Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a magyargyűl...

Mennyire jellemző a magyargyűlölet a szomszédos országokban?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam hogy Romániában a politikusok azt mondják hogy fel kéne akasztani minden magyar, próbálják minden eszközzel el nyomni a magyarokat. Pl nem használhatják a nyelvüket még leírva se, zászlót égetnek stb.

Vagy szlovákiában ha megszólalsz magyarul megvernek.

Többi országról nem hallottam, de pl szerbiában is nagy hagyománya van a magyar írtásnak.


2019. nov. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár politikus aki ennyire hülye, meg pár szélsős idióta. Zászlót is a fentiek égették párszor.

Magyar megyékben meg sok román is beszél magyarul, kétnyelvű reklámok, magyar rádió, stb.

Van magyargyulolet, de kozel sem akkora mint ahogy eloadjak.

Egy székely.

2019. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerbiában nincs magyarirtás.Okés néha megvernek egy két magyart de ugyanugy megverik a horvátot boszanacot meg a többit is.

Dolgoztam szerbbel,ő mondjuk nem kedvelte a magyarokat.Szerbtanárnőm direkt mondta hogy nem szereti a magyarokat,meg persze ott is mint minden országban vannak szélsőségesek.

Ugy irnám le hogy megvan egymás mellett a két nép,jó nyilván egy szerbnek mindenhez több joga van de hát mégiscsak Szerbia.Amugy ha igy halad a dolog nem kell sok idő és ott nemigen lehet majd magyar szót hallani,fiatalok elmennek vagy beolvadnak,az öregek meg majd kihalnak.

2019. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron 2 hétig túráztunk Romániában. Hátizsákos turistaként. A románok, akikkel találkoztunk, kedvesek voltak, segítettek sok mindenben, volt, hogy vízzel, kávéval kínáltak, ingyen...

Egyetlen kritikát kaptunk: a hegyekben találkoztunk egy szintén túrázó házaspárral, 70 év körüliek, a férj egyetemi tanár volt nyugdíj előtt, franciát tanított. Szigorúan kérdezte, hogy a csapatunkból miért csak én tudok franciául, és miért nem tanítok legalább pár alap kifejezést a társaimnak (50-es korosztály vagyunk). Ez inkább olyan szakmai ártalom, szerintem :)

Mondjuk mi is normálisak voltunk mindenkivel, köszöntünk, udvariasan viselkedtünk. De nem volt semmi gond. Bevallom, és kicsit félve mentem, pont az ilyen utálják a magyarokat híresztelések miatt, de csupa pozitív élményem volt.

2019. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó a kérdező szerintem az ott élő magyarokra gondolt.Nyilván turistaként azért egészen más.
2019. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"pl szerbiában is nagy hagyománya van a magyar írtásnak."

Azért a szavaidat válogasd már meg, légy oly kedves, nem svábbogarakról beszélsz.

2019. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni:


Voltam már Szlovákiában, Romániában, Szerbiában is. Ott van az autó rendszámtábláján a "H" betű. Soha, semmilyen negatív élmény nem ért azért, mert magyar vagyok. Mindenki kedves és segítőkész volt, rossz szemmel sem néztek ránk, mert magyarul beszélünk. Nekem semmi bajom nem volt senkivel.

2019. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hazugság. Romániában nem akarják felakasztani a magyarokat. Jelenleg a koalíciós kormányban is vannak magyarok, sőt, rengeteg város alpolgármestere magyar. Van magyar nyelvű oktatás és megrendezik a magyar nemzeti ünnepet is (felvonulás, szónoklatok, himnusz, istentisztelet, stb)

Normális, hogy nem lehet használni hivatalos helyeken a magyar nyelvet, mert egyrészt a román nem tud magyarul, másrészt az ország hivatalos nyelve a román. Magyarországon lehet használni a grúz nyelvet? Na ugye, hogy nem.

Nem nyomnak el egy magyart sem, ez is csak mese. Nyugodj meg, aki meg akar tanulni gyűlölni, az nem Romániába vagy Szlovákiába, hanem Magyarországra megy elsőre.

2020. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!