböző variációban, hogy akkor hogy is van, hogy a múltkor azt mondtad, hogy nem voltál ott?

Azért a reakcióból sok mindenre lehet következtetni!

2019. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem hogy múltkor akkor miért tagadta hogy nem is volt ott, de nem emlékezett erre. Egyébként semmi oka nem lett volna hazudni, ezek szerint lehet én értettem félre valamit. Mondjuk amikor "elfelejtették" hogy "A" ismerősöm volt xy helyen (több ismerősömnek meséltem) akkor mindenki elfelejtette a történetével együtt.
2019. nov. 25. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
igen inkább nyilvánosabb emlékekre értik a jelenséget, nem személyesebbre. vagyis azok is személyesek, csak mindenkinek ugyanazok. egyébként pont nemrég gondolkodtam hogy ennek a témának hogyhogy nem jutott még megfilmesítése senkinek, erre tessék, már jön is dec. 6.-án a Mandela effect film https://www.youtube.com/watch?v=o20SLDYj7s0
2019. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!