Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném újra egyenesbe...

Singularity_amusing kérdése:

Hogyan tehetném újra egyenesbe az életem?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha rossz kategóriába tettem volna a kérdésem, ezt találtam a legmegfelelőbbnek, illetve a szöveg hosszáért is elnézést.


Szóval az a helyzet, hogy egy 20 éves (lassan 21), másodéves egyetemista srác vagyok. Igazából nem lehet panaszom semmire sem, nincsenek egészségügyi gondjaim, a családdal is tök jól megvagyunk és a társasági életem is megvan. Pont mint egy átlagos egyetemista srácnak.

Pontosabban fogalmazva ezek mind megvoltak egészen szeptemberig, azóta viszont mintha kicseréltek volna.


Mióta elkezdődött a félév, egyre jobban leépülök és lerombolom a baráti kapcsolataimat is, szülőkkel is egyre rosszabb a viszonyom. Az egész félév során lógtam az egyetemről, most valószínűleg bukok is vagy 2-3 tárgyat. Rendszeresen bekamuztam otthon, hogy órán voltam, közben meg csak füveztem egy haverommal éppen valahol, jobb esetben a kondiban voltam, vagy éppen egy könyvet ültem ki olvasni valamerre a városban, viszont órákon eléggé keveset voltam.


Tudom, hogy eléggé lecsúsztam mostanában viszont semmi kedvem ahhoz amit csinálok. Megutáltam a szakot amit csinálok, megutáltam a környéket ahol élek és fogalmam sincs hogy mit akarok csinálni a jövőben és azt sem tudom, hogy most mit kéne csinálnom hogy jobb legyen.


Valószínűleg ott kéne hagyom az egyetemet és elmenni valamerre máshova tanulni vagy dolgozni. De félek váltani és azt sem tudom, hogy mit szeretnék igazán. Csak azt hogy most napról-napra rosszabbul érzem magam.


Volt már esetleg valaki hasonló helyzetben? Hogy lehetne ebből kimászni?


2019. nov. 25. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kezdj el tanulni,kérj korrepetálást.


Gondolj arra,ha nem végzed el mehetsz a gyárba robotolni,vagy közmunkásnak,esetleg közalkalmazottnak 150e-ért.

2019. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy depressziós vagy. Ez egy ördögi kör. A barátaiddal való kapcsolatod megromlott,majd a szüleiddel és meg is buktál. Talán,ha sikerélmény érne,csak azért tenni is kell. Szerintem a füvezést hagyd abba. Végezd el az egyetemet,diplomával sokkal jobb lehetőségeid lesznek. Nyilván te sem szeretnél kevés pénzért ,kevéssé megbecsült pozícióban gürcölni,tudva,hogy van jobb lehetőséged is.
2019. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden rajtad áll vagy bukik. A te döntésed, hogy ott hagyod-e a tanulmányaidat vagy kitartasz és megcsinálod. Ezen az élethelyzeten nem nehéz változtatni nekem elhiheted, én is voltam már hasonló helyzetben, a lényeg, hogy határozd el magad a változásra és tegyél is érte.

Kereshetsz másik szakot is és elvégezheted azt is, de ha végképp nem szeretnél egyetemre járni akkor sajnos muszáj leszel keresni valami munkát (kivéve ha a szüleid eltartanak) és helyt állni ott.

2019. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így ismeretlenül-látatlanban csak általános sablon-tanácsokat lehet írni. Nem tudható, miért vesztetted el a motivációdat. A szak mennyire érdekel, bármilyen tárgy, amivel kapcsolatban önkéntes kutatásokat folytathatnál, vagy utánajárhatnál mélyebben könyvtárakban stb?

Lehet pszichológus jó lenne.

2019. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Van egy olyan személyiségzavar, amiben aki szenved, nem tart ki semmi mellett, amit elkezd, sem az emberi kapcsolatait nem tarja meg sokáig, sem a munkáit, sem a tanulmányait, jellemzően rövid idő után mindent megun, de amibe belekezd, az új dologba, azt is megunja nemsokára, és ezért nem tudja, ő ki is valójában, mert nem találja a személyiségét. Nem írom le a dolog nevét, mert itt mindig valakik lecseszik azt, aki úgymond "diagnosztizál", úgyhogy ha érdekel, mi ez, keress rá a tulajdonságok alapján.
2019. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.


A probléma viszont az, hogy hiába tudom, hogy nem lesz jó vége ha így folyatom, a felelősségérzetem egyenlő lett a nullával, pedig előtte nem volt ilyen. Az elmúlt hónapokban csak tengek-lengek mint az a bizonyos dolog a gatyában. A szakváltás meg nyilvánvaló dolog, csak épp ez a gond, hogy fogalmam sincs, hogy mit szeretnék dolgozni/tanulni. Az meg természetes, hogy nem akarok anyámék nyakán lógni, szeretnék magamnak egzisztenciát.


Tényleg köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2019. nov. 25. 18:12
 7/13 A kérdező kommentje:

# 5/6


Azért azt nem mondtam, hogy nem tartom meg az emberi kapcsolataim és hogy mindent félbehagyok.


Egyszerűen arról van szó, hogyha hívnak a haverok akkor azt lemondom mostanában és hogy régebben sokkal nyitottabb voltam, barátkozósabb, mostanában pedig elvagyok a fejemben a saját kis világomban és állandóan gondolkodok, hogy mit kéne csinálnom.

Illetve amiket elkezdek azokat általában be is fejezem vagy nem hagyom abba pár hét/hónap után.

2019. nov. 25. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos konkrét tippet nem tudok adni. Én is voltam hasonló helyzezben. Az érettségi évében egyáltalán nem tanultam,egy-egy tantárgyból épp átmentem 2-essel. Szóbeli érettségin a tételek címét sem tudtam,végül egész jól sikerült,de csak mázlim volt. Egyszerűen kiégtem. Ahogy teltek az évek egyre kevésbé szerettem suliba járni,nem érdeket egyik tantárgy sem és 12 év alatt meg
2019. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*(lemaradt) megundorodtam az egésztől. Ilyenkor váltani kell,mert így csak időhúzás. Talán veled is ez van.
2019. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pályaválasztási tanácsadó is segíthet (nem tudom hány éves korig lehet igénybevenni) de egyfajta iránytűt adhat, hogy mire, hova érdemes orientálódni.

Nem tudom, vannak -e kortárs-segítő klubok, alapítványok, akik tudnak segíteni.

A diagnosztizálásért én is szoktam szólni, mert ez nem laikus feladata, bármilyen látatlanban leírt dolog kapcsán.

2019. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!